بزرگترین بخش از کانادا دارای آب و هوای قاره ای است، گرچه درجه حرارت بالا در زمستان و تابستان کانادا
با توجه به محل متفاوت است . زمستان می تواند در بسیاری از مناطق کشور، به ویژه در استان های داخلی که آب و هوای قاره ای را تجربه می کنند،سخت باشد. در این مناطق درجه حرارت روزانه می تواند نزدیک به 15 درجه سانتیگراد باشد (5 درجه فارنهایت)، اما حتی می تواند خشک تر از 40 درجه سانتیگراد (-40 درجه فارنهایت) باشد. در مناطق غیر ساحلی، برف می تواند تقریبا شش ماه از سال زمین را پوشش دهد. ساحل بریتیش کلمبیا دارای آب و هوای معتدل و زمستان معتدل و بارانی است.

در سواحل شرقی و غربی در تابستان درجه حرارت بالا به طور متوسط ​​ درجه حرارت پایین 20 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) است، در حالی که بین سواحل، متوسط ​​دمای تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد (77 تا 86 درجه فارنهایت)، با گرمای شدید گاه به گاه در برخی از مناطق داخلی بیش از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) است.

در این مقاله دمای متوسط سالانه برای شهرهای اصلی کانادا در درجه سانتیگراد و فارنهایت ذکر شده است.

این جداول به شما امکان می دهد که دمای متوسط و متوسط روزانه در 33 شهر بزرگ کانادا، از سنت جان، نیوفاندلند در شرق تا ویکتوریا، بریتیش کلمبیا در غرب، مقایسه کنید.

اینها همه مناطق شهری هستند که طبق گزارش آمار کانادا در سال 2011 حداقل 100،000 نفر داشتند.

جدول ها حداکثر و حداقل دمای سالانه بر اساس داده های آب و هوایی جمع آوری شده از سال های 1981 تا 2010 را ارائه می دهند.

میانگین سالانه دما در شهرهای کانادا

کانادا یک کشور بسیار بزرگ با یک توپوگرافی بسیار متنوع است به طوری که هیچ آب و هوای مختص کانادا وجود ندارد. مناطق ساحلی از استان های جلگه ای متفاوت هستند، و کوه های غربی از مناطق جنگلی برگریز شرقی بسیار متفاوت هستند. تغییرات آب و هوایی جهانی نیز بر الگوهای آب و هوایی طبیعی تأثیر می گذارد.

ممکن است تا سپتامبر عموما کمپینگ در فضای باز و تورهای توریستی در کانادا وجود داشته باشد، به نظر میرسد درجه حرارت گرما در حال تغییر است که در سالهای اولیه و سالهای گذشته گرمتر شده و بعدا گرمتر نیز می شود. فصل اسکی و سوارکاری از نوامبر تا مارس است.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد روند گرم شدن در طول دوره 1948-2009 با افزایش متوسط ​​دمای 1.4C در طول 62 سال رکورد داشته است. منطقه اقیانوس اطلس نشان دهنده قوی ترین روند گرم شدن در قسمت شمالی بالادست، با افزایش درجه حرارت 1.6C تا 2.2C در طول دوره مطالعه است.

ماه ژانویه سردترین ماه در سراسر کانادا است. در داخل کشور، درجه سرما معمولا همراه با آفتاب زیاد است، و آن را به آب و هوای سرد خشک می کند. مناطق ساحلی و دریاچه های آن بسیار مرطوب هستند.


بهار رسما در 21 مارس می رسد، اما درجه حرارت اغلب بالاتر از فصول قبل از آن است. پس از آن تاریخ، اگرچه روزها طولانی تر از شبها هستند، ممکن است بارش باران نیز رخ دهد. در بالاترین ارتفاع، پوشش برف می تواند در طول ماه و ماه ژوئن باقی بماند.
اوج هوای تابستانی 21 ژوئن است و درجه حرارت همچنان به سرعت از ماه جولای و اوت به سرعت صعود می کند. جولای داغترین ماه سال است، با درجه حرارت اغلب (30C (86F یا بیشتر در سراسر کشور است. هوای خشک در داخل کشور دمای هوا را با رطوبت بالا نسبت به مناطق ساحلی بالا می برد.
پاییز رسما از 21 سپتامبر شروع می شود و هوا می تواند گاه به گاه سرد باشد. اکتبر دارای بیشترین تغییرات دما در سال است – ماهی است که شما می توانید (30C (85F برف را ببینید. آب و هوای معتدل تا اوایل ماه دسامبر می تواند ادامه یابد، اما برف نیز می تواند در هر زمانی ببارد.

آب و هوای کانادا در تمام طول سال اینگونه نیست. در فصل زمستان، درجه حرارت پایین در سراسر کانادا بیشتر از حد انجماد است، اما ساحل جنوب غربی آب و هوایی نسبتا معتدل دارد. در امتداد قطب شمال، میانگین دمای هوا به مدت هفت ماه در سال ، زیر انجماد است. در ماه های تابستان استان های جنوبی اغلب دارای سطوح بالای رطوبت و درجه حرارت هستند که به طور منظم بیش از 30 درجه سانتیگراد است. غرب و جنوب شرقی کانادا بارندگی زیاد را تجربه می کنند.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت