آب و هوا در استرالیا

آب وهوا در استرالیا،استرالیا یکی از بهترین مناطق آب و هوایی دنیا میباشد. شاید به همین دلیل هست که همه ساله افراد بسیار زیادی از کشورهای پیشرفته اروپایی (مخصوصا انگلستان)، کانادا و امریک برای یافتن یک محله سکونت دائم ، استرالیا را انتخاب میکنند. جالب است بدانید که سالانه بیش از ۲۵ درصد متقاضییان ویزاهای دائم استرالیا از کشورهای اروپایی از جمله انگلستان میباشند.در این مقاله مهاجران فردا مرجع مهاجرت به استرالیا،مهاجرت به کانادا و کشورهای اروپایی اطلاعات آب وهوای استرالیا را برایتان فراهم کرده است.

از آنجا که اغلب شهرهای استرالیا از جمله سیدنی، ملبورن، پرت، گلد کاست، آدلاید، ولونگونگ، نیو کاستل،  و هبارت شهرهای ساحلی هستند، تقیربا در همه فصول سال این شهرها سر سبز هستند و به دلیل کمی جمعیت، بارندگیهای فراوان و پهناور بودن کشور، آب و هوای استرالیا تقریبا در همه جا  حتی در شهر بزرگی چون سیدنی عاری از آلودگی میباشد.

فصلهای استرالیا بر خلاف فصول نیمکره شمالی است. در ماه ژوئیهشروع زمستان میباشد که سراسر کشور استرالیا از پایین ترین دما برخورداراست. مناطق کوهستانی با متوسط دمای ( ۵+ تا ۵-) درجه سانتیگرادسردترین نقاط استرالیا هستند در حالی که مناطق گرمسیری آن متوسط دماییبین ( ۵ تا ۳۰ ) درجه سانتیگراد را نشان میدهند.

استرالیای جنوبی بالاترین متوسط دما را  معمولا در ماههای ژانویه و فوریه دارد، در صورتی که دسامبر گر مترین ماه تابستانی در شمال استرالیاست. چنانچه مایل به دانستن وضعیت هوای روز در هر یک از شهرهای استرالیا هستید میتوانید به سایت AustralianTouristcommission مراجعه کنید.

آب و هوا در سیدنی

لذت بردن از آب و هوای آفتابی با زمستان های خوب و تابستان گرم عالی است،بهتر است اطلاعات مربوط به دما و بارش سیدنی را در زیر ببینید.

تابستان (دسامبر – فوریه) در سیدنی


در طول تابستان دمای متوسط ​​بین 18.6 تا 25.8 درجه سانتیگراد (65.5- 78.4 درجه فارنهایت) و متوسط ​​رطوبت تا 65 درصد می باشد. این زمانی عالی برای لذت بردن از سواحل سیدنی است، زمانی که درجه حرارت آب به 21.9 – 23.7 درجه سانتی گراد (71.4 – 74.7 درجه فارنهایت) افزایش می یابد.

پاییز (مارس – می)


پاییز کمترین زمان معتدلی در سیدنی است هنگامی که رطوبت کاهش می یابد و دمای متوسط ​​بین 14.6 – 22.2 درجه سانتی گراد (58.3 – 72 درجه فارنهایت) است. شادابی و هوای تازه باعث می شود پاییز فصل مناسبی برای لذت بردن از پیاده روی در ساحل سیدنی باشد.


زمستان (ژوئن – اوت)


جالب ترین ماه های سیدنی از ماه ژوئن تا اوت است، زمانی که دمای متوسط ​​بین 8.8 – 17 درجه سانتی گراد (47.8 – 62.6 درجه فارنهایت) است. بارش باران سیدنی به طور کلی در ماه ژوئن با میانگین 132 میلیمتر (5.2 اینچ)و بالاتر است، در حالی که ماه جولای زمانی است که دمای متوسط ​​روزانه دما فقط 13 درجه سانتیگراد است (55 درجه فارنهایت).


بهار (سپتامبر – نوامبر)


بهار، روزهای گرمتری دارد .اما رطوبت تابستان زیاد نیست. دمای متوسط ​​روزانه بین 11 تا 23 درجه سانتیگراد (51.8 تا 73.4 درجه فارنهایت) است.


طلوع و غروب خورشید در سیدنی چه زمانی است؟


دسامبر طولانی ترین ساعات روز با طلوع خورشید در حدود 5:30 صبح و غروب خورشید در ساعت 8 بعد از ظهر را دارد. ماه ژوئن کمترین ساعات روزانه با طلوع خورشید در حدود 7 و غروب خورشید در ساعت 5 بعد را دارا است.

آیا سیدنی برای شنا در پاییز و زمستان به اندازه کافی گرم است ؟


در ماه مارس و آوریل دمای آب حدود 22 تا 23 درجه سانتیگراد (72 -73 درجه فارنهایت) است، بنابراین گردشگران می توانند بیشتر از سواحل سیدنی استفاده کنند. بسیاری از مردم محلی در طول زمستان به شنا کردن و گشت و گذار (پوشیدن لباس های ضد آب)، می پردازند. زمانی که دمای متوسط ​​آب به 18.8 تا 19.3 درجه سانتی گراد می رسد (65.8 – 66.7 درجه فارنهایت).


آیا در زمستان در سیدنی برف می آید؟


برف در سیدنی بسیار نادر است. Jindabyne دروازه ای است و شهرکی است که در استرالیا قرار دارد. برف همچنین می تواند در کوههای Blue ، Orange و Upper Hunter ببارد.

چه لباسی برای زمستان در سیدنی مناسب است؟


در فصل زمستان درجه حرارت به ندرت زیر 7 درجه سانتیگراد می رسد (44.6 درجه فارنهایت). چند لایه لباس بپوشید و مطمئن شوید که یک لباس ضد آب در دسترس دارید،ماه ژوئن هوا بارانی است. یک لباس گرم برای شب مناسب است.

چه لباسی برای تابستان در سیدنی مناسب است؟


روزهای خوشایند تابستانی سیدنی و شب های دلپذیر آن به این معنی است که لباس های سبک مناسب است. برای شنا خود را آماده کنید- سیدنی دارای بنادر زیبا و سواحل اقیانوسی است.


پیش بینیUV چیست؟


بازدید کنندگان در سیدنی باید شاخص های UV در گزارش های هوای محلی را نگاه کنند، که توصیف UV شدت روزانه خورشید است. در برابر آفتاب سوختگی با استفاده از SPF30 + کرم ضد آفتاب، ازخود محافظت کنید.لباس مناسب ،کلاه و همچنین عینک آفتابی را فراموش نکنید.

آب وهوا در CAIRNS

CAIRNS مانند بقیه کوئینزلند دو فصل آب و هوایی متمایز، فصل مرطوب و فصل خشک را دارا است. Cairns گرمسیری دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های معتدل و خشک است. میانگین بارندگی سالانه در حدود 1992 میلی متر است، که بیشتر از ماه ژانویه تا ماه مارس است. فصل مرطوب در اواسط دسامبر شروع و روزهای مرطوب و شبهای طوفانی را به وجود می آورد. درجه حرارت روزانه در کایرنز در اواسط تابستان و در اواسط زمستان 23-31 درجه سانتیگراد / 73 درجه فارنهایت-88 درجه فارنهایت است. طوفان گرمسیری گاهی اوقات از ماه نوامبر تا می ماه رخ می دهد.

آب و هوا در HOBART

تاسمانی و هوبارت چهار فصل متفاوت دارند. آب و هوای آن به عنوان معتدل دریایی توصیف شده است. گرم ترین ماه ها دسامبر، ژانویه، فوریه و مارس با دمای متوسط حدود 21 درجه سانتیگراد / 70 درجه فارنهایت با میانگین سالیانه 626 میلی متر باران،است. هوبارت، دومین شهر پایتخت استرالیا است. بارندگی در طول سال به طور مساوی پخش می شود، هرچند ماه های زمستان مرطوب تر است. در طول زمستان این جزیره باد جنوب از قطب جنوب را دریافت می کند و برخی از سردترین درجه حرارت استرالیا را دارا است.

آب وهوا در CANBERRA

کانبرا آب و هوای بیشتر گرم ، تابستان گرم و زمستان های سرد دارد. کانبرا در تابستان حدود نه ساعت شبانه روز آفتابی است و در زمستان به حدود پنج ساعت می رسد. ژانویه گرمترین ماه با دمای متوسط حداکثر 28 درجه سانتی گراد / 82 درجه فارنهایت است. میانگین بارندگی سالانه 629 میلی متر در ماه اکتبر است. در طول زمستان برف در کوه های آلپ استرالیا می بارد.. دمای متوسط روزانه شهر در زمستان حدود 11 درجه سانتیگراد / 52 درجه فارنهایت است و کمتر از 0 درجه سانتیگراد / 32 درجه فارنهایت در شب می باشد.

آب و هوا در ALICE SPRINGS

آب و هوا در آلیس اسپرینگز در مرکز قرمز استرالیا یکی از شدیدترین ها است. بر خلاف انتهای بالای سرزمین شمالی که آب و هوای گرمسیری دارد، مرکز سرخ دارای آب و هوای نیمه خشک است. در تابستان (دسامبر-فوریه) دمای متوسط بین 20 ° C / 68 ° F و 35 ° C / 95 ° F می باشد. در زمستان (ژوئن-اوت) محدوده دما متوسط 3 ° C / 37 ° F تا 20 ° C / 68 ° F است. بهار و پاییز روزهای گرم و شبهای سرد را دارند. بارش سالانه به طور چشمگیری متفاوت است، اما میانگین سالانه حدود 286 میلی متر است.

آب وهوا در ملبورن

آب و هوا در ایالت ویکتوریا با طیف وسیعی از مناطق آب و هوایی مختلف، از مناطق گرم و خشک از شمال غرب تا مناطق برفی آلپ در شمال شرق مشخص شده است. ملبورن دارای هویتی متغیر است که اغلب به عنوان “چهار فصل در یک روز” شناخته می شود. به طور کلی شهر آب و هوای معتدل با تابستان گرم دارد. هوای معتدل در بهار و پاییز؛ و زمستان سرد. دمای متوسط 25 درجه سانتی گراد / 77 درجه فارنهایت در تابستان و دمای 14 درجه سانتیگراد / 57 درجه فارنهایت در زمستان است. بارش از ماه مه تا اکتبر بالاتر است.

آب وهوا در BRISBANE

بریزبن دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است که آب و هوای گرم در طول سال بیشتر است. در تابستان (دسامبر-فوریه) حداکثر درجه حرارت حدود 30 درجه سانتیگراد / 86 درجه فارنهایت است. این شهر در تابستان بیشترین بارندگی خود را تجربه می کند که گاهی اوقات رعد و برق و سیل های گاه به گاه به بار می آورد. زمستان معمولا خشک است. بیشترین روزهای زمستان آفتابی با دمای متوسط حدود 17 درجه سانتیگراد / 63 درجه فارنهایت است. متوسط بارندگی ماهانه در طول سال حدود 96 میلی متر است.

آب وهوا در BROOME

بروم دارای آب و هوای گرمسیری با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های گرم است. از اکتبر تا آوریل دمای متوسط در حدود 33 درجه سانتیگراد / 91 درجه فارنهایت است. زمستان (ژوئن-اوت) معتدل است و دمای روزانه ماه ژوئیه در حدود 27 درجه سانتی گراد / 81 درجه فارنهایت است. درجه حرارت شبانه به ندرت در کمتر از 5 درجه سانتیگراد / 41 درجه فارنهایت در هر زمانی از سال کاهش می یابد. میانگین بارندگی سالانه 532 میلیمتر است، اما گاهی اوقات بارش باران برای ماهها زیاد نیست. ژانویه تا مارس، مرطوب ترین ماههای سال است. طوفان گرمسیری می تواند از نوامبر تا آوریل رخ دهد،اما اغلب در ماه های ژانویه و فوریه است.

آب وهوا در ADELAIDE

آب و هوای جنوب استرالیا از لحاظ گرم و خشک بودن در داخل کشور متفاوت است و در مناطق جنوبی و ساحلی معتدل و مرطوب است. آدلاید به طور کلی زمستان های معتدل، مرطوب و تابستان های گرم و خشک دارد. این شهر خشک تر از همه شهرهای پایتخت استرالیا است. میانگین بارندگی سالانه 553 میلی متر است. ماه ژوئن مرطوب ترین ماه است که حدود 80 میلی متر است. متوسط بارندگی در تابستان حدود 20 میلی متر است. حداکثر دمای حداکثر 29 درجه سانتی گراد / 84 درجه فارنهایت در تابستان و زمستان 15 تا 16 درجه سانتی گراد / 59 درجه فارنهایت 61 درجه فارنهایت است.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت