آسانترین کشورها برای مهاجرت کاری

آیا میدانید آسانترین کشورها برای مهاجرت کاری کدام اند؟ و مزایای هر کدام در چیست؟

احتمالا تا به امروز افراد زیادی را در اطراف خود دیده اید که مهاجرت کرده اند و هم اکنون در یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مشغول به کار و زندگی هستند.

معمولا کشورهایی که به دنبال توسعه روز افزون در صنایع و تکنولوژی هستند برای تامین کمبود نیروی کار متخصص اقدام به استخدام یروی کار خارجی میکنند.

اما شرایط سختگیرانه بعضی از کشورها باعث شده نگاه افراد مهاجر به کشورهایی جلب شود که از نظر هزینه و قوانین بهترین شرایط را برای مهاجرت کاری داشته اند.

آسانترین کشورهای برای مهاجرت کاری کدام اند؟

آسان بودن مهاجرت کاری کشورها بر اساس هزینه ها، فرصت کاری و سهولت قوانین برای صدور ویزای کار ارزیابی میگردند.

1. لهستان

چرا لهستان در صدر بهترین کشورها از نظر آسانی برای مهاجرت کاری قرار گرفته است؟

تا به امروز بزرگترین امتیاز مهاجرت به کشورهای اروپایی اخذ شهروندی اتحادیه اروپا بوده است و لهستان بعنوان بزرگترین اقتصاد اروپای مرکزی به دلیل صدور آسان ویزای کار برای ایرانیان فرصتی را فراهم نموده است تا ایرانیان بتوانند از طریق این کشور شهروندی اروپا را اخذ نمایند.

خدمات ما: استخدام در لهستان

استخدام شدن در یک شرکت لهستانی در سالهای اخیر برای ایرانیان تحصیل کرده نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار اسانتر است زیرا:

1 . این کشور برای ایرانیان واجدالشرایط به آسانی ویزای کار صادر میکند

2 . تا به این لحظه هنوز قوانین مهاجرتی پیچیده ای برای مهاجرت افراد متخصص Skilled migrant وضع نشده است.

2. استرالیا

استرالیا جز معدود کشورهای توسعه یافته ای است که تا امروز همچنان قوانین پذیرش نیروی کار مهاجر را باز نگاه داشته است.

روشهای مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد.

اگر شما سطح زبان انگلیسی شما مورد قبول باشد و مدرک تحصیلی یا رشته تخصصی شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرا داشته باشد میتوانید برای ویزای کار استرالیا اقدام کنید.

توجه داشته باشید مهاجرت به استرالیا از طریق کار بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور هر ماهه در حال تغییر است و شرایط مهاجرت کاری به این کشور در حال دشوارتر شدن است.

توصیه میکنیم در صورتی که کشور استرالیا را بعنوان کشور هدف خودتان انتخاب میکنید حتما از یک وکیل آگاه به قوانین مهاجرت استرالیا کمک بگیرید تا پس از صرف هزینه هایی که برای بررسی پرونده تان پرداخت میکنید با مشکل رد پرونده مواجه نشوید.

3. آلمان

آلمان در رده سوم از نظر اسانی باری مهاجرت کاری خارجی در بین کشورها قرا میگیرد، زیرا فرصت های جالبی را برای متقاضیان کار در خارج از کشور فراهم کرده است.

شما با حضور در کشور آلمان میتوانید همانند کشور لهستان از امتیاز اخذ شهروندی اتحادیه اروپا بهره ببرید.

اما چگونه به المان برویم؟

برای مهاجرت کاری به آلمان شما به یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرمای آلمانی نیاز خواهید داشت، این مسئله تقریبا کار دشواری است زیرا:

معمولا کارفرمایان و شرکت های آلمانی ترجیح میدهند از افراد متخصص اروپایی استفاده کنند.

راه حل:

در این شرایط توصیه میشود، برای مهاجرت از ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker visa) استفاده کنید.

با این ویزا این فرصت به شما داده میشود تا حضورا بمدت 6 ماه در کشور آلمان باشید و بصورت مستقیم برای یافتن کار با کارفرمایان آلمانی وارد مذاکره شوید.

4. کانادا

همچنان کانادا مهاجر کاری میپذیرد!

اما کمی متفاوت تر از قبل. اگر کانادا را بعنوان کشور دوم برای زندگی و کار در سر میپرورانید، میبایست این موضوع را بدانید که کانادا دیگر مانند سابق آنقدرها هم برای مهاجرت کاری آسان نیست، اما آسان است!

در پایان سال 2018 و ابتدای سال 2019 قوانین مهاجرت کاری این کشور بدون تغییر باقی خواهند ماند، اما به دو روش:

  1. مهاجرت اری فدرال (اکسپرس انتری)
  2. مهاجرت کاری استانی (استان کبک، استان ساسکاچوان و …)

با این حال روش توصیه میکنیم اگر در مورد میزان موفقیتتان برای مهاجرت به کانادا چندان مطمئن نیستید فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را تکمیل نمایید.

5. امارات متحده عربی

کشور امارات طی چند دهه ی اخیر یکی از بزرگترین مقاصد مهاجران ایرانی بده است، هر چند در سالهای اخیر مسائلی مانع مهاجرت ایرانیان به این کشور شده است اما همچنان در صورتی که شما بتوانید پیشنهاد کاری معتبری از یک شرکت اماراتی داشته باشدید شانس بالایی برای مهاجرت به ان کشور خواهید داشت.

توجه داشته باشید، کشور امارات هم مانند لهستان، استرالیا و کانادا مردمش به آسانی به زبان انگلیسی مکالمه میکنند.

6. دانمارک

دانمارک جز معدود کشورهای اروپایی منطقه اسکاندیناوی است که از طریق سیستم امتیازبندی همانند کشر استرالیا و کانادا اقدام به پذیرش و صدور ویزای کار مینماید.

معمولا برنامه به نام “گرین کارت دانمارک” نیز شناخته میشود. اطلاعات بیشتر درباره این برنامه را میتوانید از طریق وبسایت رسمی مهاجرت دانمارک پیگیری کنید.

اگر همچان تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت کاری نگرفته اید به شما توصیه میکنیم با کارشناسان مشاور کار خارجی ما تماس بگیرید تا شما را با توجه به شرایطتان راهنمایی کنند.

توجه داشته باشید معمولا گذر زمان به پیچیده و سخت تر شدن قوانین مهاجرت کاری کشورها با تامین شدن نیازهایشان در تامین نیروی کار متخصص تاثیر جدی میگذارد لزا به مسئله زمان در برنامه مهاجرت کاری هر کشور بصورت جدی توجه داشته باشید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت