آشنایی با شهر های استرالیا

آشنایی با شهر های استرالیا

آشنایی با شهر های استرالیا

در این مطلب به جهت آشنایی با شهرهای استرالیا ما اطلاعات مختصر و مفیدی را نسبت به هر شهر در استرالیا جمع آوری کرده ایم. همانطور که می دانید استرالیا رشد چشمگیری در زمینه اقتصاد دارد وبرخی از شهرهای آن از نظر بازار کار برای مهاجران بهتر هستند. در ادامه مهاجران خوش آتیه مرجع مهاجرت به استرالیا و اروپا برای شما شهرهای استرالیا را معرفی می کند. جهت آشنایی با شهر های استرالیا بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

سیدنی

جهت آشنایی با شهر های استرالیا بهتر است تا ابتدا از بزرگترین و معروف ترین شهر استرالیا شروع کنیم ، بله ؛ شهر سیدنی بزرگترین و معروف ترین شهر این کشور می باشد. و مرکز ایالت New South Wales می باشد .سیدنی در ساحل جنوب شرقی استرالیا قرار دارد.ساکنین سیدنی را Sydneysiders می نامند. این شهر بر روی تپه های اطراف پورت جکسون واقع شده که معمولا به عنوان بندر سیدنی شناخته می شود که اپرای سیدنی و پل بندر هم در این مکان قرار گرفته.

ملبورن

مرکز ایالت ویکتوریا ( که بهتر است برای آشنایی با شهرهای استرالیا با آن آشنا شوید ) و در جنوب شرقی استرالیا قرار دارد و دومین شهر پرجمعیت جهان است زبان اصلی در ملبورن انگلیسی می باشد ولی بیش از 100 گویش در این شهر وجود دارد.این شهر حدود 4.5 میلیون نفر جمعیت دارد

بریزبین

این شهر مرکز ایالت کویینزلند می باشد و سومین شهر پرجمعیت استرالیا است.بریزبین بیشترین فرهنگ محلی استرالیا را دارد.از آنجایی که ممکن است سیدنی دارای سواحل باشد و ملبورن ممکن است فرهنگ را داشته باشد. ولی بریزبین هردو را شامل میشود که دو تا از دلایلی است باعث می شود این قطب منتخب مقصد بعدی شما برای بازدید باشد.آب و هوای بریزبین اغلب گرم است و معمولا 280 روز در سال آفتابی است که همین امر باعث شده که به راحتی از مزایای جاذبه ها ی گردشگری استفاده کرد.حمل و نقل در بریزبین خیلی راحت است قطار ها و تاکسی های سبز در همه جا قرار دارند برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید Go-Card تهیه شود،هم چنین می توان دوچرخه اجاره کرد و از آن داخل و اطراف بریزبین استفاده کرد و قانون است که حتما در مسیر های پیاده رو از آن استفاده کرد.

پرت

مرکز ایالت Western Australia می باشد با جمعیت کمتر از 2 میلیون نفر و گفته می شود که یکی از زیباترین شهر های استرالیا می باشد.

WA به پنج منطقه تقسیم میشود که اکثریت مردم در کنار سواحل زیبای شنی در غرب استرالیا زندگی می کنند

شهر پرت میان نواحی پست ساحلی دارلینگ و اقیاتوس هند در ساحل رودخانه سوان قرار دارد.این رود بعد از پیدا شدن قو های سیاه در آن به این نام درآمد

این شهر دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی می باشد بزرگترین پارک به نام پارک کینگزکه حتی از سنترال پارک نیویورک هم بزرگتر می باشد؛باغ وحش پرت، باغ گیاه شناسی

یک نکته جالب که وجود دارد پرت به بالی اندونزی(یکی دیگر از مقصد های مناسب برای تعطیلات) نزدیک تر از پایتخت استرالیا است این فاصله تا بالی 3 ساعت در حالی که تا کنبرا 4 ساعت است.

آدلاید

این شهر در جنوب استرالیا قرار دارد و پنجمین شهر پر جمعیت استرالیا می باشد که جمعیتی حدود 1,333,927 نفر دارد. ادلاید یک شهر متمدن و آرام است.

ادلاید زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشکی دارد ماکزیمم دمای هوا در تابستان 29 درجه سانتی گراد و در زمستان 15-16 درجه سانتی گراد می باشد.

هزینه های زندگی در ادلاید برای یک فرد مجرد ماهیانه 778.83 دلار بدون هزینه اجاره

برای خانواده 4 نفره ماهیانه 2,734.06 دلار بدون هزینه اجاره می باشد.

هزینه های زندگی در ادلاید خیلی کمتر از سایر شهر های استرالیا است این بدین معنی می باشد که شما بیشتر به صرف غذا و تفریح و سفر و لوازم می پردازید.

هزینه های زندگی برای یک دانشجو مجرد سالانه بین 14000 – 19000 هزار دلار می باشد.

برخی از جاذبه های دیدنی ادلاید

– باغ گیاه شناسی ادلاید

– موزه هنر استرالیا ی جنوبی

– موزه استرالیای جنوبی

– بازار مرکزی استرالیا

گلد کوست

یک شهر ساحلی در ایالت کویینزلند و ششمین شهر بزرگ در استرالیا می باشد که تقریبا در 66 کیلومتری بریزبین قرار دارد.

آب هوای این منطقه گرم با تابش مقدار زیادی آفتاب می باشد، میانگین دما در تابستان 19 تا 29 درجه سلسیوس می باشد میانگین دما در زمستان 48 تا 69 درجه سلسیوس میباشد.

هزینه زندگی در گلد کوست برای یک فرد مجرد 810.51 دلار بدون هزینه اجاره.

هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی برای هر سال تقریبا بین 20000 تا 27000 دلار (با توجه به نحوه زندگی متفاوت است) می باشد.

مکان های دیدنی در گلد کوست

– حیات وحش Currumbin

– دریم ورلد Dream World

– دنیای دریاییSea World

– دنیای فیلم برادران وارنر

– پارک ملی لمینگتون

کنبرا

این شهر پایتخت استرالیا می باشد، کنبرا یکی از زیباترین ،تمییز ترین ، و امن ترین و مهمان نواز ترین شهر های دنیاست از جمله جاذبه های آن عبارت است از یادبود جنگ استرالیا ، موزه دموکراسی استرالیا ، گالری ملی استرالیا ،کتابخانه ملی استرالیا، باغ گیاه شناسی ملی استرالیا ، باغ وحش و آکواریم ملی ، خانه پارلمان

میانگین دمای کنبرا در تابستان 12.6-27 درجه سانتی گراد می باشد به همراه کمی رطوبت ژانویه گرم ترین ماه است که دما 13.2-28 درجه سانتی گراد میرسد

در پاییز میانگین دما 6.8-20 درجه سانتی گراد است.

زمستان در کنبرا سرد است به طوری که میانگین دما بین 1-12 درجه سانتی گراد است

میانگین دما در بهار بین 6-19 درجه سانتی گراد می باشد.

هزینه های زندگی برای هر ماه برای یک فرد مجرد 837.36 دلار بدون هزینه اجاره می باشد. هزینه یک سال زندگی برای دانشجویان 23,500 دلار می باشد که پیشنهاد می شود در لحظه ورود حدود 4000 دلار به همراه داشته باشند.

ولنگونگ

این شهردر ایالت نیو ساوت ولز قرار دارد که سومین شهر پر جمعیت ایالت نیو ساوت ولز بعد از سیدنی و نیوکاستل و نهمین شهر پر جمعیت استرالیا می باشد.یکی از مدرن ترین دانشگاه های جهان در این شهر قرار دارد ولنگونگ در 80 کیلومتری جنوب سیدنی در یک نوار ساحلی قرار دارد که از شمال با پارک ملی و از جنوب با دریاچه ایلاواراو از شرق با دریا ی تاسمان واز غرب با تپه های ایلاوارا هم مرز می باشد.

میانگین دمای این شهر در زمستان 17 درجه و در تابستان 27 درجه می باشد.

معمولا بیشترین بارندگی بین Feb و June رخ می دهد.

مکان های دیدنی در این شهر به شرح زیر می باشد:

باغ گیاه شناسی ولنگونگ، گالری هنر ولنگونگ، معبد Nan Tien ،

داروین:مرکز ایالت استرالیای شمالی می باشد و در کنار دریای تیمور قرار دارد که جمعیت آن 145,916 که کم جعیت ترین مرکز ایالت در استرالیا می باشد.

این شهر داری دو فصل گرم و مرطوب می باشد که از نوامبر تا اپریل فصل مرطوب

که میانگین دمای آن 24.7-32 درجه سانتی گراد و رطوبت حدود 80 درصد می باشد که میزان بارندگی 1727.3 میلی متر است.

از می تا اکتبر فصل خشک می باشد که روز ها گرم و آفتابی می باشد و رطوبت بین 60 تا 65 درصد می باشد.

مکان های دیدنی شهر ولنگونگ :

موزه وگالری هنر استرالیای شمالی

پارک ملی کاکادو

پارک ملی کاترین گورج

پارک ملی واتارکا

غواصی در قفس همراه کروکدیل ها

میانگین هزینه های زندگی در استرالیای شمالی برای هر ماه تقریبا 3350 دلار استرالیا می باشد.

هوبارت

این شهر مرکز ایالت تاسمانی می باشد با جمعیت تقریبا 225000 که بیش از 40 درصد جمعیت تاسمانیا می باشد.

میانگین دما در تابستان بین 11.5-21 درجه سانتی گراد است که ماه های ژانویه و فبریه خشک ترین ماه های سال هستند که ساحل ها به اندازه کافی گرم و مناسب برای شنا کردن می باشند.

میانگین دما در پاییز بین 8.9-17.3 درجه سانتی گراد می باشد که در این فصل شهر در رنگ های قرمز و زرد پوشیده شده و درختان شروع به تغییر می کنند.

میانگین دمای روز در زمستان بین 5-16.9 درجه سانتی گراد می باشد و میانگین دما در شب ها می تواند تا 3 درجه سانتی گراد کاهش یابد.

در طول بهار میانگین دما بین 7.8-16.9 درجه سانتی گراد می باشد که این زمان مرطوب ترین فصل سال می باشد.

مکان های دیدنی این شهر که بهتر است برای آشنایی با شهرهای استرالیا آن ها را یاد بگیرید :

Mount Wellington

باغ گیاه شناسی تاسمانی

پارک ملی تاسمانی

حیات وحش Bonorong

بندر تاریخی Port Arthur

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت