اتحادیه اروپا و مزایای زندگی در آن بعنوان شهروند

اتحادیه اروپا و مزایای زندگی در آن بعنوان شهروند

اتحادیه اروپا (European Union) یک اتحادیه متشکل از 28 کشور اروپایی است که با یکدیگر در مسائل سیاسی و اقتصادی همکاری های بسیار نزدیک و آزادی دارند. اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قاره اروپا قرار دارند. یکی از مهمترین و قدرتمند ترین اهداف این اتحادیه ارتقا سطح کیفی مسائل مالی و همکاری متقابل در این زمینه است. کاهش تورم، نقل و انتقال بسیار آسان مالی بین بانکی و خرید و فروش و تجارت جز مسایلی است که در این اتحادیه بصورت جدی برای حل مسائل آن برنامه ریزی صورت میگیرد.


اتحادیه اروپا در یک نگاه

پرچم اتحادیه اروپا

پرچم اتحادیه اروپا

کشورهای عضو اتحادیه: اتریش، ایتالیا، بلژیک، لاتویا، کرواسی، لوکزامبورگ، قبرس، مالت، چک، هلند، دانمارک، لهستان، استونی، پرتغال، فنلاند، رومانی، فرانسه، اسلواکی، آلمان، اسلونی، یونان، اسپانیا، مجارستان، سوئد، ایرلند، انگلستان (مشروط)

پایتخت: بروکسل، بلژیک

نوع اتحادیه: سیاسی، اقتصادی

جمعیت: حدود 513 میلیون نفر

واحد پول: یورو

وبسایت رسمی: europa.eu


روشهای اخذ اقامت و زندگی در اتحادیه اروپا

اگر قصد مهاجرت و زندگی در اروپا و اخذ اقامت و شهروندی اتحادیه اروپا را دارید میبایست از طریق یکی از کشورهای عضو اقامت خود را اخذ نمایید.

فرقی نمیکند که کدامیک از این کشورها را بعنوان کشور مبدا انتخاب میکنید زیرا نهایتا با بدست آوردن حق اقامت و کار آبی (Blue Card) میتوانید بصورت آزادانه در سرتاسر اتحادیه اروپا و کشورهای عضو سفر، کار و زندگی کنید.

روشهای مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای عضو وجود دارد: اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری

توصیه ما:

اخذ اقامت اتحادیه اروپا از طریق کار در لهستان ( برنامه استخدام و عقد قرارداد کار)1 » به شما آزادی در انتخاب هر کشوری در اتحادیه برای زندگی، کار و بازنشسته شدن را میدهد

با اخذ اقامت و شهروندی اتحادیه اروپا میتوانید بصورت آزادانه در سراسر قاره اروپا : جابجا شوید، زندگی کنید، کار کنید و بازنشسته شوید.

تنها پیش نیاز حرکت آزادانه در اتحادیه اروپا داشتن پول کافی برای تغییر محل زندگی و بیمه درمانی است.


2 » وجود میلیونها فرصت شغلی در سراسر اتحادیه اروپا

در حال حاضر بیش از 10% فرصت های شغلی شرکت های کشور انگلستان در سراسر اتحادیه اروپا استخدام های خود را برای شعباتش انجام میدهد.

این شرایط برای سایر کشورهای عضو اتحادیه مثل آلمان نیز صدق میکند.

میلیون ها انسان در اتحادیه با فرصت های شغلی نیازی ندارند که حتما از کشور خود به سایر کشورهای عضو اتحادیه سفر کنند بلکه در همان کشوری که حضور دارند برای کشور هدف کار میکنند و سوابق کاری، بیمه و بازنشستگی دریافت میکنند.


3 » سفر آسان و بدون ویزا به همه ی کشورهای اتحادیه اروپا

یونان

تقریبا همه ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا + سوئیس عضو پیمان شنگن هستند.

بر اساس این پیمان همه ی شهروندان کشورهای عضو میتوانند آزادانه و بدون ویزا سفر کنند.

میزان سفرهای خارجی در بین شهروندان اتحادیه اروپا 80% بیشتر از کشور پیشرفته ای مثل امریکا است

این سفرها شامل سفرهای کاری نیز میشود.

برای مثال:

کشور لوکزامبورگ روزها جمعیتش به حدود 3 میلیون نفر و شبها به 600 هزار نفر میرسد زیرا در روزها نیروی کاری کشورهای همسایه که در شرکت های این کشور استخدام هستند وارد این کشور میشوند و در پایان ساعت کاری به خانه ی خود در کشور همسایه باز میگردند.


4 » امنیت بالا در مقابل حملات تروریستی، تخلفات رایانه ای و آمار جرم جنایت

یکی دیگر از مزایای کمتر دیده شده ی اتحادیه اروپا همکاری بسیار دقیق مراکز مبارزه با جرم کشورهای عضو با یکدیگر است.

امنیت همه ی شهروندان این اتحادیه در مقابل یک خطرات و جرایم بصورت یکسان مورد بررسی و تحلیل قرار میگیرد تا سطح رفاه و امنیت بصورت یکسان تامین شود.

در سالهای اخیر با بروز چند حمله تروریستی کوچک رسانه های جهان شاهد اتحاد و همکاری فوق العاده سرویس های امنیتی این کشورها باری مهار جرم های مشابه شد.


5 » پول یکسان در همه ی کشورهای عضو

واحد یکسان و قابل استفاده پولی که در این اتحادیه مورد قبول برای خرج کردن در همه ی کشورهای عضو است واحد پول “یورو” است.

بعضی کشورهای عضو این پول را بعنوان پول اصلی کشورشان و بعضی دیگر بعنوان ارز جایگزین استفاده میکنند. برای مثال شما میتوانید برای سفر به کشور سوئد بروید و درحالی که واحد پول این کشور کرون است از فروشگاه های آن با یورو وسیله های مورد نیاز خود را خریداری کنید.


6 » زبان انگلیسی در همه ی کشورهای عضو اتحادیه

در هر کشور عضو اتحادیه مدارس بصورت رایگان زبان انگلیسی را به کودکان آموزش میدهند.

این مسئله باعث شده در صورتی که قصد جابجا شدن به کشور دیگری در این اتحادیه را دارید هرگز نگران تفاوت زبان ها در بین کشورهای عضو برای کار و زندگی نشوید.


فرصتها در این اتحادیه

اتحادیه اروپا در سالهای اخیر برای توسعه ی هرچه بیشتر اقتصادی و توسعه سطح رفاه زندگی شهروندان خود اقدام جذب نیروی کار متخصص، کارآفرینان و سرمایه گذاران از سرتاسر دنیا به کشور خود نموده است.

خوشبختانه این شرایط فرصتی را فراهم نموده است تا نیروی کار مستعد ایرانی نیز بتواند از طریق مهاجرت، زندگی جدیدی را بهمراه خانواده آغاز کنند.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای همه ی هموطنان عزیز.

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت