اقامت استرالیا با حفظ پیوند با سرزمین مادری

اقامت استرالیا

از منظر جامعه شناسی، مهاجرتها عموما با عواملی چون اقتصاد ،سیاست ،فرهنگ و جغرافیا مرتبط می شوند،اما صورتی دیگر از این پدیده تاریخی نیز وجود دارد که فقط مهاجرت به معنای جلای وطن تلقی نمی گردد.اینگونه مهاجرتها بیشتر  برای درک تجربه های جدید و حس کنجکاوی انسانها است، که صورت می پذیرند و آنها را وادار می کند تا به ترک دیار خود دست بزنند و همیشه این رویکرد به مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر محدود نمی شود و ممکن است از یک شهر به شهر دیگر در همان کشور و بعضی وقتها هم به صورت معکوس مثلا از شهر به روستا و یا از یک کشور توسعه یافته به یک کشور درحال توسعه صورت پذیرد. اینگونه مهاجرتها عمدتا با هدف انسانی و اخلاقی و در راه دستیابی به مدارج علمی و پژوهشی انجام می شود. در این فرم مشخص مهاجرت که تمرکز اصلی این  کتاب نیز بررسی راهکارهای قانونی برای آن می باشد، مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر  با حفظ پیوند با سرزمین مادری و میراث های ارزشمند ملی و مذهبی است که علاوه بر  جایگاه ویژه ای که به قدرت تصمیم گیری انسان می دهد ،از آن  به عنوان مولفه های اصلی هدفمند کردن مهاجرت نیز  نام برده می شود.مطلب به نقل از کتاب دکتر سیروس احمدی(مهاجرت با حفظ پیوند با سرزمین مادری) استفاده کردم تا در خصوص مهاجرت به شما راهنمایی های کاربردی ارائه بدهم.

در تجربیات کلی مهاجران ،تمایل افراد برای تطابق با شرایط جدید به نسبت بهره هوشی و پذیرش فرهنگ کشور میزبان بستگی دارد. در این راستاایرانیان مهاجر با پشتوانه تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله سعی داشته اند تا همواره با حفظ میراث دینی، فرهنگی و تاریخی خود سازگاریهای لازم با شرایط جامعه میزبان را به عمل آورند و به عنوان افراد معتمد و قابل احترام به موفقیتهای چشمگیری نیز دست یابند.

اما همیشه سال اول اقامت در کشوری دیگر ممکن است  به آسانی سپری نشود و در دوران سخت ابتدایی برخی مهاجران به واسطه نیافتن شغل مناسب ، نداشتن تسلط کافی به زبان کشور میزبان و دوری از اقوام و خانواده به افسردگی و انزوا مبتلا شوند که در این خصوص دسترسی به مشاوره های قبلی و آشنایی با واقیعتهای پیش رو ضروری می باشد.

لازم می دانم این نکته را یادآور شوم که هدف این کتاب به هیچ وجه تشویق به مهاجرت نیست، بلکه قانونی مهاجرت کردن و یافتن بهترین و امن ترین مسیر برای مهاجرت راپیشنهاد می کند و با در اختیار گذاشتن اطلاعات دقیق تر از کشور مقصد، فرصت انتخاب و تصمیم گیری واقعی را برای کسانی که تصمیم دارند یک مهاجرت ایده آل داشته باشند، فراهم کند.

در طول سالهای اخیر،استرالیا مقصد ایرانیان زیادی بوده است که در راه رسیدن به یک تجربه جدید مسیر طولانی رسیدن به این کشور را طی کرده اند ،اما آنچه بیش از همه قابل ملاحظه می باشد انتخاب راه غیر قانونی و تحمل مشقتهای بیشمار برای آمدن به این شبه قاره در سالهای اخیر توسط تعداد زیادی از هموطنان بوده است و این تجربه خطرناک گاهی با حوادث تلخی مانند غرق شدن در اقیانوس یا از دست دادن دارایی های خود توسط سودجویان و دلالان قاچاق انسان نیز همراه بوده است . حتی کسانی که با این روشهای غیر قانونی و خطرناک موفق به حضور در خاک استرالیا شده اند تا مدتها با مشکلات اخذ ویزا یا مجوز کار دست و پنجه نرم می کنند و گاهی از برگشت به سرزمین مادری خود نیز باز می مانند .

از آنجا که بواسطه فعالیت خود در زمینه امور مهاجرتی ،پرونده های زیادی را در این خصوص مطالعه و بررسی کرده ام، از دوستان علاقمند به مهاجرت می خواهم تا همواره با مطالعه این کتاب و نوشته های مشابه، مناسب ترین مسیر را برای درخواست ویزا انتخاب و بر اساس شرایط و امتیازهای خود اقدامات  لازم را برای مهاجرت داشته باشند. از این طریق آنها ضمن حفظ  پیوند خود با کشور زیبای ایران، یک تجربه جدید برای حضور در کشور جدید نیز بدست می آورند. لازم به ذکر است که مهاجرت قانونی خصوصا اعزام نیروی متخصص به کشورهای دیگر یکی از منابع درامد خیلی از کشورهای دنیا بوده و در کشور ما پدیده اعزام نیروی کار به خارج از کشور به خوبی توسط دولت و تحت نظر وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی حمایت میشود.

انواع اقامت استرالیا

اقامت استرالیا انواع مختلفی دارد:

اقامت دائم استرالیا

اقامت موقت استرالیا

اگر قصد دارید تا اقامت استرالیا را بدست آورید در مرحله شروع باید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. البته این امکان نیز وجود دارد تا شما ابتدا برای ویزای موقت درخواست دهید و مدتی در این کشور اقامت کنید و بعد از مدتی اقامت برای گرفتن اقامت دائم نیز درخواست خود را ارائه دهید.

در لیست زیر شماره ویزاهای مختلف استرالیا همراه با روش گرفتن آنها را ذکر می کنم،توضیحات بیشتر در خصوص هر یک از این موارد برای شما داده می شود:

شما از طریق سرمایه گذاری در استرالیا می توانید اقامت دائم بگیرید شماره ویزاهای آن عبارتند از:

ویزا 132،888،890،892

از روش کار نیز ویزا می توانید بگیرید که شمارهای این ویزا ها در زیر آمده است:

ویزا 186،187،189،190

شماره ویزاهایی که از طریق ازدواج می توانید بگیرید:

ویزا 801،100

علاوه بر این اگر فرزندان شما در استرالیا اقامت دارند نیز می توانید برای ویزا اقدام کنید:

ویزا 103،143

ویزاهای دیگر نیز اقدام به اخذ ویزا از طریق والدین خود :101،102،117

اگر می خواهید برای اقامت استرالیا اقدام کنید و در این باره اطلاعی ندارید از دکتر سیروس احمدی کارشناس رسمی امور مهاجرت به استرالیا کمک بگیرید.

انواع ویزاهای استرالیا  

برای ورد به استرالیا بیش از ۱۳۰ نوع ویزا وجود دارد که در چند گروه از جمله گروههای شغلی، تجاری، دانشجویی، توریستی، خانوادگی و… طبقه بندی شده اند. در این کتاب سعی بر آن داریم که به صورت خلاصه به شرح برخی از این ویزا ها که متداول تر هستند، بپردازیم.

ویزاهای مهارتی و تخصصی استرالیا

اخذ ویزاهای تخصصی یا همان ویزاهای مهارتی از متداولترین و به نسبت آسانترین روشهای مهاجرت به استرالیا میباشد و دولت استرالیا از این سبک مهاجرت به خوبی استقبال میکند.

خوشبختانه مسیر بررسی پرونده ویزاهای مهارتی  بسیار سریعتر از گذشته بوده  و در حال حاضر اکثر پرونده های مهارتی تحویل داده شده به اداره مهاجرت در کمتر از شش ماه بررسی و جواب داده میشود.

جهت راهنمایی بیشتر در خصوص مهاجرت و اقامت استرالیا با شماره های سایت و شماره های دفتر مهاجران فردا در استرالیا تماس بگیرید.

شماره تماس دفتر مهاجران فردا در استرالیا، سیدنی

0061296591694

شماره های تماس دفتر مهاجران فردا در ایران

پیش شماره تهران 021

88758911

88758851

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت