اقامت استرالیا با حفظ پیوند با سرزمین مادری

اقامت استرالیا

از منظر جامعه شناسي، مهاجرتها عموما با عواملي چون اقتصاد ،سياست ،فرهنگ و جغرافيا مرتبط مي شوند،اما صورتي ديگر از اين پديده تاريخي نيز وجود دارد كه فقط مهاجرت به معناي جلاي وطن تلقي نمي گردد.اینگونه مهاجرتها بيشتر  براي درک تجربه های جدید و حس کنجکاوی انسانها است، كه صورت مي پذيرند و آنها را وادار می کند تا به ترک دیار خود دست بزنند و همیشه این رویکرد به مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر محدود نمی شود و ممکن است از یک شهر به شهر دیگر در همان کشور و بعضی وقتها هم به صورت معکوس مثلا از شهر به روستا و یا از یک کشور توسعه یافته به یک کشور درحال توسعه صورت پذیرد. اینگونه مهاجرتها عمدتا با هدف انسانی و اخلاقی و در راه دستيابي به مدارج علمي و پژوهشی انجام می شود. در اين فرم مشخص مهاجرت كه تمركز اصلي اين  كتاب نيز بررسي راهكارهاي قانوني براي آن مي باشد، مهاجرت از يك كشور به كشور ديگر  با حفظ پيوند با سرزمين مادري و ميراث هاي ارزشمند ملي و مذهبي است كه علاوه بر  جايگاه ويژه اي كه به قدرت تصميم گیری انسان مي دهد ،از آن  به عنوان مولفه هاي اصلي هدفمند كردن مهاجرت نيز  نام برده مي شود.مطلب به نقل از کتاب دکتر سیروس احمدی(مهاجرت با حفظ پيوند با سرزمين مادري) استفاده کردم تا در خصوص مهاجرت به شما راهنمایی های کاربردی ارائه بدهم.

در تجربيات كلي مهاجران ،تمايل افراد براي تطابق با شرايط جديد به نسبت بهره هوشي و پذيرش فرهنگ كشور ميزبان بستگي دارد. در اين راستاايرانيان مهاجر با پشتوانه تمدن و فرهنگ چندين هزار ساله سعي داشته اند تا همواره با حفظ ميراث ديني، فرهنگي و تاريخي خود سازگاریهای لازم با شرايط جامعه ميزبان را به عمل آورند و به عنوان افراد معتمد و قابل احترام به موفقيتهاي چشمگيري نيز دست يابند.

اما هميشه سال اول اقامت در کشوری دیگر ممكن است  به آساني سپري نشود و در دوران سخت ابتدايي برخي مهاجران به واسطه نيافتن شغل مناسب ، نداشتن تسلط كافي به زبان كشور ميزبان و دوري از اقوام و خانواده به افسردگي و انزوا مبتلا شوند كه در اين خصوص دسترسي به مشاوره هاي قبلي و آشنايي با واقيعتهاي پيش رو ضروري مي باشد.

لازم مي دانم اين نكته را يادآور شوم که هدف اين كتاب به هيچ وجه تشويق به مهاجرت نيست، بلكه قانوني مهاجرت كردن و يافتن بهترين و امن ترين مسير براي مهاجرت راپيشنهاد مي كند و با در اختيار گذاشتن اطلاعات دقيق تر از كشور مقصد، فرصت انتخاب و تصميم گيري واقعي را براي كساني كه تصميم دارند يك مهاجرت ايده آل داشته باشند، فراهم كند.

در طول سالهاي اخير،استراليا مقصد ايرانيان زيادي بوده است كه در راه رسيدن به يك تجربه جديد مسير طولاني رسيدن به اين كشور را طي كرده اند ،اما آنچه بيش از همه قابل ملاحظه مي باشد انتخاب راه غير قانوني و تحمل مشقتهاي بيشمار براي آمدن به این شبه قاره در سالهای اخیر توسط تعداد زیادی از هموطنان بوده است و اين تجربه خطرناك گاهي با حوادث تلخي مانند غرق شدن در اقيانوس يا از دست دادن دارايي هاي خود توسط سودجويان و دلالان قاچاق انسان نيز همراه بوده است . حتي كساني كه با این روشهای غیر قانونی و خطرناک موفق به حضور در خاك استراليا شده اند تا مدتها با مشكلات اخذ ويزا يا مجوز كار دست و پنجه نرم مي كنند و گاهي از برگشت به سرزمين مادري خود نيز باز مي مانند .

از آنجا كه بواسطه فعاليت خود در زمينه امور مهاجرتی ،پرونده هاي زيادي را در اين خصوص مطالعه و بررسي كرده ام، از دوستان علاقمند به مهاجرت مي خواهم تا همواره با مطالعه اين كتاب و نوشته های مشابه، مناسب ترين مسير را براي درخواست ويزا انتخاب و بر اساس شرایط و امتيازهاي خود اقدامات  لازم را براي مهاجرت داشته باشند. از اين طريق آنها ضمن حفظ  پيوند خود با كشور زيباي ايران، يك تجربه جديد براي حضور در كشور جدید نیز بدست مي آورند. لازم به ذکر است که مهاجرت قانونی خصوصا اعزام نیروی متخصص به کشورهای دیگر یکی از منابع درامد خیلی از کشورهای دنیا بوده و در کشور ما پدیده اعزام نیروی کار به خارج از کشور به خوبی توسط دولت و تحت نظر وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی حمایت میشود.

انواع اقامت استرالیا

اقامت استرالیا انواع مختلفی دارد:

اقامت دائم استرالیا

اقامت موقت استرالیا

اگر قصد دارید تا اقامت استرالیا را بدست آورید در مرحله شروع باید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. البته این امکان نیز وجود دارد تا شما ابتدا برای ویزای موقت درخواست دهید و مدتی در این کشور اقامت کنید و بعد از مدتی اقامت برای گرفتن اقامت دائم نیز درخواست خود را ارائه دهید.

در لیست زیر شماره ویزاهای مختلف استرالیا همراه با روش گرفتن آنها را ذکر می کنم،توضیحات بیشتر در خصوص هر یک از این موارد برای شما داده می شود:

شما از طریق سرمایه گذاری در استرالیا می توانید اقامت دائم بگیرید شماره ویزاهای آن عبارتند از:

ویزا 132،888،890،892

از روش کار نیز ویزا می توانید بگیرید که شمارهای این ویزا ها در زیر آمده است:

ویزا 186،187،189،190

شماره ویزاهایی که از طریق ازدواج می توانید بگیرید:

ویزا 801،100

علاوه بر این اگر فرزندان شما در استرالیا اقامت دارند نیز می توانید برای ویزا اقدام کنید:

ویزا 103،143

ویزاهای دیگر نیز اقدام به اخذ ویزا از طریق والدین خود :101،102،117

اگر می خواهید برای اقامت استرالیا اقدام کنید و در این باره اطلاعی ندارید از دکتر سیروس احمدی کارشناس رسمی امور مهاجرت به استرالیا کمک بگیرید.

انواع ويزاهای استرالیا  

برای ورد به استرالیا بیش از ۱۳۰ نوع ویزا وجود دارد که در چند گروه از جمله گروههای شغلی، تجاری، دانشجویی، توریستی، خانوادگی و… طبقه بندی شده اند. در این کتاب سعی بر آن داریم که به صورت خلاصه به شرح برخی از این ویزا ها که متداول تر هستند، بپردازیم.

ویزاهای مهارتی و تخصصی استرالیا

اخذ ویزاهای تخصصی یا همان ویزاهای مهارتی از متداولترین و به نسبت آسانترین روشهای مهاجرت به استرالیا میباشد و دولت استرالیا از این سبک مهاجرت به خوبی استقبال میکند.

خوشبختانه مسیر بررسی پرونده ویزاهای مهارتی  بسیار سریعتر از گذشته بوده  و در حال حاضر اکثر پرونده های مهارتی تحویل داده شده به اداره مهاجرت در کمتر از شش ماه بررسی و جواب داده میشود.

جهت راهنمایی بیشتر در خصوص مهاجرت و اقامت استرالیا با شماره های سایت و شماره های دفتر مهاجران فردا در استرالیا تماس بگیرید.

شماره تماس دفتر مهاجران فردا در استرالیا، سیدنی

0061296591694

شماره های تماس دفتر مهاجران فردا در ایران

پیش شماره تهران 021

88758911

88758851

اقامت استرالیا با حفظ پیوند با سرزمین مادری
به این مطلب امتیاز دهید

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *






استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت مهاجرت و کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت