اقامت دائم کانادا بعد از پایان تحصیل

اقامت دائم کانادا بعد از پایان تحصیل برای دانشجویان مهاجر این کشور یکی از اهداف مهم آنها می باشد.کانادا در طول سالها،به طور مداوم در فهرست 10 کشور برتر برای دانشجویان بین المللی دیده شده است.علت این برتری واضح است،چه کسی دوست ندارد بهترین سالهای زندگی خود را در یک کشور چند فرهنگی باشد و تحصیلات با کیفیتی را تجربه کند؟در این مطلب مهاجران فردا متخصص امور مهاجرتی اقامت در کانادا،اقامت در استرالیا،راهنمایی بیشتری در این زمینه به شما ارائه می دهد.

علاوه بر این، دانشجویان بین المللی کانادا می توانند از یک مزیت منحصر به فرد بهره مند شوند: گزینه های کار و مهاجرت پس از فارغ التحصیلی.

دانشجویان بین المللی ممکن است پس از فارغ التحصیلی به مدت سه سال پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل را بدست آورند. علاوه بر این، یک دیپلم کانادا می تواند نقطه قوت خوبی برای برنامه های مهاجرتی مختلف به کانادا باشد. کانادا دارای مجموعه ای از فرصت های مهاجرت فدرال و استانی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. بعضی از استان های کانادا نیز ابتکاراتی در اشتغال دارند.

مجوز کار بعد از پایان تحصیلات در کانادا

برای واجد شرایط بودن و گرفتن مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی، دانش آموز باید:

مداوم در کانادا تمام وقت تحصیل کرده باشد و باید یک برنامه تحصیلی که حداقل هشت ماه طول کشیده باشد، را تکمیل کند.
فارغ التحصیل از یک موسسه آموزشی شناخته شده در کانادا باشد.
برای دریافت مجوز کار 90 روز پس از تایید کتبی (مثلا یک رونوشت یا نامه رسمی) از موسسه خود درخواست کند که نشان می دهد شرایط لازم برای تکمیل برنامه تحصیلی خود را برآورده کرده است.
برنامه تحصیلی را تکمیل و تصویب کند و اطلاعیه ای دریافت کند که واجد شرایط دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه می باشد.
هنگام درخواست برای اجازه کار مجوز تحصیل معتبر داشته باشد.

برنامه های مهاجرت فدرال برای مدرسان


یکی از برنامه های مهاجرت تحت سیستم اکسپرس اینتری، کلاس تجربه کانادایی (CEC) است. این برنامه به کارکنان موقت اجازه می دهد که حداقل یک سال تجربه کار در کانادا را برای درخواست اقامت دائم کسب کنند. این نیز می تواند برای دانشجویان بین المللی باشد که مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را دارند. به منظور واجد شرایط بودن CEC به عنوان یک فارغ التحصیل جدید، شما باید تمام الزامات زیر را برآورده کنید.

برنامه ریزی برای زندگی در خارج از استان کبک.
حداقل سه ماه شغل تمام وقت (یا مقدار برابر آن کار نیمه وقت) در سطح کلاس کاری 0،A یا B در کانادا سه سال قبل از درخواست خود داشته باشید.
پس از فارغ التحصیلی، تجربه کار خود را در کانادا به طور قانونی داشته باشید.
با توجه به سطح زبان مورد نیاز برای کار خود را باید توانایی زبان (صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن) را داشته باشید.
پس از فارغ التحصیلی، تجربه کاری خود را به دست آورید.کارهایی که در زمان تحصیل خود انجام دادید شامل تجربه کاری محسوب نمی شود. ولی شما لازم نیست که در هنگام درخواست،مشغول به کار باشید.

به دنبال فرصت اقامت دائمی پس از فارغ التحصیلی هستید؟
آیا شما فارغ التحصیل و یا یک دانش آموز دوره متوسطه در کانادا هستید؟ آیا به دنبال فرصتی هستید که منجر به اقامت دائمی شود؟ این ممکن است شانس شما باشد! از آنجا که گروه مهاجران فردا با شبکه گسترده ای در سراسر کانادا ارتباط دارند،برای راهنمای در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.اطلاعات بیشتر درباره کانادا را نیز می توانید در اینستاگرام مهاجران فردا و بلاگ سایت ما دنبال کنید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت