با شهرهای استرالیا بیشتر آشنا شوید (10 شهر مهم)

به دلیل گسترده بودن کشور استرالیا شهرهای آن در فواصل زیادی نسبت به یگدیگر قرار دارند و هر شهر از نظر امکانات رفاهی، توسعه اقتصادی و پیشرفت به صورت مستقل از سایر شهرها میباشد. شهرهای استرالیا علاوه بر زیبایی های چشم نوازشان سالانه میزبان میلیون ها توریست و مسافر از سراسر دنیا هستند. تقریبا هر یک از شهرهای مهم استرالیا حداقل یک دانشگاه مهم دربین 100 دانشگاه برتر دنیا دارند.

توصیه میکنیم پس از انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا به انتخاب شهر مناسب برای مهاجرت بیاندیشید.

این 10 شهر، جزو شهرهای کشور استرالیا هستند که از نظر شرایط زندگی، آب و هوا، طبیعت و… با یکدیگر فرق دارند:

1. کانبرا (Canberra)

کانبرا، پایتخت استرالیا

شهر زیبا کانبرا، پایتخت استرالیا – ویکی پدیا

ایالت: کانبرا

جمعیت: 410,000  نفر

کانبرا، پایتخت کشور استرالیا و بزرگترین شهر غیربندری در این کشور است. بسیاری از اداره های دولتی و مراکز مهم در کانبرا قرار گرفته اند. افرادی که به دنبال شهری عالی برای کار و تحصیل در استرالیا هستند، می توانند شهر زیبای کانبرا را انتخاب کنند.

2. ملبورن (Melbourne)

شهر ملبورن

شهر زیبای ملبورن به شهر تراموا نیز معروف است

ایالت: ویکتوریا

جمعیت: 5 میلیون نفر

قبل از کانبرا، شهر ملبورن پایتخت کشور استرالیا بوده است؛ اما اکنون، پایتخت ایالت ویکتوریا است. ملبورن،  منطقه ای بسیار مهم در زمینه آموزش عالی و تحقیقات، هنر، فرهنگ، جهانگردی، مد، ورزش و تفریح است و به همین دلیل است که به ملبورن، پایتخت ورزش و مد استرالیا گفته می شود. هم چنین بسیاری از فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا در ملبورن انجام می شود. ملبورن، از نظر معماری تاریخی بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

3. سیدنی (Sydney)

نمایی از شهر زیبای سیدنی استرالیا

نمایی از شهر زیبای سیدنی استرالیا

ایالت: نیو سات ولز

جمعیت: 5,130,000 نفر

سیدنی، بزرگترین شهر در کشور استرالیا است که در جنوب شرقی این کشور قرار دارد. جاذبه های دیدنی سیدنی بسیار زیاد است و نماد کشور استرالیا به شمار می رود. اکثر گردشگران، به محض ورود به استرالیا، به سیدنی می روند و به همین دلیل است که سیدنی، یکی از بهترین شهرهای دنیا از نظر جذب توریست است. سطح دانشگاه های سیدنی نیز بالا است. موسسات فرهنگی متنوعی چون اپرا هاوس سیدنی در این شهر قرار گرفته اند. افراد می توانند یک زندگی راحت و با آرامش را در سیدنی تجربه کنند.

4. گلد کوئست (Gold Coast)

گولد کوست

ساحل شن های سفید شهر گولد کوست

ایالت: کوئینزلند

جمعیت: 638,000 نفر

گلد کوئست، شهری ساحلی است که بر کرانه اقیانوس آرام قرار دارد. گلد کوئست، یک مقصد گردشگری پرطرفدار در استرالیا است که تعداد زیادی مرکز تفریحی، مرکز خرید و هتلهای لوکس دارد. تعداد سواحل این شهر بسیار زیاد است و در بیشتر اوقات سال، آب و هوای آفتابی دارد. در گلد کوئست می توانید شاهد سواحل ماسه ای طلایی رنگ، آسمان خراش های بلند، پارکهای آبی و امواج اقیانوس آرام باشید. گلد کوئست، یکی از مکانهای عالی برای تفریح و تجربه کردن ورزشهای آبی است.

5. داروین (Darwin)

ایالت: قلمرو شمالی (Northern Territory)

جمعیت: 78000 نفر

داروین، شهری بندری در استرالیا است که آب و هوای استوایی دارد. در بعضی از فصول سال، میزان بارندگی در شهر داروین بسیار زیاد است. داروین، یک شهر نظامی به شمار می رود و تعداد زیادی پایگاه نظامی، در این شهر قرار دارد.

6. آدلاید (Adelaide)

ایالت: استرالیا جنوبی

جمعیت: 1,334,000 نفر

آدلاید، پنجمین شهر پرجمعیت در استرالیا و مرکز ایالت استرالیای جنوبی است. آدلاید، پایتخت گردشگری استرالیای جنوبی نیز به شمار می رود. آدلاید از نظر موضوعات تجاری و دولتی بسیار اهمیت دارد. مجله اکونومیست در سال 2010، فهرستی از بهترین شهرهای دنیا برای سکونت نوشت که نام آدلاید، به عنوان یکی از شهرهای عالی برای زندگی در این فهرست به چشم می خورد.

7. بریزبن (Brisbane)

شهر بریزبن

یکی از خیابان های شهر بریزبن

ایالت: کوئینزلند

جمعیت: 2,400,000 نفر

بریزبن، در ساحل شرقی کشور استرالیا قرار دارد و مرکز ایالت کوئیزلند (سرزمین ملکه) در استرالیا است. دانشگاه های بریزبن، بسیار معتبر هستند و دانشجوهای زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. قسمت عمده ای از شهرت شهر بریزبن، به دلیل وجود گالریهای هنری و موزه های مختلف در این شهر است.

8. هوبارت (Hobart)

ایالت: تاسمانی

جمعیت: 229,000 نفر

هوبارت، یکی دیگر از شهرهای بندری استرالیا است که قدمتی دیرینه دارد. بیشتر ساکنین هوبارت، از بومیان استرالیا هستند. هوبارت، پایتخت منطقه تاسمانی استرالیا است. هوبارت، یکی دیگر از شهرهای توریستی کشور استرالیا است که هرساله، میلیونها نفر از آن بازدید می کنند.

اقتصاد: اقتصاد شهر هوبارت، به کشاورزی و معادن این منطقه وابسته است.

9. پرت (Perth)

پل ماتاگروپ شهر پرت

پل ماتاگروپ شهر پرت

ایالت: پرت

جمعیت: 2 میلیون نفر

پرت، چهارمین شهر بزرگ کشور استرالیا و مرکز ایالت استرالیای غربی است. جمعیت پرت، به حدود 2 میلیون نفر می رسد. سواحل شهر پرت بسیار شهرت دارند. پرت نیز یکی از شهرهای برتر دنیا از نظر شرایط زندگی است.

10. کنز (Cairns)

ایالت: کوئینزلند

جمعیت: 144,000 نفر

کنز، شهری بندری است که در کناره اقیانوس آرام و دریای کورال قرار دارد. شهرت این شهر، به دلیل نزدیکی آن به صخره‌های مرجانی بزرگ استرالیا است. رونق اقتصادی کنز، تا حد زیادی به صنعت گردشگری این شهر بستگی دارد. بیشتر سفرهای توریستها، از بندر کنز و به وسیله قایقهای دو بدنه صورت می گیرد. کشتی ‌های مسافربری و توریستی نیز در بندر کنز پهلوگیری می کنند.

با شهرهای استرالیا آشنا شدید. حالا به سراغ این موضوع می رویم که هزینه زندگی در شهرهای استرالیا به چه صورتی است؟

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت