بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کشور کانادا است. این استان در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد.بریتیش کلمبیا دارای برخی مناطق معتدل کشور است.جزایر ساحلی،منطقه کوهستانی و جغرافیای متفاوتی را از سراسر جهان به تصویر می کشد.در مهاجران فردا مرجع آنلاین مهاجرت به کانادا ،مهاجرت به استرالیا و مهاجرت به کشورهای اروپایی درباره این استان بیشتر آشنا می شوید.

شهرهای بزرگ آن عبارتند از: ویکتوریا (پایتخت استان)، ونکوور Vancouver ، ویستلر Whistler، Kelowna .

ویکتوریا شهری با کالسکه ها و اسب های زیبا،ونکوور شهری پر جنب و جوش و ویستلر برای ورزشهای زمستانی شناخته شده است.

تاریخچه بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا استان غربی کانادا است واین ایالت منطقه کوهستانی می باشد که جمعیت آن به طور عمده در بخش جنوب غربی آن متمرکز شده است. بریتیش کلمبیا پس از کبک و انتاریو سومین استان کانادا است که 10 درصد از سطح زمین کانادا را تشکیل می دهد. بریتیش کلمبیا سرزمین متنوعی با مناطق کوچک است.

با ساخت کانال پاناما ، بریتیش کلمبیا اولین دوره اقتصادی خود را تجربه کرد. این رونق بر اساس فرضیه سرمایه گذاران بود که منابع خام استان به زودی قادر به رقابت در بازارهای کشورهای آتلانتیک خواهند بود. با رشد اقتصادی، جمعیت بین سالهای 1901 و 1911نزدیک به 180،000 و تا 400،000 افزایش یافت و ونکوور تبدیل به شهری پیشرو با بیش از 111،000 نفر جمعیت شد.

پس از 1918 ( بعد از جنگ جهانی اول)، جابجایی، اعتصابات و بیکاری و شعله هایی از احساس ضد آسیایی که همیشه در ونکوور قوی بود،احساس می شد. سیاستمداران، رهبران اتحادیه ها به خاطر عدم رفاه کارگران آسیایی سرزنش می شند.

استان ناگهان از سال های بعد جنگ بهبود یافت و بازارهای جدید برآمدند. پس ازجنگ در سال 1939 یک بار دیگر بازسازی به تعویق افتاد. در این زمان، تقاضاهای نظامی به اندازه کافی زیاد بود تا اطمینان حاصل شود که رونق صنعت استان حتی پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 نیزادامه می یابد.

رشد زمان جنگ بریتیش کلمبیا در نیمه دوم قرن بیستم و تا قرن 21 ام ادامه یافت. در آن زمان، جمعیت این استان بیش از سه برابر شد و ونکوور به عنوان یک کلان شهر و بندر بزرگ در جزیره اقیانوس آرام تبدیل شد. دو رویداد قابل توجه برای ونکوور و استان، نمایشگاه 86 در سال 1986 بود، نمایشگاه جهانی برای بزرگداشت شهرک سنتنیال و انتخاب شهر به عنوان میزبان بازی های المپیک زمستانی 2010.

زمین و منابع در بریتیش کلمبیا

مناطق

بریتیش کلمبیا دو منطقه اصلی دارد که اغلب “ساحلی” و “داخلی” نامیده می شود. این دو منطقه هر دو دارای تنوع و تفاوت های خاصی هستند. به اصطلاح “سرزمین اصلی”، تحت سلطه ونکوور، بیش از 60 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد و مرکز تجاری، فرهنگی و صنعتی آن است. ناحیه کمی وسیع تر، گاهی اوقات ناحیه “Strait Georgia” نامیده می شود، شامل ویکتوریا و ساحل جنوب شرقی جزیره ونکوور می شود. این منطقه حدود 20 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد.

این منطقه وسیع تحت تاثیر رشته کوههای موازی قرار دارد و جمعیت آن در شمال و جنوب در امتداد دره ها، به ویژه Okanagan و Kootenay گسترش می یابد. گروههای جمعیتی مانند کاملوپس و پرنس جورج در داخل، پرنس روپرت و کیتمت در ساحل شمالی، و داوسون کریک و سنت جان سنت فورت در منطقه صلح رودخانه پراکنده شده اند. هر کدام از این شهرها مراکز جداگانه ای از مناطق فرعی و به بازارهای جهانی بیشتر از بازارهای محلی بستگی دارند.

بخش عمده ای از توسعه فعالیت های اقتصادی مبتنی بر منابع در استان مربوط به پیوستگی این مناطق جداگانه به یک اقتصاد وسیع تر استانی است. نیمه شمالی این استان عملا در شمال پرنس روپرت و از طرف اقیانوس آرام توسط آلاسکا پناهندله Alaska Panhandle قطع شده است.

زمین شناسی بریتیش کلمبیا

سیستم کوهستانی Cordilleran در شمال غربی آمریکای شمالی، اکثریت بریتیش کلمبیا را پوشش می دهد، به جز منطقه Peace در شمال شرقی. کوه های راکی به طور ناگهانی در حدود 1،000-1،500 متر بالاتر از فرورفتگی های آلبرتا افزایش می یابد و برخی از قله های برفی و یخ آن بیش از 3000 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. بالاترین قله Rockies کانادا، کوه رابسون، غرب جاسپر است.

در صخره های جنوبی، صخره های سنگی دگرگون شده از دوران پالئوزوئیک (542 تا 251 میلیون سال پیش) با قله های پروتروزیو (2.5 تا 542 میلیون سال پیش) متفاوت است.

مرز غربی کوههای راکی کوههای سنگی است که طولانی ترین دره در شمال امریکا است و از 1400 کیلومتری مونتانا تا یوکون قرار دارد.با جریان رودخانه های کوتانای، کلمبیا، فریزر، پرمنیک، فینلی، کچیکا و لیارد، هر کدام از یکدیگر جدا شده اند.

تقریبا سه درصد از بریتیش کلمبیا خاکی مناسب برای تولید محصولات کشاورزی دارد. همانطور که در اکثر مناطق کوهستانی دشت های سیلابی و دلتاهای دره رودخانه و خاک های زیر زمینی وجود دارند که می توانند رشد کنند. رسوب یخبندان در دامنه های وسط کوه ها به اندازه کافی خاک برای رشد درخت فراهم می کند.

درختان مخروطی ساحل بریتیش کلمبیا بلندترین و گسترده ترین درختان در کانادا هستند. گوجه فرنگی داگلاس، سدر غربی، گل صدف، هلیکل و صنوبر Sitka بسیار خوب در محیط با رطوبت کم رشد می کنند و پایه ای برای ارزشمندترین صنایع مهم استان، جنگلداری هستند. درخت های مشابه، علاوه بر کاج لجوپول، کاج ponderosa و آسپن، دامنه های متوسط ​​کوه های داخلی و فلات را اشغال می کنند. بسته به شرایط محلی، مانند شیب ، درختان بالایی در جنوب BC به حدود 2000 متر و در شمال به حدود 1000 متر می رسد. در مقابل، کوه های ساحلی و دره های پایین تر رودخانه ها در سراسر سومین استان جنوبی، آب و هوای خشک تری را نشان می دهند که نشان دهنده پوشش گیاهان این مناطق است.

آب و هوا در بریتیش کلمبیا

در جوامع کوچک بریتیش کلمبیا تغییرات گسترده ای در آب و هوا وجود دارد.تفاوت اصلی آب و هوا بین ساحل و داخل است، اما بین دره ها ، قله ها و میان قسمت های شمالی و جنوبی استان نیز تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. توده های هوای گرم و نسبتا گرم از اقیانوس آرام دمای هوای ملایمی را برای ساحل در طول زمستان به ارمغان می اورند، در حالی که آب ساحلی در فصل تابستان سرد می شود. کوه های ساحلی این شرایط معتدل را حفظ می کنند. در اواسط ماه ژانویه دما بالاتر از 0 درجه سانتیگراد در اکثر ایستگاه های ساحلی – معتدل در کانادا و اواسط ماه ژوئیه در حدود 15 درجه سانتی گراد در شمال و 18 درجه سانتیگراد در منطقه سرپوشیده منطقه Georgia Strait است.

در مقابل، در فصل زمستان ممکن است در داخل کشور توده های هوای سرد ، جنوب از یوکان یا آلاسکا، به ویژه در قسمت شمالی استان را تحت فشار قرار دهد. میانگین روزانه دما در ماه ژانویه 10 درجه سانتیگراد تا-15 درجه سانتیگراد در بخش داخلی است و در دشتهای شمال شرقی 20 درجه سانتیگراد یا بیشتر است. دره های جنوبی داخلی ممکن است در طول تابستان گرم شود، ماه جولای به طور متوسط ​​دمای ماهانه بیش از 20 درجه سانتیگراد است.

توده های هوا از منطقه اقیانوس آرام بارندگی زیادی را در ساحل، بویژه در پاییز و زمستان،به همراه دارد. دره های داخلی در قسمت شرقی کوه ها بارش بسیار کمتری دریافت می کنند. کوه های غربی از جزیره ونکوور بیش از 2500 میلی متر بارش سالانه دریافت می کنند، در حالی که در نواحی ساحلی شرق تنها 700 تا 1000 میلی متر است. دامنه های غربی کوه های ساحلی سالانه 1000 تا 3000 میلی متر بارش دارند که درصد زیادی از آنها بارش برف است. با این حال، دره Okanagan تنها 250 میلی متر از بارش سالانه را دریافت می کند.

منابع طبیعی در بریتیش کلمبیا

تقریبا 60 درصد از بریتیش کلمبیا جنگل است و تقریبا 19.5 درصد زمین های جنگلی در کانادا را تشکیل می دهد.

زمین شناسی اکثر مناطق کوهستانی برای کانی سازی مطلوب است و British Columbia از این قاعده مستثنی نیست. طیف وسیعی از فلزات در سراسر مناطق کوهستانی استان، از جمله سرب، روی، طلا، نقره، مولیبدن، مس و آهن کشف شده است.

BC دارای بزرگترین پتانسیل ایالتی برای تولید برق است؛ چرا که بارش سنگین، دامنه کوه های شیب دار و حوضه های بزرگ زهکشی داخلی، شرایط فیزیکی ایده آل برای تولید برق آبی است. با این حال، برخی از رودخانه های بزرگ داخلی استفاده نشده است، زیرا به زیستگاه ماهی قزل آلا اقیانوس آرام که در سرزمین های رودخانه های ساحلی و داخلی جریان دارد آسیب می رساند.

اگر کار در کانادا را دوست دارید ابتدا باید اقامت در کانادا را با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر بدست بیاورید.جهت راهنمایی برای مهاجرت به کانادا از کارشناسان ما کمک بگیرید.همچنین برای بهره مندی از جدیدترین اخبار مهاجرتی به شبکه های اجتماعی ما از جمله اینستاگرام مهاجران فردا مراجعه کنید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت