کانادا دارای بعضی از بهترین دانشگاه های جهان است. طبق برآوردهای رتبه بندی دانشگاه های جهانی تحصیلات عالی در سال 2019، در واقع 27 موسسه کانادایی در لیست بهترین ها در جهان شمرده می شوند.

شما ممکن است نام همه آنها را شنیده باشید، اما دارای 9 دانشگاه برتر است که در سدر 200 دانشگاه قرار دارند، کانادا فرصت های فراوانی برای تحصیل در سطح جهانی ارائه می دهد.

در مقایسه با آمریکا، کانادا همچنین می تواند گزینه های تحصیلی ارزان تر، پروسه های درخواست ساده تر و فرصت های بیشتری برای اقامت دائم نیز ارائه دهد.

دو دانشگاه برتر کانادا – دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا – به ویژه دارای رتبه بالا از نظر علمی هستند، که به این معنی است که این مدارس کار علمی با کیفیت عالی انجام می دهند که بسیار مورد احترام و تقدیر است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا از طریق جذب دانشجویان بین المللی، اعضای هیئت علمی و همکاری های بین المللی برای ارتقای چشم انداز رتبه جهانی مشهور هستند، بنابراین می توانید فضایی بین المللی و فعال را در دانشگاه انتظار داشته باشید.

طبق گزارش اداره آموزش و پرورش بین المللی کانادایی، بیش از 90 درصد دانشجویان مورد مطالعه در کانادا از تحصیلات خود راضی یا بسیار راضی بودند و 95 درصد کانادا را به عنوان محل تحصیل توصیه می کنند.

5 دانشگاه برتر کانادا

1. دانشگاه تورنتو

این دانشگاه در اوایل توسط کلیسای انگلستان کنترل می شد، اولین دانشگاهی بود که در مستعمره “Upper Canada” تاسیس شد.به عنوان یک سیستم دانشگاهی، بسیار شبیه دیگر دانشگاه های معتبر انگلستان است.

دانشگاه تورنتو (UofT) همانطور که از نامش پیداس دارای پیشرفتهای زیادی است، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی برای رسیدن به بیش از 1 میلیارد دلار (586 میلیون پوند) کمک هزینه.

از جنبش های آموزشی آکادمیک در دانشگاه، از جمله نقدهای ادبی دانشکده ادبیات و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکمیل NP در علوم رایانه و تحقیقات در زمینه درمان سلول های بنیادی را می توان نام برد.

دانشگاه UofT در مرکز شهر شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط هایی است که بهترین رقیب اروپا است.

بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک فوق لیسانس ارائه شده است و دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه پزشکی است.

فارغ التحصیلان برجسته شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداکت و مارگارت اتوود هستند. در مجموع 10 برنده جایزه نوبل نیز در UofT تحصیل کرده اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه در استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) و یکی از بینظیرترین دانشگاههای در کانادا است.

دو دانشگاه وجود دارد: یکی در ونکوور و یکی در Kelowna. محوطه اصلی در ونکوور در نزدیکی چند ساحل قرار دارد و چشم انداز خوبی به کوههای شمالی دارد. تعدادی باغ گیاه شناسی و یادبود در محوطه دانشگاه و همچنین یک مرکز هنری مشهور وجود دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی برای دانش آموزان ارائه می دهد، از جمله جایزه بین المللی دانشجویان دونالد وورنگ برای دانشجویان کشورهای آسیب دیده جنگی.

دانشگاه دارای هشت جایزه نوبل و 65 مدال المپیک است.

بزرگترین cyclotron در جهان – نوعی شتاب دهنده ذرات – در دانشگاه بریتیش کلمبیا در TRIUMF، آزمایشگاه ملی کشور برای فیزیک ذرات و هسته، قرار دارد.

این دانشگاه 12 دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و 7 دانشگاه دیگر در دانشگاه Kelowna دارد.

سه تن از نخست وزیران کانادا در UBC تحصیل کرده اند، از جمله جاستین Trudeau، نخست وزیر فعلی که با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شده است.

دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل تنها نهاد کانادایی نماینده در مجمع جهانی اقتصاد جهانی، ( شامل سران 26 موسسه عالی آموزش عالی جهان) است.

این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شد و محوطه اصلی Mount Royal در مرکز شهر مونترال قرار دارد. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس مانند پارک هستند، که در آن بسیاری از دانشجویان سال اول نیز زندگی می کنند.

تمام ساختمان های اصلی با استفاده از آهک خاکستری ساخته شده و به محوطه زیبایی قابل توجهی می دهند.

در سال 1829، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز این دانشگاه رتبه بالایی به ویژه در رتبه بندی جهانی برای رشته های بالینی دارد.

این دانشگاه بیش از 300 مدرک دانشگاهی را به بیش از 30،000 دانش آموز از 150 کشور ارائه می دهد. دانشگاه مک گیل خود را به عنوان یکی از مؤسسات مختلف بین المللی کانادا معرفی می کند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند.همچنین این دانشگاه محققان زیادی دارد.

دانشگاه مک مستر McMaster


دانشگاه مکمستر در همیلتون،واقع شده است. این دانشگاه به نام ویلیام مک مایستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ 900000 دلار کانادا برای تأسیس این نهاد اهدا کرده است، نامگذاری شده است.

دانشکده پزشکی مک مایستر در جهان مشهور است و همچنین دانشکده های مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم نیز در آن موجود است. این دانشگاه تأکید قوی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است. این موارد شامل تحقیقات در موسسه تحقیقات سلول های بنیادی و سرطان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل می کند که می تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد.

دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از 90 کشور جهان می آیند و دانشگاه دارای حدود 70 توافقنامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

شعار دانشگاه، از کولسیان 1:17 انتخاب شده است، عبارت است از: “همه چیز به مسیح مرتبط است” و در آن زبان یونانی به جای سنتی لاتین یا انگلیسی نوشته شده است. تنها دانشگاه فرانکفون در رده پنجم، دانشگاه مونترال دومین دانشگاه در کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از 41000 دانش آموز است. یک چهارم دانش آموزان بین المللی هستند.

دانشگاه مونترال

محوطه دانشگاه دانشگاه مونترال در دامنه های کوه واقع شده است. ساختمان مرکزی این برج به سبک Art Deco ساخته شده است.

هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی ثبت نام می کنند. اتحادیه دانشجویان نماینده مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را تشکیل می دهد و دارای سه انجمن است.

دانشگاه در بخش ورزشی نیز محبوب است – تیم ها در بدمینتون، فوتبال و هاکی، فعالیت می کنند.

بسیاری از مدیران کسب و کارهای مشهور فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند، از جمله لوئیس R. Chênevert، مدیر عامل شرکت United Technologies . فارغ التحصیلان دیگر نیز برای کمک به پژوهش های علمی، از جمله نوآوری در قدرت هسته ای، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی معروف هستند.

در این دانشگاه همچنین نخست وزیر سابق پیتر ترودو و 10 نفر از نخست وزیران کبک تحصیل کرده اند.

در تصویر بالا می توانید اطلاعات رتبه 10 دانشگاه برتر کانادا را ببینید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا می توانید با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.همچنین برای اطلاعات بیشتر و جدیدترین اخبار مربوط به مهاجرت می توانید به شبکه های اجتماعی مهاجران فردا از جمله اینستاگرام مهاجران فردا مراجعه کنید.

جهت سنجش میزان شانس خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا فرم ارزیابی رایگان مهاجرت تحصیلی به کانادا را پر کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت