بیزینس های پرسود استرالیا

اخبار مربوط به بیزینس های پرسود در استرالیا

اخبار مربوط به بیزینس های پرسود در استرالیا

اخبار مربوط به بیزینس های پرسود در استرالیا

بیزینس های پرسود استرالیا به عنوان محرک های اصلی و اقتصادی در این کشور هستند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در استرالیا را دارید ولی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، بهتر است با ما همراه باشید تا با بررسی میزان سود قانونی شرکت‌ها در 6 ماه گذشته و تجزیه‌وتحلیل اعداد و ارقام موجود، اخبار مربوط به بیزینس‌ های پرسود در استرالیا را باهم پیگیری کنیم. طی شش ماه منتهی به دسامبر، کل درآمد حدود 0.9 درصد کاهش یافت و فقط کمتر از 79 درصد از شرکت‌ها سود خود را با سهامداران به اشتراک گذاشتند. اما نتایج مربوط به نیمسال دوم 2020، واقعاً خارق‌العاده بودند. درست مانند بهبود شاخص‌های اقتصادی، مانند کاهش نرخ بیکاری، گزارش نیمسال دوم هم به شکل امیدوارکننده‌ای مثبت بوده است.

شرایط اقتصادی بیزینس های پرسود در استرالیا

ازآنجایی‌که میزان موفقیت‌های بیزینس‌های مختلف بیش از میزان شکست‌های آن‌ها بوده است، این گزارش‌ها از چیزی که انتظارش را داشتیم هم بهتر هستند. تحلیلگران بازار سهام، که با دقت شرایط سهام شرکت‌های استرالیا را زیر نظر گرفته‌اند، در مورد میزان درآمد مشاغل، سود، دارایی‌های نقدی، مالیات پرداختی و میزان سودی که به سهام‌داران تعلق می‌گیرد، بسیار خوش‌بین هستند.

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها در استرالیا به چنین پیش‌بینی‌هایی نزدیک هستند و همین هم نشان‌دهنده عملکرد خوب بیزینس های پرسود در استرالیا است. کریگ جیمز، اقتصاددان ارشد، در این مورد اظهار داشت: «نیمسال اخیر فصل مطلوبی بود. اکثر شرکت‌ها به درآمدزایی رسیدند، شرکت‌ها سود سهام بیشتری با سهامداران به اشتراک گذاشتند و بسیاری از کمپانی‌ها، مقدار قابل‌توجهی پول نقد در دسترس دارند.»

با نگاهی به اعداد و ارقام امیدوارکننده این فصل، شاید تعجب کنید که این‌ها همه در حالی است که سال گذشته، استرالیا وارد اولین رکود اقتصادی خود در طی سه دهه گذشته شده بود.

آقای جیمز ادامه داد: «حدود 86 درصد از شرکت‌های سهامی، به سود رسیده‎اند. میانگین سود بلندمدت 88 درصد است. بنابراین این ارقام نشان می‌دهند که استرالیا در موقعیت خوبی قرار دارد.»

سیگنال‌هایی پرسود برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در استرالیا

در حال حاضر کسب‌وکارهای مربوط به معدن، به‌خصوص سنگ‌آهن، ازجمله بیزینس های پرسود در استرالیا محسوب می‎شوند. قیمت محصولات معدنی بالا رفته و این محصولات به‌خوبی در استرالیا به فروش می‌روند، به همین دلیل هم سهامداران این مشاغل سود خوبی از جانب فروش محصولات کسب می‌کنند. قیمت سنگ‌آهن در نیمه دوم سال 2020 تقریباً دو برابر شد. همچنین، افزایش تقاضای چین برای خرید سنگ‌آهن، موجب شد پول نقد زیادی در دسترس شرکت‌هایی مانند BHP، Rio Tinto و Fortescue Metals Group قرار بگیرد. به‌این‌ترتیب سهامداران این شرکت‌ها هم سود بیشتری دریافت کردند.

 

البته فقط مشاغل مربوط به معدن نیستند که در حال سودآوری هستند. به نظر می‌رسد بخش بانکی نیز وارد یک چرخه درآمدی جدید شده است. بنابراین، این یک سیگنال بسیار مثبت برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در استرالیا است. بخشی از سودآوری بانک‌ها به دلیل این است که افراد بیشتری برای بازپرداخت قسط وام‌های خود به بانک مراجعه می‌کنند. انجمن بانکداری استرالیا می‌گوید هم‌اکنون 91 درصد از وام‌هایی که به خاطر همه‌گیری کرونا به تعویق افتاده بودند، به‌صورت عادی در حال بازپرداخت هستند.

جمع‌بندی

درست است که گزارش‌ها حاکی از رونق در بیزینس‌های استرالیا دارد، ولی علی‌رغم رکوردشکنی در گزارش نیمسال دوم 2020، بسیاری از شرکت‌ها هنوز هم ضررهای ناشی از تعطیلی گسترده در اوایل سال را به خاطر می‌آورند. به همین دلیل هم اغلب شرکت‎ها برای احتیاط، پول نقد زیادی نگهداری می‎کنند و کسب‌وکارهای مختلف برای آینده‌های دشوار احتمالی خودشان را آماده کرده‌اند.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *






استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت