تحصیل رایگان در آلمان – تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

ویزای کار آلمان
ویزای کار و کاریابی Job Seeker آلمان، فرصتی برای استخدام در آلمان، اخذ کارت آبی و اقامت دائم
08/27/2017
لیست مشاغل استرالیا 2018
08/29/2017

تحصیل رایگان در آلمان – تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان طی سالهای اخیر با به دلیل وجود تحصیل رایگان در این کشور مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی قرار گرفته است علی الخصوص دانشجویان و دانش آموزان ایرانی قرار گرفته است زیرا علاوه بر تحصیل رایگان در آلمان , اعتبار بالای مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی نوید بخش اخذ معتبر ترین مدارک دانشگاهی و آموزشی میباشد که شانس اشتغال و آینده دانشجویان تحصیل کرده در کشور آلمان را افزایش میدهد.

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در کشور آلمان برای دانشجویان خارجی و البته دانشجویان خارج از حوزه اتحادیه اروپا هر ساله دچار تغییراتی میشود , در سال 2014 در 16 استان آلمان قانون حذف شهریه دانشگاه ها در کلیه دانشگاه ها اجرا شد مبنی بر اینکه دانشجویان محلی و بین المللی میتوانند بصورت رایگان در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند و فقط مبلغی ناچیزی برای انجام امور اداری دانشگاه ها دریافت میشود . این قانون امکان تحصیل رایگان در کشور آلمان را تسهیل کرد اما در سال 2017 تغییراتی در ایالت Baden Württemberg  اعلام شد چون دولت از این به بعد نمیتواند از عهده مخارج تحصیل بر آید برای دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اتحادیه اروپا سالی حدود 3000 یورو شهریه وضع  شد البته نه در تمامی دانشگاه ها و هنوز دانشگاههایی هستند که تحصیل در آنها رایگان است , اما صرف نظر از مسئله هزینه ها هنوز آلمان در جهان پس از امریکا و انگلستان و استرالیا مقام چهارم را در تحصیلات بین المللی داراست که مسئله هزینه ها نمیتواند مانعی بر سر راه افرادی باشد که برای تحصیل کشور آلمان را انتخاب میکنند, از ترم زمستانی سال ۲۰۱۷ تمام دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در دانشگاه های ایالت Baden Württemberg باید ترمی ۱۵۰۰ یورو پرداخت کنند.
کسانی هم که برای بار دوم می خواهند لیسانس یا فوق لیسانس بگیرند باید ترمی ۶۵۰ یورو پرداخت کنند. این قانون برای همه ی دانشجویان (EU/Non-EU) صدق میکند.

هزینه تحصیل در آلمان

با وجود کم هزینه بودن تحصیل در  آلمان هزینه های زندگی در این کشور اجتناب ناپذیر میباشد هزینه زندگی در این کشور در برخی از نقاط آلمان گرانتر از قسمتهای دیگر است . مونیخ برای مثال نسبتا گرانتر از سایر  شهرهاست با هزینه معدل 10800 یورو در سال تقریبا برابر 11645 دلار در سال ولی بطور متوسط در شهرهای دیگر برابر 9600 یورو یعنی 10350 دلار در سال است .

اجاره محل سکونت برای مثال گرانترین هزینه زندگی محسوب میگردد که برابر 298 یورو یا 320 دلار در ماه است .

ریز هزینه ها

 • هزینه غذا : 165 یورو
 • پوشاک : 52 یورو
 • حمل و نقل : 82 یورو
 • تلفن و اینترنت : 33 یورو
 • لوازم التحریر و کتب درسی :  30 یورو
 • تفریحات و هزینه های جانبی : 68 یورو

میتوانید از این وب سایت  آخرین آمار هزینه های زندگی در آلمان را استخراج کنید

 

امکان کار همزمان با تحصیل در آلمان

امکان کار همزمان با تحصیل در آلمان وجود دارد (برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای کاریابی آلمان به این صفحه مراجعه نمایید) و با این فرصت میتوان تقریبا مخارج یک زندگی دانشجویی را تامین کرد , اما لازم به ذکر است یک دانشجو تنها مجاز به کار حدود 20 ساعت در هفته میباشد که این عدد تقریبا نصف مدت زمان یک فرد شاغل در آلمان میباشد.

تحصیل به انگلیسی در آلمان

دانشجویان بین المللی که بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند ممکن است بخصوص در مقطع لیسانس با مشکل مواجه شوند اگر چه یکی از انگیزه هایی که دانشجویان بین المللی کشور آلمان را بخاطر تحصیل رایگان انتخاب نموده باشند یافتن دانشگاه انگلیسی زبان کمی مشکل بنظر میرسد , زیرا اکثر دانشگاه های در مقطع لیسانس به آلمانی تدریس میکنند.

شما میتوانید برای جستجو دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان به این وب سایت زیر مراجعه نمایید.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل بدون مدرک زبان در کشور آلمان , تقریبا مسئله ای دشوار است اما موسسه ما با همکاری با موسسات آلمانی با بررسی شرایط شما امکان اخذ پذیرش تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را داراست.

اما باید از طرفی شما این موضوع را در نظر داشته باشید که محیط تحصیل و تدریس به یکی از دو زبان آلمانی و یا انگلیسی است, لزا توانایی شنیداری شما در حین تحصیل بسیار حائز اهمیت است.

 

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

  • داشتن مدرک پیش دانشگاهی
  • داشتن مدرک زبان آلمانی B1
  • قبولی در کنکور سراسری ( در یکی از دوره ها روزانه، شبانه، غیر انتفاعی، پیام نور، دانشگاه آزاد )
  • شهریه: تحصیل کاملا به صورت رایگان
امکان کار همزمان با تحصیل در آلمان

در کشور آلمان امکان کار بصورت همزمان با تحصیل وجود دارد که به دانشجو اجازه کار تا سقف 20 ساعت در هفته را میدهد , این شرایط تقریبا بخش بزرگی از هزینه های تحصیل را پوشش میدهد و امکان اخذ تجربه کار آلمانی را به دانشجو میدهد

تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان

متقاضیان تحصیل در رشته ها پزشکی، دندان پزشکی و یا داروسازی ، میبایست دارای مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی باشند و در کنکور سراسری قبول شده باشند . نوع رشته قبول شده و دانشگاه پذیرفته شده در کنکور سراسری مهم نیست اما رتبه و قبولی شما مورد توجه قرار میگیرد.

تحصیل در رشته های مدیریت و مهندسی در آلمان

افرادی که قصد تحصیل در رشته های علوم مهندسی یا مدیریت دارند ، دقیقا شرایط مشابه فوق را باید داشته باشند، با این تفاوت که مدرک پیش دانشگاهی آنها ، در رشته ی علوم ریاضی فیزیک باشد.

شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد (Master) در آلمان به شرح ذیل است:

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی
 • داشتن مدرک کارشناسی با معدل 14 به بالا
 • داشتن مدرک زبان آلمانی B1 و یا IELTS 6.5
 • شهریه: تحصیل کاملا به صورت رایگان
 • هزینه زندگی دانشجویی به ازای هر ماه ( به صورت تقریبی ) با احتاب اجاره خانه دانشجویی با در نظر گرفتن تمام هزینه های جانبی برق، اینترنت و غیره:  300 یورو , بیمه درمانی دانشجویی 85 یورو , غذا 150 یورو , سایر هزینه های اوقات فراغت بصورت حدودی 50 یورو

 

تحصیل رایگان در آلمان – تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *