تحصیل فرزندان در استرالیا

اخبار مربوط به تحصیل فرزندان در استرالیا

اخبار مربوط به تحصیل فرزندان در استرالیا

اخبار مربوط به تحصیل فرزندان در استرالیا

برای آشنایی با اخرین اخبار مربوط به تحصیل فرزندان در استرالیا با ما همراه باشید. به دلیل شیوع کرونا، سال 2020، سالی غیرقابل‌پیش‌بینی بود. در این سال تغییرات زیادی، مانند بسته شدن مرزها و ممنوعیت سفر در قوانین مهاجرت استرالیا رخ داد. دانش‌آموزان بین‌المللی هنوز هیچ اطلاعی در مورد زمان برگشت به استرالیا ندارند و اخبار مثبتی هم مبنی بر باز شدن مرزهای استرالیا برای دانشجویان منتشرنشده است. افزایش شیوع کرونا در استرالیا، باعث شد طرح‌های آزمایشی برای بازگرداندن دانش‌آموزان به این کشور متوقف شوند و این کشور بیشتر بر روی بازگرداندن استرالیایی‌های خارج از کشور متمرکزشده است. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزندان در استرالیا را دارند نیز در انتظار اخباری از سوی دولت استرالیا هستند. در این مطلب با ما همراه باشید تا آخرین اخبار مربوط به این موضوع را باهم بررسی کنیم.

آخرین اخبار منتشرشده از امکان تحصیل فرزندان در استرالیا

در جلسه کابینه ملی که 5 فوریه، بین رهبران ایالتی و فدرال برگزار شد، هیچ جدول زمانی مشخصی برای بازگشت دانش‌آموزان به استرالیا ارائه نشد. طبق اخبار PIE، انتظار می‌رفت که در این جلسه، در مورد اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق سفر به استرالیا و واکسن، صحبت شود. ازجمله موضوعات موردبحث، برنامه‌های پیشنهادی برای بازگرداندن دانش‌آموزان بین‌المللی به استرالیا بود.

نخست‌وزیر استرالیا، اسکات موریسون، هیچ اشاره‌ای به دانش‌آموزان بین‌المللی و تاریخ بازگشت آن‌ها نکرد، ولی اظهار داشت که اولویت اصلی آن‌ها، بازگرداندن 40 هزار استرالیایی است که در خارج از کشور مانده‌اند. وی در این مورد افزود: «در اواسط فوریه، سقف ورود افراد خارجی به استرالیا از 4.100 نفر، به 6300 نفر افزایش پیدا می‌کند. همچنین، مرکز قرنطینه هوارد اسپرینگ، به‌منظور قرنطینه اجباری 14 روزه افراد خارجی که وارد کشور می‌شوند گسترش خواهد یافت. این مرکز، در گذشته برای نگه‌داری دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در دانشگاه چارلز داروین به قلمرو شمالی یا Northern Territory بازمی‌گشتند، مورداستفاده قرارگرفته بود.»

طبق گفته‌های نخست‌وزیر، تنها افرادی که اجازه ورود به استرالیا را دارند، شهروندان این کشور، افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا هستند، افرادی که دارای یک شغل خاص در یک محل خاص هستند و یا افرادی از این قبیل که ازنظر نیروهای مرزی استرالیا دارای معافیت خاصی باشند.

 

حدود 30 درصد از افرادی که دارای ویزای دانشجویی هستند، یعنی حدود 164 هزار نفر از 542.106 دانش‌آموزان بین‌المللی استرالیا، تا تاریخ 10 ژانویه در خارج از استرالیا مانده بودند. افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل فرزندان در استرالیا را داشتند و همچنین دانشجویانی که در خارج از مرزهای استرالیا گیر افتاده‌اند، با ترند کردن هشتگ‌های #LetUsBacktoAus و #BringUsBackToAus ناامیدی خود را در مورد عدم توانایی برای بازگشت به این کشور ابراز کردند.

درخواست دانشجویان بین‌المللی برای بازگشت به استرالیا

چندی پیش هزاران دانشجوی بین‌المللی، یک دادخواست آنلاین را امضا کردند و برای نمایندگان مجلس استرالیا فرستاند. در این دادخواست آن‌ها خواستار معافیت از محدودیت‌های مرزی مربوط به شیوع کرونا شدند. این دادخواست توسط بیش از 17 هزار دانشجو امضا شد. طبق این دادخواست، بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی، به کیفیت بد کلاس‌های آنلاین اعتراض داشتند. آن‌ها اعلام کردند که حاضر هستند هرگونه هزینه‌ای را پرداخت و از تمام قوانین مربوط به محدودیت‌های اجتماعی پیروی کنند.

استرالیا در تاریخ 20 مارس 2020، مرزهای خود را به روی تمام افراد غیر شهروند و کسانی که اقامت دائم این کشور را نداشتند، بست و هنوز هم برنامه‌ای برای بازگرداندن دانش‌آموزان و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل فرزندان در استرالیا را داشتند، ندارد.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت