حمل و نقل در استرالیا

سیستم حمل و نقل عمومی استرالیا شامل قطار، اتوبوس، تراموا و کشتی می باشد. خدمات تاکسی در همه شهرها خصوصا شهرهای بزرگ وجود دارد. انواع حمل و نقل بین شهرها متفاوت است.

در حالی که شهرهای بزرگتر معمولا گزینه های مختلفی برای حمل و نقل ارائه می دهند، حمل و نقل عموما در مناطق کوچک محدود است، اغلب شامل یک سرویس اتوبوس محلی است.

هر ایالت و سرزمین دارای یک وب سایت حمل و نقل عمومی است.

برای فاصله های طولانی در استرالیا، قطار، اتوبوس و چهار شرکت هواپیمایی داخلی وجود دارد:

Jetstar
Qantas
Virgin Australia
Tigerair

استرالیا کشوری بزرگ است، کمی کوچکتر از کانادا و ایالات متحده و فاصله زیادی بین شهرهای بزرگ آن وجود دارد. خوشبختانه، خطوط هواپیمایی کم هزینه ارزان قیمت در مسیرهای اصلی داخلی، و بزرگراه ها بیشتر کشور را به هم متصل می کند.

قطارهای مسافری (به علاوه اتوبوس هایی که در ایستگاه های قطار برای سفر به مناطق دورافتاده موجود است) توسط دولت های ایالت نیو ساوت ولز، کوئینزلند، ویکتوریا و بخش جنوب غربی استرالیا اداره می شوند. هیچ قطار دولتی در قلمرو شمالی و جنوب استرالیا وجود ندارد و هیچ مسافری در جزیره تاسمانی نیست.

رسیدن به استرالیا مسیری طولانی دارد – حدود 14 تا 16 ساعت پرواز از ساحل غربی آمریکای شمالی و چهار تا پنج ساعت در صورت اتصال از ساحل شرقی. پروازها از اروپا به طور معمول در آسیا متصل می شوند و نزدیک به یک روز است.

اکثریت آمریکایی های شمالی به فرودگاه بین المللی سیدنی (Kingsford Smith) یا ملبورن می آیند. خطوط هوایی عمده بین دو قاره شامل Qantas، United Airlines، Air New Zealand ، Virgin Australia و Air Canada است.

پرواز بین شهرهای بزرگ استرالیا آسان است. سیدنی-ملبورن شلوغ تر و با خدمات بیشتر است و کرایه این پرواز 1.5 ساعته متفاوت است و قیمتهای مختلف وجود دارد. پروازها بین سیدنی و بریزبن نیز 1.5 ساعت طول می کشد، در حالی که پرواز از سیدنی به Perth پنج ساعت طول می کشد.

Qantas، شرکت هواپیمایی ارزان Jetstar و رقیبVirgin Australia اکثر کشور را پوشش می دهد. همانطور که همه این خطوط پرواز های بین المللی را هم دارا هستند، مهم است که اطمینان حاصل کنید که در خطوط صحیح پرواز باشید.

ویرجین استرالیا و جتستار شرکت های هواپیمایی کم هزینه ای هستند که در آن مسافران برای غذا و نوشیدنی ها (به غیر از چای / قهوه / آب) هزینه اضافی پرداخت می کنند. امروزه نیز هزینه های مربوط به چمدان هم ثبت می شود (حمل بار رایگان است). هزینه های چمدان اگر به صورت آنلاین بلیط بگیرید ارزانتر است.

به تازگی ویرجین استرالیا ناهار رایگان و نوشیدنی های الکلی (از ظهر) در خدمات بین Perth و شهرهای ساحلی شرق ارائه کرده است و همچنین یک سیستم رایگان وای فای نیزراه اندازی کرده است.

تعداد انگشت شماری از خطوط هوایی منطقه ای کوچک نیز برای شهرهای کشور استرالیا و مناطق دور افتاده است. خطوط هوایی اکسپرس منطقهای که REX نامیده میشوند، به شهرهایی در NSW، استرالیای جنوبی و ویکتوریا پرواز میکنند. Skytrans و رقیب آن QantasLink از مناطق دور افتاده در شمال کوئینزلند از پایگاهی در کنرز پرواز می کنند و در غرب استرالیا، بخش شمالی و تاسمانی نیز پروازهایی وجود دارند. هواپیماها دارای هواپیما 8- تا 50 صندلی می باشد و کرایه می تواند بسیار گران باشد زیرا اغلب پرواز زیادی در مسیر وجود ندارد.

منابعی برای سفر هوایی استرالیا و سایت های انها:

Jetstar.com
Qantas.com
Rex.com.au
Skytrans.com.au
VirginAustralia.com

اجاره اتومبیل در استرالیا


سفر با اتومبیل در استرالیا بسیار دلپذیر است و اکثرا در طول عید پاک و در فصل تعطیلات شش هفته از اواسط دسامبر تا پایان ژانویه با اتومبیل خود مسافرت می کنند. آمریکایی های شمالی به راحتی و ارزان تر در زمانهای خلوتتر به استرالیا سفر می کنند .در زمانهایی که شلوغی کمتر است، به خصوص بین فوریه و آوریل (قبل از عید پاک) و در ماه اکتبر یا نوامبر زمانی که قیمت ها ارزان تر و آب و هوا بهتر است.

همه برندها برای اجاره اتومبیل بین المللی در استرالیا هستند. قیمت ها می تواند بسیار بالا باشد، نرخ پایین تر آن برای استخدام هفت روزه موجود است. برخی از شرکتها هزینه کمتری دارند، اما ممکن است اتومبیلهای قدیمی تری کرایه دهند و یا مناطق سفر شما محدود شود. شرکت محلی اجاره خودرو Bayswater ، که در سیدنی و Perth شعبه دارد، با نرخ پایین و بیمه ارزان تر بسیار محبوب است.

رانندگان آمریکای شمالی و هر کسی که مجوز رانندگی استرالیا، نیوزیلند یا U.K. را نداشته باشد، نرخ های اجاره روزانه را بدون در نظر گرفتن شرکتی که اجاره می دهد، پرداخت خواهد کرد. مجوز بین المللی مورد نیاز نیست.

تمام رانندگان خودروهای اجاره ای اگر به وسیله نقلیه آسیب برسانند، بیش از حد جریمه خواهند شد. این مقدار بیش از حد می تواند از صدها تا هزاران دلار،باشد و می توانید بیمه هم خریداری کنید تا این هزینه را کاهش دهید. استرالیایی ها در سمت چپ جاده رانندگی می کنند و از خطوط سمت راست فقط باید در بزرگراه ها استفاده کنند. محدوده سرعت از 70 تا 110 کیلومتر در ساعت (بین 43 تا 68 مایل در ساعت) در بزرگراه ها و از 40 تا 60 کیلومتر در ساعت (25 تا 37 مایل در ساعت) در خیابان های شهر و حومه ها متغیر است. محدوده سرعت در مناطق نزدیک مدرسه از 40 کیلومتر در ساعت است. پلیس به طور مرتب تست (RBT) را برای رانندگان برای تشخیص سطح الکل انجام می دهد. اگر شما با بیش از 0.05 الکل رانندگی کنید، شما بازداشت می شوید!

بسیاری از بزرگراه های شهری در سیدنی، بریزبن و ملبورن هزینه ای بابت عوارض دریافت می کنند که از طریق یک دستگاه برچسب الکترونیکی متصل به شیشه جلو اتومبیل، به صورت الکترونیکی پرداخت می شود. مسافران خارج از کشور باید هزینه های عوارض را ظرف 48 ساعت استفاده (یا سه روز برای عوارض بریزبن) پرداخت کنند یا جریمه می شوند.

اگر بخواهید بدون هیچ زحمتی عوارض را پرداخت کنید و از پرداخت اضافی اجتناب کنید، شرکت خودرو اجاره ای شما ممکن است یک برچسب الکترونیکی برای ماشینی که به شما می دهد گذاشته باشد.

یک دستگاه GPS برای هر کسی که قصد حرکت در اطراف شهرها و خارج از آنها در بزرگراهها را دارد حیاتی است. اینها را می توان از شرکت های اجاره ای گرفت یا با قیمت ارزانی خرید (حدود 100 دلار AUD) از فروشگاه های الکتریکی. از سیدنی، رانندگی 10 تا 12 ساعته به بریزبن و کمی کمتر تا ملبورن است، اگر چه هیچ کس نباید سعی کند چنین فاصله های زیادی را در جاده های نا آشنا در یک سفر داشته باشد. (توصیه می کنم حداقل یک توقف یک شبه در طول راه داشته باشید.)

بزرگراه اقیانوس آرام دارای چندین مسیر خطرناک است؛ بخش های زیادی وجود دارد که جاده تقسیم نشده است، به این معنی که تنها یک خط در هر جهت وجود دارد، و سرعت بالا در این مکان ها می تواند 100 کیلومتر در ساعت (62 مایل در ساعت) باشد. در فصل تعطیلات به شدت این مسیر توسط پلیس کنترل می شود.

قطار در استرالیا

دو قطار سفری استرالیا، (Indian-Pacific (IP و Ghan، خدمات خصوصی راه آهن توریستی است که توسط خطوط راه آهن جنوبی راه اندازی شده است. این قطارها بسیار ارزان نیستند، اما برای تجربه کاملی از مسافرت در کشور استرالیا و توقف های شگفت انگیز در طول مسیر، ارزش دارند.

قطارهای راه آهن ایالتی (و اتوبوس های متصل) یک بخش منصفانه از نیو ساوت ولز، ویکتوریا، کوئینزلند و بخشی از وسیع غربی استرالیا (بین Perth ،بخشهایی از Kalgoorlie،بین Perth و شهر جنوبی Bunbury را پوشش می دهد) .

خطوط راه آهن کوئینزلند سفری مقرون به صرفه با قطار و چشم اندازهای عالی در مسیرهای ساحلی را دارا است. قطار توریستی سنتی نیز وجود دارد، که خطوط راه آهن کم تردد در مناطق دور افتاده را شامل می شود که شامل تورهای مختلف است.

اتوبوس در استرالیا


سفر به مسافتهای طولانی نیز با اتوبوس ممکن است،قیمت اتوبوس از قطار ارزانتر است و بیشتر مناطق را پوشش می دهد. در حالی که شرکت های کوچک مانند Premier و Murrays در مناطق خاصی فعالیت می کنند.
وسایل نقلیه معمولا دارای سیستم های سرگرمی تصویری هستند. اتوبوس های جدیدتر دارای شارژر USB هستند و برخی از آنها Wi-Fi نیز دارند. تنها راه رسیدن به تاسمانی بدون ماشین، با اتوبوس است. .

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت