حمل و نقل در اروپا

حمل و نقل دراروپا

حمل و نقل دراروپا

حمل و نقل در اروپا

همواره در هر جای جهان سیستم حمل و نقل مساله مهمی تلقی می شود. در اروپا، قاره‌ی سبز! هم حمل و نقل بسیار حیاتی و مهم است به طوری که حمل و نقل در اروپا به یک صنعت پرتلاش و غیر منفک از هر صنعت دیگری تبدیل شده است. کشورهای اروپایی در راستای حفظ محیط زیست و کاهش تولید آلاینده‌ها از جمله دی‌اکسید کربن، برنامه‌های جامعی در دست اجرا دارند. از بهینه‌سازی کارخانه‌ها گرفته و بهبود در سیستم حمل و نقل شهری . در این مینی‌مقاله به بررسی چهار شهر بزرگ اروپایی که در اجرای این برنامه نقش مهمی دارند، اشاره می‌کنیم. از همه مهم‌تر برنامه‌ها و روش‌هایی که در راستای کاهش آلودگی در حمل و نقل شهری در این برنامه قرار گرفته است را با هم بررسی می‌کنیم.

 

ژشوف، لهستان، ایستگاه‌های اتوبوس خورشیدی

 

ایستگاه‌های اتوبوس هوشمند – ژشوف – لهستان
ایستگاه‌های اتوبوس هوشمند – ژشوف – لهستان

لهستان (جهت آشنایی بیشتر با لهستان موضوع ” لهستان ” را مطالعه کنید : اگر در گوگل کلمه لهستان را سرچ کنید بعد از دو لینک مربوط به ویکیپدیا وب سایت ما یعنی مهاجران خوش آتیه را می بینید.) را می‌توان از کشورهای پیش‌رو در استفاده از تکنولوژی در حمل و نقل شهری دانست. رویکردی که مقامات این کشور در به‌کار گرفتن تکنولوژی و دانش روز در کاهش میزان تولید آلاینده‌ها به‌کار گرفته‌اند می‌تواند الگوی خوبی باشد. شهر ژشوف، واقع در جنوب شرق لهستان، یکی از شهرهای مهم این کشور در اجرای طرح حمل و نقل شهری هوشمند است.

در این شهر با بهره‌گیری از اتوبوس‌های برقی و ایجاد زیرساختی برای توسعه‌ی این تکنولوژی، کاهش چشمگیری در میزان تولید کربن دی‌اکسید داشته است. از جمله ابداعاتی که در این شهر پیاده‌سازی شده است را می‌توان ایستگاه‌های اتوبوسی که از آن با نام Bus Shelter نام می‌برند دانست. مزیت اصلی‌ای که این ایستگاه‌های اتوبوس نسبت به سایر دارند، استفاده از پنل‌های خورشیدی در آن‌ها است.

این پنل‌ها با جذب انرژی خورشید، انرژی لازم برای این ایستگاه‌ها را فراهم می‌آورد. در این رابطه “پاول سوکولوفسکی، مدیر بخش زیرساخت‌های دیجیتال شهرداری شهر ژشوف در مصاحبه با یورونیوز می‌گوید: “این ایستگاه‌ها مجهز به سلول‌های فتوولتیک هستند که می‌تواند در طول شبانه‌روز انرژی لازم برای سیستم‌های تهویه، روشنایی و سیستم‌های ارتباطی را فراهم آورد. ایستگاه تماماً بدون تولید آلایندگی هستند و از لحاظ انرژی، ساختاری خودکفا دارند.”

این ابداع سبز را می‌توان در جهت رشد و توسعه‌ی شهرهای هوشمند بسیار مفید دانست، تا حدی که امکان پیاده‌سازی آن در بسیار از کلان‌شهرهای دنیا وجود دارد.

لندن، انگلستان، اولین اتوبوس‌های دوطبقه‌ی هیدروژنی

 

اتوبوس‌های هیدروژنی لندن
اتوبوس‌های هیدروژنی لندن

در سال ۲۰۲۰، لندن خیابان‌های خود را به اتوبوس‌های دوطبقه‌ی هیدروژنی مزیّن خواهد کرد که خروجی اگزوز آن‌ها آب خواهد بود! این ابتکار هوشمند که برای اولین‌بار در کشور انگلستان پیاده‌سازی خواهد شد، باعث می‌شود تا مشکل آلودگی پایتخت این کشور تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند. نکته‌ی جالب توجه در این اتوبوس‌ها را می‌توان خروجی اگزوز آن‌ها داسنت. سوخت هیدروژنی و خرجی آب!

صادق خان، شهردار لندن در این‌باره گفت: “لندن در حال حاضر یکی از بهترین حمل و نقل‌های شهری در اروپا را دارد. میزان تولید آلاینده‌های اتوبوس‌های شهری در لندن بسیار پایین است. همین‌امر سبب شده تا حمل و نقل هوشمند در لندن درجریان باشد. استفاده از اتوبوس‌های برقی، واحدهای شارژ USB و جابجایی ۱۰ میلیون مسافر، از دستاوردهای حمل و نقل شهری در لندن است.

 

روسلزهایم، آلمان، توسعه‌ی پایگاه‌های شارژ خودرو

 

پایگاه‌های شارژ خودرو – آلمان
پایگاه‌های شارژ خودرو – آلمان

آلمان! کشوری که در زمینه‌ی تولید خودروهایی با قابلیت‌های روز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در فاصله‌ی بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ تعداد خودروهای برقی که در کشور آلمان تردد می‌کردند ۴ برابر افزایش پیدا کرد. همین امر نشان از عزم بالای مسئولین این کشور برای توسعه‌ی نیازهای لازم برای شهر هوشند و حمل و نقل شهری هوشمند دارد. کمپانی‌های بزرگ خودروسازی در این کشور با معرفی محصولات الکتریکی و هیبریدی خود سعی در کاهش تولیدات خودروهای بنزینی دارند.

با رشد تعداد استفاده کنندگان از خودروهای برقی در آلمان، ایستگاه‌های شارژ خودرو رشد زیادی نداشت. همین‌امر سبب شد تا برنامه‌ای جهت افزایش نقاط شارژ خودرو در دستور کار قرار بگیرد. درراستای افزایش حمل و نقل شهری پاک در آلمان، قرار است تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۱۳۰۰ ایستگاه شارژ خودرو در شهر روسلزهایم ساخته شود.

زیرساخت‌های خودروهای الکتریکی در ایران هم جا برای پیشرفت دارد. یکی از بهترین راه حل‌هایی که می‌تواند برای کاهش آلودگی در کلان‌شهرها خصوصاً تهران، گره‌گشا باشد.

 

کپنهاگن، دانمارک، سلام اتوبوس‌های برقی!

 

کپنهاگن – دانمارک
کپنهاگن – دانمارک

شهری که با دوچرخه‌هایش شناخته می‌شود. کپنهاگن دانمارک، از جمله شهرهای اروپا است که در آن کاربرد دوچرخه از خودرو بیشتر است. مسئولین پایتخت دانمارک تصمیم گرفته‌اند تا برای کاهش هر چه بیشتر میزان آلاینده‌ها در این شهر، از سال ۲۰۲۰ اتوبوس‌های دیزلی را با اتوبوس‌های برقی و الکترکی جایگزین کنند. بدین ترتیب علاوه‌بر حرکت در راستای حمل و نقل شهری هوشمند، میزان آلودگی در این شهر به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت