حمل و نقل در لهستان

حمل و نقل در لهستان

سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان

سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان یکی از موارد تاثیرگذار و جذب کننده برای اخذ اقامت اروپا ( مثلا ؛ اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا ) و لهستان توسط مهاجران است. یکی از مواردی که در جذب مهاجر و اخذ اقامت اروپا تاثیرگذار است، چگونگی سیستم حمل و نقل کشور مورد نظر است. سیستم های حمل و نقل عمومی بخش مهمی از تدارکات و برنامه ریزی زمانی هر کشوری است که برای انتقال افراد از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان به شدت بر پایه احترام به افراد و زمانی که آن ها در بیرون از خانه خود سپری می کنند، پایه ریزی شده است. بر همین اساس قصد داریم در این متن به طور خلاصه به سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان که یکی از عوامل اخذ اقامت اروپا و لهستان توسط افراد خارجی است، بپردازیم.

 

انواع سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان

سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان انواع متفاوتی دارد و در این کشور سعی شده که با استفاده از انواع وسایل نقلیه عمومی به عموم افراد کمک شود. یکی از عواملی که در لهستان سبب جذب مهاجران و تقاضای زیاد اخذ اقامت اروپا شده است همین مورد است. در ذیل به برخی از سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان اشاره می کنیم.

  • مترو: پایتخت لهستان که شهر ورشو می باشد دارای دو خط مترو است که تمامی نقاط شهر ورشو را پوشش داده است. در تمام نقاط شهر ورشو ایستگاه های مترو وجود دارد که این عامل باعث می شود سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان در تمامی نقاط در دسترس باشد.
  • اتوبوس: تعداد دستگاه های اتوبوس های شهری و همچنین ایستگاه های اتوبوس در جای جای نقاط شهر ورشو حاکی از مدیریت درست سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان می باشد.
  • قطار شهری: قطار شهری به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی مکمل اتوبوس های شهری در جا به جایی مردم به طور فعال وجود دارد. تعداد ایستگاه ها و تعداد قطار ها به اندازه ای هست که تاخیرهای آن ها در حد 1 الی دو دقیقه است.
  • دوچرخه: وجود تعداد زیاد ایستگاه های دوچرخه در سطح شهر ورشو به افراد کمک می کند که برای جا به جایی از این وسیله نقلیه استفاده کنند. شرایط اجاره دوچرخه در این کشور را در متن بعدی به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.
  • تاکسی: سیستم حمل و نقل عمومی در لهستان انواع متفاوتی دارد و تاکسی یکی از این وسایل به شمار می رود. به دلیل توضیحات زیاد این مورد، موارد تاکسی و برنامه های آن در متن بعدی به اطلاع شما می رسد.

 

قیمت بلیط حمل نقل عمومی

ارزانترین قیمت بلیط به طور میانگین ۲٫۷ زلوتی می باشد ( بلیط برای مدت زمان ۲۰ دقیقه ) این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت است. البته شما می توانید بسته به نیاز خود بلیطهای مختلف خریداری کنید. بلیط چند ساعته . روزانه هفتگی و یا حتی می توانید از کارتهای ماهانه استفاده کنید. قیمت کارت یک ماهه ۹۰ تا ۱۱۰ زلوتی بسته به شهر محل اقامت شما متفاوت خواهد بود. با این کارت شما میتوانید به مدت یک ماه به صورت نامحدود از سیستم حمل نقل داخل شهری محل سکونت خود استفاده کنید.

برای افرادی که دانشجو هستند و کارت دانشجویی دارند قیمتهای بالا با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه خواهد شد. در زیر لیست قیمت موارد مربوط به حمل نقل در کشور لهستان آورده شده است . برای اطلاع از سایر قیمتها می توانید به مطلب هزینه زندگی در کشور لهستان مراجعه نمایید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت