دلایل اصلی دانشجویان بین المللی برای اقامت در کانادا

چه انگیزه ای باعث میشود که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی در کانادا ساکن شوند ؟برای پاسخ به این پرسش سایت مهاجران فردا دلایل این انگیزش بالا را برای شما شرخ خواهد داد.

در ادامه مطلب خبر جدید از واحد بین المللی اداره آموزش و پرورش کانادا را می توانید بخوانید:

دانشجویان بین المللی که در حال حاضر در حال تحصیل در کانادا هستند شدیدا انگیزه اقامت و کار  پس از تحصیل در خاک این کشور دارند .

در یک همه پرسی در مورد دانشجویان خارجی بیش از 50 درصد دانشجویان خارجی ( نه تنها فقط ایرانی ) برنامه اقامت و کار دائم در کانادا را پس از فارغ التحصیلی  دارند.

واحد بین الملل اداره آموزش و پرورش کانادا ( خرداد ماه سال 1397)

برخی  از دلایل اینکه دانشجویان بین المللی مایل به درخواست اقامت دائم و کار  در کانادا میباشند، عبارتند از فرصت های شغلی بهتر و استانداردهای زندگی بالاتر کانادا در مقایسه با کشور مبدا آنها.

واحد بین الملل اداره آموزش و پرورش کانادا در یک همه پرسی نسبت دانشجویانی که قصد اقامت در کانادا را پس از فارغ التحصیلی داشتند را 50 /50 یافت و بیش از 50 درصد را  داوطلب گرفتن کار تمام وقت در رابطه با تخصصشان برآورد نمود.

نویسندگان و محققین این همه پرسی   ادعا می کنند که دانشجویان بین المللی که از کشورهای کمتر ثروتمند به کانادا می آیند بیشتر احتمال دارد به دلیل احتمال یافتن فرصت های شغلی بهتر در کانادا باقی بمانند

بعضی از نکات زیر در این گزارش ذکر شده است:

• دانش آموزان بین المللی از آفریقا و خاورمیانه تقریبا سه برابر بیشتر نسبت به دانشجویان بین المللی از ایالات متحده نسبت به اقامت دائم کانادا اقدام می کنند.

• دانشجویان بین المللی که گزارش کرده اند که دوستانشان در کانادا هستند، احتمال بیشتری برای نشان دادن قصد خود در مورد ارائه   درخواست اقامت دائم در کانادا را  نسبت به دانشجویان خارجی از کشورهای خود به عنوان دوستانشان هستند، نشان می دهند.

دانش آموزانی که در یک کالج یا موسسه ثبت نام کرده اند احتمال بیشتری برای نشان دادن قصد درخواست اقامت دائم کانادا در مقایسه با دانشجویان دانشگاهی دارند.

• دانشجویان بین المللی که در منطقه پریری کانادا تحصیل می کنند، علاقه بیشتری به درخواست اقامت دائم کانادا نسبت به کسانی که در سایر نقاط کانادا تحصیل می کنند، علاقه بیشتری نشان می دهند.

• دانشجویان بین المللی که کانادا را به عنوان کشور ایمن دیده اند، احتمال بیشتری داشتند که قصد درخواست اقامت دائم کانادا را داشته باشند و پس از فارغ التحصیلی کار کنند

این گزارش می گوید که ارتباط قوی بین کار در کانادا و قصد درخواست اقامت دائم نشان می دهد دانشجویان بین المللی که اقامت دارند، کار خود را دنبال خواهند کرد و در نتیجه به اقتصاد کانادا کمک خواهند کرد

تعهد کانادا به آموزش بین المللی

دولت کانادا بارها و بارها به دانشجویان بین المللی به عنوان نامزدهای ایده آل برای مهاجرت کانادا به دلیل مهارت زبان رسمی کانادا، مدارک تحصیلی کانادایی و تجربه کار خود در کانادا اشاره کرده است.

به عنوان بخشی از استراتژی آموزش بین المللی 2014، دولت کانادا اعلام کرد قصد خود را با همکاری دولت های ایالتی  ، موسسات آموزشی کانادایی و ذینفعان برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی از 239131 در سال 2011 به بیش از 450،000 تا سال  2022 افزایش می دهد.

اطلاعات مهاجرت، پناهندگان و شهروندان در اوایل سال جاری نشان می دهد که کانادا در پایان سال 2017 از این هدف 2022 فراتر رفته است.

حضور دانشجویان بین المللی در کانادا اثبات کرده  است که برای اقتصاد کشور مفید است. این گزارش می گوید دانشجویان بین المللی، از جمله خانواده و دوستان، 12.8 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی کانادا در سال 2016 را به خود اختصاص داده اند.

دانشجویان بین المللی همچنین در ایجاد شغل در کانادا کمک می کنند. این گزارش ادعا می کند که هزینه سالانه دانشجویان بین المللی باعث افزایش 20 درصدی اشتغال در سال های 2015 تا 2016 شده است.

دولت فدرال می گوید که به طور مداوم به دنبال راه هایی برای افزایش تجربه و فرصت های دانشجویان آینده و فعلی بین المللی در کانادا است. برای این منظور، روند مطالعه مجاز کانادایی برای متقاضیان اجازه تحصیل از هند، چین، فیلیپین و ویتنام افزایش یافته است.

همچنین برنامه آزمایشی مطالعه و اقامت از نوا اسکوشیا به تمام استان های کانادا گسترش یافته است. این برنامه به دانشجویان بین المللی کمک می کند که فارغ التحصیل از یک مرکز آموزشی پس از پایان  دوره متوسطه در منطقه، پس از فارغ التحصیلی در سطح کشور ، کار تخصصی  را در زمینه تحصیل خود کسب کنند.

برای مشاوره و راهنمایی بهتر در خصوص اقامت تحصیلی در کانادا و مهاجرت به کانادا به کارشناسان مهاجران فردا و تلفن های پشتیبانی ما تماس بگیرید.همچنین جهت اطلاع از جدیدترین اخبار ما در خصوص مهاجرت به استرالیا ،مهاجرت به لهستان و سایر کشورها در اینستاگرام مهاجران فردا عضو شوید.

اگر تجربه زندگی در کانادا و مهاجرت را دارید نظرات خود را با ما در شبکه های اجتماعی مهاجران فردا به اشتراک بگذارید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت