11 شغل پردرآمد بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی در کانادا
11 شغل پردرآمد بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی در کانادا
01/24/2018
آزمون سلپیپ CELPIP
آزمون زبان CELPIP
04/10/2018

راهنمای اجاره و خرید مسکن برای مهاجران کانادا

راهنمای اجاره و خرید مسکن برای مهاجران کانادا

همه ساله صدها هزار نفر وارد کانادا می شوند که تهیه مسکن اولین قدم آنها خواهد بود.

از آنجایی که عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع مسکن با توجه به منطقه، آب و هوا، کیفیت ساخت، بودجه شخصی و … وجود دارد، اطلاع از انواع مسکن برای زندگی پس از مهاجرت به کانادا امری ضروریست.


چگونه از طریق فرزند زیر 18 سال به کانادا مهاجرت کنیم؟


سه 3 نوع مسکن در کانادا متداول است

 1. خانه های دوپلکس
 2. خانه های به هم چسبیده
 3. آپارتمان

مستاجر خوش سابقه ای باشید

هرچند مهاجران در کانادا خیلی سریع صاحب خانه میشوند اما تا زمانی که مستاجر هستید خوب بودن سابقه شما در اجاره مسکن در کانادا، برای پیدا کردن خانه در سال های آینده بسیار حائز اهمیت می باشد

بدین گونه که هرگونه مشکل از سوی شما مانند خرابی خانه و یا وسائل منزل در سابقه شما ثبت می گردد و شما را در یافتن خانه در سال های بعد با مشکل مواجه خواهد کرد.

 

شرایط اجاره مسکن

اجاره مسکن در کانادا به طور معمول 1 ساله است اما موارد اجاره چند ماهه نیز وجود دارد که پیشنهاد می شود در ابتدای ورود قرارداد 1 یا چند ماهه ببندید زیرا در صورت نارضایتی شما مجبور خواهید بود برای فسخ قرارداد اجاره هزینه اجاره را تا پایان قرارداد پرداخت کنید.

 

نکات مهم در انتخاب مسکن مناسب

در انتخاب خانه حتما نسبت به سالم بودن سیستم گرمایشی اطمینان حاصل نمایید و در صورت امکان از یک شخص مقیم کانادا و با تجربه در این حوزه جهت این کار کمک بگیرید.

در مورد رهن(دیپازیت، پیش پول) هیچ گونه قانون کلی در کشور کانادا وجود ندارد در بعضی ایالت ها به اندازه یک ماه اجاره و در بعضی دیگر ممنوع می باشد،لذا نگرانی بابت پول پیش نداشته باشید.

روش اصلی اجاره مسکن در کانادا مراجعه به آژانس های املاک می باشند، در برخی موارد نیز با قدم زدن در محله های مورد علاقه تان به تابلو های For Sale دقت کنید و از این طریق با صاحبان خانه وارد مذاکره شوید.

 

لیست میانگین اجاره بهای مسکن در شهر های مهم کشور کانادا

 • تورنتو 1100 دلار کانادا
 • ونکوور 1300 دلار کانادا
 • کبک سیتی 700 دلار کانادا
 • وینی پگ 800 دلار کانادا
 • کلگری 1200 دلار کانادا
 • مونترال 700 دلار کانادا
 • هالیفکس 850 دلار کانادا
 • همیلتون 860 دلار کانادا
 • اتاوا 1000 دلار کانادا

 

نکاتی مهم برای خرید خانه در کانادا

در این مقاله سعی شده که با ارائه چند جدول و یک لینک آگاهی شما را نسبت به املاک در کانادا و همچنین سود حاصل از سرمایه گذاری در این حوزه را بالا ببریم.

اخذ وام مسکن در کانادا 3% و 25ساله می باشد و با توجه به درآمد خود و همسرتان و نیز با توجه به قیمت خانه خریداری شده متفاوت است. که در ابتدا شما باید 30% مبلغ خانه را پرداخت و مابقی را از وام های دولتی استفاده کنند. برای استفاده از این خدمات حتما با مشاوراملاک و وام در این خصوص راهنمایی بگیرید. هزینه مشاور املاک در هر معامله در حدود 7% از صد هزار دلار اول است.

شما با ورود به این لینک می توانید خانه هایی که در حال حاضر در تمام نقاط کانادا برای فروش گذاشته شده اند را با زوم کردن از روی نقشه ببینید.


ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

راهنمای اجاره و خرید مسکن برای مهاجران کانادا
3.6 (72%) 5 رای

Canada
Canada
کارشناس امور مهاجرت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *