اولین قدم پس از ورود به کانادا تهیه یک محل برای اسکان موقت است. معمولا اجاره خانه در کانادا اولین و منطقی ترین انتخاب برای مستقر شدن در سرزمین جدید است.

برای اینکه در خرید و یا اجاره خانه در کانادا تصمیم گیری درست و مقرون به صرفه ای داشته باشید در نظر گرفتن یکسری از نکات مهم الزامی ست.

از آنجایی که عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع خانه با توجه به منطقه، آب و هوا، کیفیت ساخت، بودجه شخصی و … وجود دارد، اطلاع از انواع مسکن برای زندگی پس از مهاجرت به کانادا امری ضروریست.


چگونه از طریق فرزند زیر 18 سال به کانادا مهاجرت کنیم؟


معمولا در کانادا خانه ها به سه شکل معماری برای اجاره وجود دارند:

 1. خانه های دوپلکس
 2. خانه های به هم چسبیده
 3. آپارتمان

اینکه کدامیک از این سه نوع خانه را برای اقامت انتخاب میکنید خیلی بستگی به شهر محل اقامت و محله مورد نظر دارد.

راهنمای خرید یا اجاره خانه در کانادا

1 » نکات مهم در انتخاب خانه برای اجاره

سیستم گرمایش: در انتخاب خانه حتما نسبت به سالم بودن سیستم گرمایشی اطمینان حاصل نمایید و در صورت امکان از یک شخص مقیم کانادا و با تجربه در این حوزه جهت این کار کمک بگیرید.

رهن (پیش پول، دیپازیت): در مورد رهن هیچ گونه قانون کلی در کشور کانادا وجود ندارد در بعضی ایالت ها به اندازه یک ماه اجاره و در بعضی دیگر ممنوع می باشد،لذا نگرانی بابت پول پیش نداشته باشید.

یافتن خانه برای اجاره: روش اصلی اجاره مسکن در کانادا مراجعه به آژانس های املاک می باشند، در برخی موارد نیز با قدم زدن در محله های مورد علاقه تان به تابلو های For Sale دقت کنید و از این طریق با صاحبان خانه وارد مذاکره شوید.

2 » مستاجر خوش سابقه ای باشید

هرچند مهاجران در کانادا خیلی سریع صاحب خانه میشوند اما تا زمانی که مستاجر هستید خوب بودن سابقه شما در اجاره مسکن در کانادا، برای پیدا کردن خانه در سال های آینده بسیار حائز اهمیت می باشد.

بدین گونه که هرگونه مشکل از سوی شما مانند خرابی خانه و یا وسائل منزل در سابقه شما ثبت می گردد و شما را در یافتن خانه در سال های بعد با مشکل مواجه خواهد کرد.

3 » شرایط اجاره مسکن

مدت زمان قرارداد اجاره مسکن در کانادا به طور معمول 1 ساله است اما موارد اجاره چند ماهه نیز وجود دارد که پیشنهاد می شود در ابتدای ورود قرارداد 1 یا چند ماهه ببندید،در غیر این صورت با بروز نارضایتی شما مجبور خواهید بود برای فسخ قرارداد اجاره هزینه اجاره را تا پایان قرارداد پرداخت کنید.

4 » میانگین قیمت اجاره خانه در شهر های مهم کشور کانادا

 • تورنتو 1100 دلار کانادا
 • ونکوور 1300 دلار کانادا
 • کبک سیتی 700 دلار کانادا
 • وینی پگ 800 دلار کانادا
 • کلگری 1200 دلار کانادا
 • مونترال 700 دلار کانادا
 • هالیفکس 850 دلار کانادا
 • همیلتون 860 دلار کانادا
 • اتاوا 1000 دلار کانادا

5 » نکاتی مهم برای خرید خانه در کانادا

معمولا افرادی که به کانادا مهاجرت میکنند طی چند سال مالک خانه شخصی خود میشوند. اگر شما دارای کار ثابت و درآمد باشید اخذ وام برای خرید خانه برایتان بسیار آسان خواهد بود.

اخذ وام مسکن در کانادا 3% و 25ساله می باشد و با توجه به درآمد خود و همسرتان و نیز با توجه به قیمت خانه خریداری شده متفاوت است.

در ابتدا شما باید 30% مبلغ خانه را پرداخت و مابقی را از وام های دولتی استفاده کنید.

برای استفاده از این خدمات حتما با مشاورین املاک برای اخذ وام در این خصوص مشاوره های لازم را بگیرید. هزینه مشاور املاک در هر معامله در حدود 7% از صد هزار دلار اول است.

اگر هنوز تصمیم دقیقی برای مهاجرت به کانادا نگرفته اید، میتوانید با اطلاع از روش های مهاجرت به کانادا با در نظر گرفتن شرایطتان اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت