شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان

شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان

شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان

شرایط زندگی در استرالیا برای ایرانیان در سال 2021 | 2022

هزینه زندگی در استرالیا ، هزینه خرید مسکن، هزینه زندگی در شهرهای مختلف استرالیا و درآمد مشاغل مختلف کشور استرالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. هزینه زندگی در استرالیا به چه صورت است؟ میانگین درآمد مشاغل و حرفه های مختلف کشور استرالیا چقدر است؟ چرا کشور استرالیا را انتخاب کنیم؟ مزیت این کشور در چیست؟ کشور استرالیا، کشوری مهاجر پذیر است. این کشور به دلیل داشتن شرایط مطلوب همچون امید به زندگی، سطح علمی و آموزشی، وضعیت سلامت و غیره از جمله کشور های ایده آل برای بسیاری از افراد است به همین دلیل در این مقاله بر آن شدیم تا پاسخ این سوالات و پاسخ دیگر سوالات شما را در باب هزینه زندگی در استرالیا بدهیم.

 

هزینه زندگی در استرالیا و شرایط عمومی آن

استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا و پایتخت کان برا کشوری واقع در نیمکره جنوبی است. کشور استرالیا با مساحت ۷,۶۹۲,۰۲۴ کیلومتر مربع و جمعیت بیش از ۲۵ میلیون نفر، یکی از کشورهای پهناور محسوب می گردد. زبان رسمی و ملی کشور استرالیا، انگلیسی واحد پول آن دلار استرالیا می باشد. کشور استرالیا کشوری توسعه یافته است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ آن محسوب می شوند. کشور استرالیا از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از شمال با چند دریا، از شرق با اقیانوس آرام و از غرب با اقیانوس هند دارای مرز آبی می باشد ولی فاقد مرز خاکی با دیگر کشورها است. از لحاظ شرایط آب و هوایی این کشور دارای آب و هوای متفاوت در ایالت های مختلف آن بوده و از لحاظ زیست بوم این کشور دارای تنوع بالای ۷۵۰ گونه است. در این کشور حیواناتی همچون کوالا، سگ دینگو و کانگورو ادامه حیات می دهند.
در کشور استرالیا جنگل ها و پوشش گیاهی بسیار مناسبی وجود دارد. اقتصاد کشور استرالیا وابسته به کشاورزی و بازرگانی است. محصولات مهم این کشور شامل پنبه، نیشکر، غلات و گوشت می باشد و همچنین کشور استرالیا دارای معادن فراوانی است. استرالیا از لحاظ شاخص ‌های توسعه انسانی و GDP در دنیا مطرح بوده است. از جمله مزایای کشور استرالیا وجود دانشگاه های با کیفیت و دارای سطح عالی است که هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را پذیرش دارند. تمام موارد ذکر شده در مطلب فوق تنها بخشی از دلایلی هستند که بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور زیبا ترغیب می ‌شوند. در نتیجه برای آگاهی بیشتر شما دوستان در این خصوص دانستن هزینه زندگی در استرالیا می تواند دید مناسب تری برای مهاجرت به این کشور به شما عزیزان بدهد.

 

هزینه ی زندگی در استرالیا و شهر های مختلف آن

بخش مهم و عمده هزینه زندگی در استرالیا و حتی در دیگر کشورها مربوط به خرید و یا اجاره مسکن می باشد. قیمت مسکن در بخش ها، ایالت ها و شهرهای مختلف تفاوت قابل ملاحظه ای دارد. قیمت مسکن در بخش های شهری و نزدیک به مرکز شهر نسبت به حومه شهر تفاوت زیادی دارد. متقاضیان مهاجرت به استرالیا لازم است با صرف جست و جو و تحقیق در مورد هزینه مسکن در بخش‌ های مختلف بپردازند تا بتوانند خانه مناسب با بودجه خود را بیابند. در جدول زیر قیمت مسکن در استرالیا به طور میانگین بر حسب دلار آمده است همان گونه که مشاهده می کنید، قیمت ها با توجه به تعداد اتاق خواب ها، در شهرهای مختلف و با توجه به این موضوع که در مرکز شهر و یا حومه هستند متفاوت است. در جدول اول قیمت اجاره و در جدول دوم قیمت خرید آمده است.

شهر آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آپارتمان یک خوابه در حومه شهر آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر آپارتمان سه خوابه در حومه شهر
سیدنی ۲۷۰۰ ۱۹۰۰ ۴۶۰۰ ۳۰۰۰
کان برا ۱۸۰۰ ۱۴۰۰ ۳۰۰۰ ۲۲۰۰
ملبورن ۱۸۰۰ ۱۴۰۰ ۳۵۰۰ ۲۱۰۰
بری زین ۱۷۰۰ ۱۲۰۰ ۲۹۰۰ ۱۸۰۰
آدلاید ۱۴۰۰ ۱۰۰۰ ۲۲۰۰ ۱۵۰۰
پرث ۱۴۰۰ ۱۰۰۰ ۲۳۰۰ ۱۵۰۰

 

هزینه زندگی در استرالیا از نظر مواد غذایی

بررسی هزینه زندگی در استرالیا به ویژه بررسی و اطلاع از قیمت مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است. زیرا برای ادامه زندگی در هر کشوری نیاز است. قیمت ها در هر شهر، کشور، ایالت و منطقه متفاوت می باشد. تعدادی از اقلام مواد غذایی در جدول زیر آمده است که می تواند برای شما بسیار راهگشا باشد و می تواند در امر مهاجرت به این کشور و تصمیم ‌گیری در این خصوص به یاری شما بیاید. توجه فرمایید که هزینه ها به صورت میانگین می ‌باشد و در بازه ‌های زمانی متفاوت، ممکن است کمی بالاتر و پایین ‌تر از قیمت‌ های آورده شده در جدول باشد.

 

اقلام قیمت
یک کیلو برنج سفید ۲.۶۲ دلار
۱۲ عدد تخم مرغ ۴.۳۶ دلار
یک کیلو پنیر محلی ۹.۳ دلار
یک کیلو سینه مرغ ۱۰.۱۵ دلار
یک کیلو گوشت گاو ۱۰.۱۵ دلار
یک کیلو سیب ۴.۰۹ دلار
یک کیلو موز ۳.۰۴ دلار
یک کیلو پرتقال ۳.۵۵ دلار
یک کیلو گوجه ۵.۰۶ دلار
یک کیلو سیب زمینی ۳.۰۵ دلار
یک کیلو پیاز ۲.۴۹ دلار

 

هزینه زندگی در استرالیا از نظر سایر اقلام

به غیر از قیمت مسکن، از دیگر هزینه‌ های زندگی در استرالیا که باید مورد تحلیل قرار گیرد اطلاع از قیمت اقلام، پوشاک و خوراک است. باید توجه کرد که هزینه های زندگی در این کشور بی‌ شک از ایران بالاتر است و این افزایش قیمت به بیش از ۸۰ درصد نیز می‌ رسد اما در مقایسه با دیگر کشورها و شهرها مانند لندن این قیمت ها در خیلی از موارد پایین تر است. افرادی که قصد مهاجرت و زندگی در استرالیا را دارند باید از تمامی قیمت ها و هزینه زندگی در استرالیا آگاه باشند. در ادامه سایر هزینه ها در این کشور به صورت میانگین در جدول زیر آمده است:

نام هزینه میانگین (به دلار) نام هزینه میانگین (به دلار)
بلیط یک طرفه 4.20 ۶۰ مگابایت اینترنت نامحدود 73.65
کرایه تاکسی برای یک ساعت 49.2 شهریه یک ماه باشگاه 90
طی کردن یک کیلومتر متوسط تاکسی 2.00 یک جفت شلوار جین (مارک levis) 95.46
یک لیتر بنزین 1.46 یک دست لباس تابستانی مارک زارا 24.59
آب و برق و غیره برای یک آپارتمان ۸۵ متری 225 یک جفت کفش نایک 48.132
یک وعده غذای فست فودی 10 ۲ لیتر کوکاکولا 3
۵۰۰ گرم گوشت مرغ بدون استخوان 8 نان برای مصرف دو نفر 2
یک لیتر شیر 1.5 یک وعده شام بیرون برای دو نفر 50

 

 

درآمد ماهیانه در استرالیا

برای افرادی که قصد کار و زندگی در استرالیا و سایر کشورها را دارند اطلاع از درآمدها در این کشور امری مهم است، زیرا بی ‌شک درآمد وی با هزینه زندگی در استرالیا و یا کشور مد نظر ارتباط مستقیم دارد. درآمد افراد در کشور استرالیا مانند دیگر کشورها بسته به نوع شغل، حرفه، تحصیلات، سمت شغلی و حتی شهری یا ایالتی که در آن مشغول به کار شده است متفاوت خواهد بود. متوسط درامد در استرالیا حدود 91,600 دلار استرالیا در سال است.

غل میانگین درآمد به دلار (سالانه)
جراح ۳۹۳,۴۶۷
متخصص بیهوشی ۳۵۹,۰۵۶
متخصص داخلی ۲۹۱,۱۴۰
معامله گر ۲۶۳,۳۰۹
روانپزشک ۲۱۱,۰۲۴
دیگر تخصص های پزشکی ۱۹۹,۵۹۰
قضاوت و مشاغل حقوقی دیگر ۱۹۸,۲۱۹
مهندس معدن ۱۶۶,۵۵۷
مدیر عامل ۱۵۸,۲۴۹
دیگر مشاغل مدیریتی ۱۴۸,۸۵۲
سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت