تورنتو به عنوان یک شهر، قابل مقایسه با امریکاست. مانند همتایانش چون شیکاگو یا نیویورک، بزرگ، زنده و چند فرهنگی با چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان است. تورنتو بزرگترین شهر کانادا و قطب اقتصادی این کشور است. اگرچه تورنتو پایتخت رسمی کشور کانادا نیست، اما بعنوان مرکز استان انتاریو احتمالا شناخته شده ترین شهر کانادا است که در جهان در بخش بزرگ فستیوال فیلم بین المللی تورنتو و به عنوان مقصد تئاتر، مشهور است.

تورنتو شهری با میراثی قوی و البته توسعه یافته است، تا مناطق گوناگون و قومی که در قلب شهر رشد می کنند را در برگیرد.

 

تورنتو کجاست؟

تورنتو در بخش مرکزی جنوب استان انتاریو است که در نوک دریاچه انتاریو، غربی ترین بخش دریاچه های بزرگ قرار گرفته است. در حقیقت، عرض جغرافیایی تورنتو واقع در شمال از شمالی ترین بخش کالیفرنیاست.

تورنتو حدود دو نیم ساعت رانندگی تا شمال بوفالو دارد.

تورنتو حدود هشت تا نه ساعت رانندگی تا شمالی ترین بخش شیکاگو دارد.

تورنتو حدود شش ساعت رانندگی تا غرب مونترئال دارد.

 

هواپیما

فرودگاه بین المللی لستر ب پرسون تورنتو، در حدود 25 مایلی شهرستان تورنتو یا 30 – 40 دقیقه با اتومبیل است. این فرودگاه، شلوغ ترین فرودگاه کاناداست. سالانه بیش از 25 میلیون مسافر از آن می گذرد.

فرودگاه بین المللی بوفالو در دوساعتی تورنتو است و گزینه خوبی برای سفر هوایی به کاناداست که ممکن است ارزان تر یا مناسب تر باشد و بازدیدکنندگان بتوانند در میان منطقه وین نیاگارا () رانندگی کنند.

فرودگاه بین المللی همیلتون در یک ساعتی شهرستان تورنتو است.

 

به وسیله ی قطار:

خط ریلی () و () به ایستگاه واحد تورنتو () در شهرستان تورنتو می رود.

 

به وسیله اتوبوس:

() از شهرهای امریکا و کانادا، تورنتو را پوشش می دهد.

 

آب و هوا و اقلیم کانادا / کی دیدن کنیم؟

تورنتو چهار فصل مجزا دارد با طول تابستان های گرم و ماه های زمستان سرد و برفی، بهار گرم و دوست داشتنی و در نهایت پاییز که به علت دمای مناسب و ریزش جذاب شاخ و برگ درختان محبوب است.

تابستان برای گردشگری تورنتو شلوغ ترین زمان است. وقتی هوا گرم است و فصل جشنواره در نوسان است، هزاران نفر از شهر لذت می برند. اما با گرما و () نرخ سفر و اقامت بالاتر می رود.

حواستان باشد که تقویم تعطیلات کانادایی را چک کنید تا اگر تاریخ سفرتان با یک تعطیلی در کانادا همخوانی دارد، متوجه شوید.

 

بهترین کارهایی که می توانید در تورنتو انجام دهید

تورنتو از موزه تا اسکله و البته برج سی ان، طیف گسترده ای از فعالیت ها و جاذبه ها برای بازدیدکنندگان را دارد.

 

در تورنتو کجا بمانیم

تورنتو برای هر میزان بودجه، دامنه وسیعی از هتل ها را دارد. مطمئن باشید می دانید دقیقا هتلتان کجاست زیرا شهر بزرگ است و با یک سیستم حمل و نقل عمومی متوسط اداره می شود. مرکز شهر، که جایی با بیشترین میزان جاذبه هاست، ده ها هتل از نظر میزان لوکس بودن و بودجه دارد. و البته () و () گزینه های عالی اجاره برای تعطیلات هستند.

 

در تورنتو کجا غذا می خورید و چیزی می نوشید

تورنتو انواع زیادی غذا برای هر حدود قیمتی دارد. از بالا و پایین تا توفوداگ در فضای باز.

پیدا کردن پیشنهادهای چندفرهنگی ساده است و غذاها ممکن است با همسایگی ارتباط پیدا کنند. همچون ایتالیای کوچک، شهر یونان، کره کوچک تا فقط چند نام. رستوران ها با خدمات میز، 15 درصد مالیات به صورت حسابتان اضافه خواهند کرد.

اگر به دنبال حوادث اکشن زنده هستید، بخشی از تورنتو هست که با بارها و چیزهای دیگر احاطه شده است اما این ترکیب می تواند رنج آور و حتی خشن باشد، آن طور که شب ادامه دارد.

یک تجربه کلاسیک در تورنتو، خوردن شام در رستوران گردان برج سی ان در بالای هزار پایی از فراز شهر است.

 

خرید در تورنتو

تورنتو مراکز خرید بزرگی از () تا () دارد. ممکن است بسته به نرخ تبادلات، مراکز خرید معمالاتی را در تورنتو پیدا کنید اما حدود 15 درصد مالیات بر فروش را فراموش نکنید.

کمپانی خلیج هودسون ()، قدیمی ترین فروشگاه عمومی کانادا که بخش بزرگی از تاریخ کشور و مرکز بزرگ ایاتون را شامل می شود، مراکز خرید را به هم مرتبط می کند.

البته مراکز خرید بین المللی و جالب زیاد دیگری هم وجود دارد.

 

مناسبت ها و فستیوال های تورنتو

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو به یکی ازبهترین فستیوال های فیلم در جهان تبدیل شده است و هر سپتامبر در تورنتو برگزار می شود.

رژه سانتا کلوس (بابا نوئل) ()، طولانی ترین رژه کودکان در حال اجراست و یکی از بزگترین رژه ها در جهان است.

کاریبانا یک فستیوال روشن، خوش طعم و رنگارنگ است که هر تابستان فرهنگ کاریبانا را جشن می گیرد.

رژه پراید تورنتو ()، یک بخش از فستیوال هفته ای است که () را جشن می گیرد.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت