مشاغل پر درامد آلمان را حتما بشناسید!!

مشاغل پردرامد آلمان

مشاغل پر درامد آلمان -یکی از بهترین دلایلی که می تواند باعث شود شما مهاجرت کاری به آلمان را برای کار انتخاب کنید دستمزد در این کشور است که یکی از بهترین ها در اروپا محسوب می شود، کشور آلمان شرایط کاری بسیار مناسبی دارد اما نه برای همه افراد ، لذا زندگی در آلمان برای مهاجران غیرقانونی متفاوت است.در این مطلب مهاجران خوش آتیه مرکز امور مهاجرت به استرالیا و تحصیل درکانادا دراین باره به شما اطلاعات لازم را ارائه می دهد.

کارفرمایان آلمانی عالی ترین مزایا، امنیت شغلی و بیشترین میزان پرداختی حقوق را دارند، آنها ساعت کاری را کاهش داده اند و روز های تعطیلات را به ۴۰ روز در سال رسانده اند.

آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک ، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب فرانسه ، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند. مساحت آلمان ۳۵۷.۱۲۱ کیلومتر مربع است و حدودا کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان است .

لازم به ذکر است برای افرادی که قصد گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان را دارند میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آلمان آن است . البته برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند و همچنین جویندگان کار در آلمان باید در نظر داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان اصلا کافی نیست و دارا بودن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1 الزامی است .

لیست مشاغل پر درامد آلمان :

مشاغل مربوط به مکاترونیک، فناوری اتوماسیون ، ساختمان های الکتریکی

مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی ، مهندسی برق ، برق صنعتی ، نصب و راه اندازی خطوط الکترونیک

ساخت و ساز ساختمان ، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی

توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT

رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی

حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی

حسابداری

در پاراگراف های بعدی ۱۰ مورد از مشاغل پر درآمد در آلمان از رتبه ی ۱۰ به ۱ بر اساس میزان درآمد مطرح شده است .

مشاوره متخصص و مهندسی از مشاغل پر درامد در آلمان

مشاوره تخصصی در یک حوزه ی خاص مانند ( امنیتی ، حسابداری ، قانون ، مدیریت ، آموزش ، و غیره ) ارائه می دهند . آنها ممکن است در یک شرکت استخدام شوند و به مشتریان خدمات مشاوره را ارائه دهند. شروع حقوق مشاور مبلغ بین ۳۰،۰۰۰ تا ۴۶،۰۰۰ یورو در سال است . با گذشت زمان ، آنها می توانند بعد از ترقی شغلی دارای درآمد سالانه بین ۲۲۰،۰۰۰ تا ۳۷۰،۰۰۰ یورو شوند .

از الزامات ورود به این شغل و ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان دارا بودن حداقل یک مدرک لیسانس می باشد . برای ورود به این شغل داشتن مدرک لیسانس در زمینه های مرتبط مانند مدیریت کسب و کار ، امور مالی ، حسابداری و مدیریت کسب و کار انتظار می رود. اگرچه داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی نیست ولی می تواند برای این شغل بسیار مفید باشد .

بازار کار رشته های مهندسی در بین مشاغل آلمان

مهندسان مسئول طراحی مواد، سازه ها و سیستم ها هستند و در عین حال حفظ کارایی، مقررات، ایمنی و هزینه ها در ذهن می باشند. وظایف آنها با توجه به شاخه ای که در آن تخصص دارند متفاوت است. از مثال هایی این رشته مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک است .

مطالب زیر را هم شاید دوست داشته باشید بخوانید:

قوانین مهاجرت به استرالیا

چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

ویزای کاریابی آلمان

مهندسان معمولا ۶۴۰۰۰ € در سال حقوق دارند . دستمزد این رشته با توجه به نقش و تجربه افزایش می یابد . برای مثال ، یک مدیر فنی می تواند سالانه ۱۳۸۰۰۰ تا ۱۶۸۰۰۰ € درآمد کسب کند.

در حالی که تحصیلات تکمیلی برای ورود به بسیاری از حرفه های مهندسی ضروری نیست، مدارک فوق لیسانس، دکتری و مدارک تحصیلی حرفه ای در حوزه انتخابی شما بسیار مورد نیاز و سودمند جهت ورود به ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان خواهد بود .

متخصص فناوری اطلاعات و وکالت مشاغل پر درآمد در آلمان:

متخصصین IT ، متخصصین آموزش دیده در جهت پشتیبانی فن آوری هستند که شغل آن ها جزو ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان می باشد . آنها به شرکت ها و سازمان ها در زمینه ی مدیریت سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه و حل مشکلات یاری می رسانند . آنها سالانه به مبلغ ۶۶،۰۰۰ یورو درآمد کسب می کنند و با افزایش سابقه ی کار و تجربه ی کافی می توانند به سمت مدیران امنیتی فناوری اطلاعات بروند که حقوق سالانه آن ۸۱،۰۰۰ یورو برآورد می شود . همچنین آنها به عنوان سرپرست فناوری اطلاعات می توانند سالانه ۱۲۴۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند . مقررات ورود به طور کلی برای گرفتن این شغل نیاز به یک مدرک لیسانس در رشته های مربوط به کامپیوتر ، از جمله علوم کامپیوتر ، سیستم های اطلاعاتی و مهندسی نرم افزار است .

وکالت در کشور آلمان:

نقش یک وکیل در موارد قانونی بسیار متفاوت است . به طور کلی ، آنها به موکلان خود در مورد مسائل حقوقی مانند حقوق مالکیت و حقوق شخصی مشاوره می دهند و در صورت لزوم در اختلافات و رسیدگی های دادگاهی حضور پیدا می کنند . وکلا در شرکت های کوچک معمولا کمتر از ۴۰۰۰۰ یورو در سال کسب می کنند . دستمزد سالانه ی آنها به ۵۰۰۰۰ و ۸۰۰۰۰ یورو در شرکت های متوسط و این مبلغ تا ۷۰۰۰۰۰ یورو و یا بیشتر در شرکت های بزرگ افزایش می یابد .

برای وکیل شدن در آلمان ، ابتدا باید مدرک وکلالت را بگیرید و یک دوره ی اجباری برای کسب مهارت های لازم را بگذرانید و در نهایت ، مجموعه ای از امتحانات مربوطه را پاس کنید . کل فرآیند می تواند هفت سال یا بیشتر طول بکشد و مهم است که توجه داشته باشیم که الزامات این شغل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است .

پزشکی و مدیریت آزمایشگاه شغل برتر و پر درآمد در آلمان:

پزشک Attending یک موقعیت ارشد پزشکی، در یک کلینیک یا مرکز مراقبت های پزشکی است. آنها با مدیران بخش قابل مقایسه هستند، به این معنی که آنها بر کارمندان حوزه ی پزشکی، دانشجویان پزشکی و سایر متخصصان نظارت می کنند و مسئولیت بخش خاصی را در تخصص خاص خود دارند. هشتاد درصد حقوق پزشکان بین ۸۵ تا ۱۵۰ هزار یورو در سال است. در همین حال، پزشکان ارشد با تجربه ۱۱ تا ۱۶ ساله در این نقش می توانند ۲۷۲۰۰۰ یورو در سال و بعد از ۲۰ سال سابقه ی کار۴۰۰۰۰۰ یورو را به دست آورند .

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت