مهاجرت به اروپا از طریق کار | کار در اروپا

مهاجرت به اروپا از طریق کار

دلیل اصلی انتخاب اروپا برای مهاجرت در کنار سطح رفاه عمومی و درآمد، داشتن فرصت زندگی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بنابراین مهاجرت به اروپا از طریق کار علاوه بر اینکه یکی از ارزانترین و راحترین روشهای مهاجرت به اروپاست، فرصتی برای توسعه سطح کیفی زندگی از همه ی جوانب خواهد بود.

سطح رفاه عمومی بسیار بالا، امنیت و آزادی رفت آمد بدون محدودیت در بین کشورهای عضو بخش کوچکی از مزایای مهاجرت کاری به اروپاست.


چگونه برای مهاجرت به اروپا از طریق کار اقدام کنیم؟

اولین قدم برای مهاجرت به اروپا انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت کاری است.

شما کدام کشور را برای کار در اروپا انتخاب میکنید؟

کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک)؟

آلمان بعنوان بزرگترین اقتصاد اروپای غربی؟

لهستان (بزرگترین اقتصاد اروپای مرکزی؟

… ؟

اگر هنوز تصمیم قطعی و نهایی خود را نگرفته اید بهتر است این موضوع مهم را بدانید که:

هر کدام از این کشورها شرایط خاص و متفاوت خود را برای پذیرش متقاضیان کار در اروپا را دارند.

توصیه میکنیم اگر هنوز با شرایط و قوانین مهاجرت کشورها آشنا نیستید ابتدا با کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند و مجوز نیروی کار خارجی را طبق قوانین مهاجرتی صادر میکنند آشنا شویم.


چگونه برای دریافت پیشنهاد کاری در اروپا اقدام کنیم؟

برای اینکه یک ویزای کاری اروپا اخذ کنید، قدم های مطرح شده در لیست زیر را میبایست انجام دهید.

1. ببینید کدام کشور را برای مهاجرت در اروپا را مد نظر دارید

2. بررسی کنید که آیا شما شرایط لازم را برای ویزای کار در اروپا دارا هستید؟!

3. از قوانین و ملزومات برای صدور روادید برای ایرانیان مطلع شوید. بعضی کشورها شرایط خاصخودشان را درباره ملیت های مختلف اعمال میکنن.

4. مدارک لازم را برای ویزای کاری مورد نظر جمع آوری کنید.

5. برای دریافت ویزا درخواست خود را ثبت کنید.

6. منتظر وقت تعیین شده مصاحبه از طرف سفارت و/یا کارفرما شوید.

7. منتظر صدور ویزای کار خود شوید.

توجه داشته باشید که این مراحل روند استاندارد اخذ ویزای کار در اروپا است اما بعضی کشورها شرایط خاص خود را بر اساس قوانین داخلی گاها اعمال میکنند.


کدام کشورها در اروپا برنامه مهاجرت کاری دارند؟


1. آلمان

کشور آلمان با رشد اقتصادی بسیار بالا یکی از پیشروترین صنایع را در جهان داراست و بزرگترین کشور از نظر درآمد اقتصادی در اروپا است که برای تامین نیروی کار خارجی روادید مهاجرت کاری صادر مینماید.

برنامه مهاجرت کاری به آلمان از روش های زیر قابل انجام است:

1. اخذ پیشنهاد کاری از شرکتی در آلمان، عقد قرارداد کار و دریافت ویزای کار آلمان.

2. دریافت ویزای Job Seeker آلمان فرصت 6 ماهه حضور در آلمان برای یافتن کار را اهدا میکند.

3. مهاجرت پزشکان از طریق اخذ مجوز طبابت آلمانی

معمولا اخذ پذیریش کاری از کارفرمایان آلمانی برای ایرانیان کمی پیچیده تر از سایر ملیت ها است از اینرو معمولا ایرانیانی که دارای تخصص و مهارت کافی در یکی از رشته های دانشگاهی باشند و تسلط نسبی به زبان آلمانی داشته باشند میتوانند به آسانی با ویزای جستجوی کار Job Seeker آلمان اقدام به استخدام خدشان نزد شرکت های این کشور کنند.


2. انگلیس

انگلستان یکی از پیچیده ترین و سخت ترین کشورها برای مهاجرت است، اما نه برای متقاضیان مهاجرت کاری، اگر شما دارای مدرک حداقل کارشناسی در یکی از رشته های پر تقاضای کشور انگلیس باشید و تخصص لازم را نیز داشته باشید میتوانید بصورت مکاتبه ایمیلی و تماس تلفنی با شرکت های این کشور استخدام شوید.

توجه داشته باشید میبایست دارای تخصص بسیار بالای حدود حداقل 3 الی 5 سال تجربه کاری باشید.

اگر هنوز رشته تحصیلی یا سابقه کاری مناسبی ندارید میتوانید از طریق گذاراندن دوره کاری استخدام در انگلستان که در رشته های مختلف برگزار میگردد اقدام به مهاجرت کاری به این کشور نمایید.

روشی دیگر برای اخذ اقامت انگلیس از طریق کار، تحصیل در دانشگاه های انگلیس است. شما با فارغ التحصیل شدن در انگلستان مجوز کار موقت و سپس دائم را میتوانید اخذ نمایید.


3. لهستان

در سالهای اخیر توسعه بسیار سریع کشور لهستان کل اتحادیه اروپا را شگفت زده کرده است.

تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد اروپای مرکزی و داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین 3.5 درصد برابر با کشور آلمان این کشور را به یکی از قطب ها دعوت از نیروهای متخصص خارجی برای کار در این کشور تبدیل کرده است.

ویزای کار لهستان در حال حاضر به متقاضیانی اهدا میشود که پیشنهاد کار بهمراه عقد قرارداد کار در دست داشته باشند.

شرکت مهاجران خوش آتیه از طریق نمایندگان خود در لهستان اقدام به عقد قرارداد کاربرای افرادی که شرایط لازم برای استخدام شدن در لهستان را دارا باشند، میکند.


4. دانمارک

دانمارک جز معدود کشورهای بخش اسکاندیناوی است که برنامه مهاجرت کاری واضحی به نام گرین کارت دانمارک ارائه داده است.

برنامه مهاجرت کاری دانمارک با اینکه شرایط کمی دشواری برای متقاضیان دارد به دلیل داشتن سیستم امتیازبندی بر اساس سوابق و مهارت و … متقاضی امکان اخذ آن برای تقریبا شدنی است.


قوانین کار در اروپا

ساعات کار: در کشورهای اروپایی حدود 40 ساعت در هفته میباشد که معمولا بصورت استثنا در بعضی از کشور ها بیشتر و یا کمتر از حد میانگین است.

به نمودار مقایسه ساعات کار کشور های اروپایی نگاهی بیاندازید. (منبع: اتحادیه اروپا)

ساعات کار هفتگی در اروپا

ساعات کار هفتگی در اروپا

مرخصی با حقوق در طول سال: 20 روز در سال.


مزایای مهاجرت به اروپا از طریق کار

1. پاسپورت اروپایی: مسلما یکی از مهمترین مزیتهای کار در اروپا اخذ تابعیت اروپایی است زیرا شما با داشتن پاسپورت اروپایی میتوانید آزادانه نه تنها به سرتاسر اروپا بلکه به اکثر کشورهای دنیا بدون ویزا سفر کنید.

2. زندگی در محیطی با استاندارهای بالا: استاندارهای سطح رفاه زندگی، درآمد، حقوق خانواده یکی از توسعه یافته ترین و استاندارد های بین المللی خانواده هاست.

3. سیستم آموزی پیشرفته: نیاز به توضیح نیست که سیستم آموزشی اروپا الگوی سیستم آموزشی اکثر کشورهای جهان است. علاوه بر اینها شمار زیادی از دانشگاه های اروپایی در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

4. سیستم درمانی توسعه یافته: اروپا از نظر سیستم درمانی رایگان، پیشرفته و همگام با تحقیقات روز جهانی و همکاری با کشورهای مطرح درمانی مانند امریکا، ژاپن، کره، استرالیا، چین و … امنیت سلامت شهروندان کشورهای زیر مجموعه خود را بصورت بسیار گسترده ای تحت پوشش قرار داده است.


کلام آخر

مهاجرت به اروپا از طریق کار صرف نظر از این موضوع که کدام کشور را بعنوان کشور مقصد انتخاب میکنید نهایتا شما را به شهروند اتحادیه اروپا تبدیل خواهد نمود که میتوانید از تمامی مزایای زندگی در این قراه سبز استفاده کنید.

لطفا سوالات و نظرات خود را درباره کار در اروپا با ما در میان بگذارید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

7 دیدگاه

 1. فرهاد پیشکاری گفت:

  سلام. متاسفانه اینجانب فرهاد پیشکاری به هر دری می زنم به بن بست می خورم. درسته که مدرک دیپلم دارم ولی مدارک فنی و حرفه ای در رشته های سیم پیچی و لوله کشی هم دارم منتهی ظاهرا هیچ کاری برای من نمی توانید بکنید.واقعا من به کار در یکی از این کشورها احتیاج دارم.

 2. طاهره مددکار گفت:

  سلام وقت بخیر جناب دکتر
  شماره ی شما را یکی از دوستان داده بود تماس گرفتم موفق نشدم بنده حدود ۲۷ سال سابقه ی کار دارم وهم پروانه کسب بیش از ۱۰ سال مالیات پرداخت کردم وهم مدیر سالن آرایشگاه هستم و داری چند مدارک بین مللی هستم مدرک کمک پرستاری دارم ومدرک تحصیلی مدیریت خانواده در تمام زمینه ها حرفه ای هستم می خوام برای ویزای کار در کانادا اقدام کنم داری ۳ فرزند هستم یک دختر ۳۳ ساله که مدرک فوق دیپلم هنر های تجسمی و لیسانس آرایش وپیرایش ومکاپ آرتیست دختر کوچکم۲۹ساله مهندس آی تی از کشور ارمنستان ودر حال حاضر در آنجا سکونت دارد پسرم ۱۵ ساله محصل هستند همسرم هم راننده فردگاه بوده وهنر آشپزی هم دارند لطفا بنده را راهنمایی کنید سپاسگزاریم دیدگاه بنده برای موقعیت اجتماعی بهتر وآینده ای بهتر برای فرزندانم میباشد واگر شرایطم برای کشورهای دیگر هم مناسب هست لطفا بفرماید متشگرم

 3. نداسگور گفت:

  سلام من ۲۸ سال سن دارم و کارشناسی برنامه ریزی شهری و جی ای اس دارم اما هیج جا کار پیدا نکردم در ایران متاسفانه کجا میتونیم با این مدرک تحصیلی کار پیدا کنم؟؟

 4. بهمن محمدی گفت:

  سلام
  من ۳۱ سال دارم و مجرد هستم
  زبان تا حدودی بلدم اما مدرک ندارم
  من لیسانس مدیریت و همچنین دیسپچ هواپیمایی دارم
  موسیقی هم کار میکنم و نوازندگی بصورت حرفه و اجرایی ، اجرای کنسرت هم چنتا داشتم و تدریس هم میکنم
  شغل فعلیم ساخت صنایع دستی خاصی هست ک نمونه مشابه داخل کشور نداره و برای دکوراسیون داخلی عالیه و حتی بعضی کارام رو صادرات میکنم
  قصد مهاجرت دارم و نیاز ب مشاوره
  بسیار سپاس از شما اگ راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت