»

چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

» اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، اطلاع از روشهای مهاجرت به استرالیا و اینکه کدام روش برای اخذ اقامت استرالیا با توجه به شرایطتان مناسب است بسیار مهم است.

شما برای مهاجرت به استرالیا نیاز به ویزای مهاجرت استرالیا دارید، اما ویزاهای مهاجرتی استرالیا نیز متفاوت اند.

بهتر است برای شروع روند مهاجرت با مسیرهایی که به اخذ اقامت دائم استرالیا منتهی میشوند آشنا شوید.

1 » مهاجرت به استرالیا از طریق کار و مهارت

یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت به استرالیا طی سالهای اخیر مهاجرت از طریق مهارت و کار بوده است. کشور استرالیا برای افراد تحصیل کرده، با تخصص و مهارت مقصدی لذت بخش برای مهاجرت بوده است.

از این رو ویزاهای کار استرالیا فرصتی بسیار مناسب برای اخذ اقامت استرالیا برای کار و زندگی همزمان خواهد بود.

ویزاهای استرالیا معمولا به دو دسته عمده تقسیم میشوند:

ویزاهای کار اقامت دائم، این گروه از ویزاهای کار را زمانی که اخذ نمایید میتوانید بدون محدودیت از لحظهی ورود تا همیشه در استرالیا بمانید و کار زندگی خود را ادامه دهید، البته پس از مدت 5 سال از اقامت میتوانید درخواست شهروندی استرالیا را نمایید.

ویزای کار اقامت موقت، ویزاهای کاری که در این گروه قرار میگیرند معمولا برای مدت اعتبار آنها محدود میباشد، اما امکان تمدید شان وجود خواهد داشت. در این روش هم امکان درخواست شهروندی استرالیا برای شما وجود خواهد.

ویزاهای استرالیا بر اساس شماره مخصوص به خودشان شناخته میشوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ویزاهای کار استرالیا به مقاله کار در استرالیا را مطالعه بفرمایید

ارزیابی مهاجرت به استرالیا

میزان موفقیت خود را برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهاجرت با تکمیل فرم ارزیابی رایگان استرالیا بسنجید

2 » کارآفرینی و سرمایه گذاری در استرالیا

روش سرمایه گذاری در استرالیا یکی از آسانترین و سریعترین روش های مهاجرتی برای اشخاصی است بعنوان مدیر، یا کارآفرین سابقه کار لازم را داشته اند و توانایی مالی برای راه اندازی کسب و کار در یکی از ایالت های استرالیا را دارند.

نکته: دولت استرالیا در سال 2017 اعلام نمود ایرانیان پس از مردم کشور چین بیشترین متقاضی مهاجرت از طریق ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا بوده اند.

ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا نیز مانند ویزای های مهارتی دارای دو نوع اقامت دائم و موقت میباشند.

3 » مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در استرالیا یکی از روش های مطمئن است که باعث اخذ اقامت این کشور خواهد شد. اشخاصی که از طریق ویزای تحصیلی وارد استرالیا میشوند میتوانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار اخذ نمایند و یا از طریق یکی از ویزای کار استرالیا اقدام نمایند.

در اخذ ویزاهای مهارتی، امتیاز ویژه برای دانشجویانی که دوره دانشگاهی خود را در این کشور گذرانده اند وجود دارد.

نکته: دانشگاه های استرالیا در لیست 100 داشنگاه برتر جهان قرار دارند و تحصیل در این دانشگاه ها فرصتی برای داشتن آینده شغلی مناسب بفارغ التحصیلان آن در وسعت جهانی خواهد بود.

4 » وکیل مهاجرت استرالیا

وکیل مهاجرت استرالیااگر قوانین مهاجرت به استرالیا تسلط داشته باشید و با زبان انگلیسی آشنا باشید میتوانید خودتان برای اخذ ویزای اقامت استرالیا اقدام نمایید، اما از آنجایی که قوانین ویزاهای مهاجرتی استرالیا هر ساله در حال تغییر است استفاده از یک وکیل رسمی و مجرب مهاجرت استرالیا میتواند در مسیر مهاجرت بدون ریسک و خطر اقدام نمایید و در صورتی که پرونده درخواست ویزای شما با مشکل مواجه شود میتوانند پیگیر پرونده مهاجرتی شما نزد اداره مهاجرت استرالیا شوند.