»

چگونه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

» اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، اطلاع از روشهای مهاجرت به استرالیا و اینکه کدام روش برای اخذ اقامت استرالیا با توجه به شرایطتان مناسب است بسیار مهم است.

استرالیا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای اکثر مهاجران در جهان است که هرساله افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور تقاضا دارند.دارای فرصت های زیادی برای تمام افراد مهاجر از طریق ویزای مهارتی،ویزا تحصیلی،ویزا کار آفرینی و.. است.

شما برای مهاجرت به استرالیا نیاز به ویزای مهاجرت استرالیا دارید، اما ویزاهای مهاجرتی استرالیا نیز متفاوت اند.

بهتر است برای شروع روند مهاجرت با مسیرهایی که به اخذ اقامت دائم استرالیا منتهی میشوند آشنا شوید.

 یک مهاجر و مقیم دائمی استرالیا و یک شهروند استرالیایی مانند یکدیگر نیستند. شناختن تفاوت های کلیدی در اینجا و همچنین امتیازات و مسئولیت های یک شهروند استرالیایی ضروری است.

 

ویزای اقامت دائم

اقامت دائم استرالیا  برای کسی است که دارای ویزای دائمی است اما شهروند نیست.

 

مقیم دائم در استرالیا بدون محدودیت می تواند زندگی، کار و مطالعه داشته باشد.

 

تفاوت حق و حقوق

اقامت دائم دارای بیشترین حق و حقوق شهروندی است، اما برخی از تفاوت ها وجود دارد:

مسافرت

در زمینه سفر یک شهروند استرالیایی حق ورود به استرالیا را دارد اما کسی که دارای ویزای اقامت دائم است باید ویزای معتبر و دائمی برای بازگشت و اقامت دائم در استرالیا داشته باشد.

انتخابات

شهروند استرالیا می تواند در انتخابات دولت استرالیا رای دهد.

در اکثر موارد ساکنین با اقامت دائم در انتخابات دولت استرالیا نمی تواندند رای دهند. با این حال، اگر یک مقیم دائم قبل از سال 1984 برای رای دادن ثبت نام کرده باشد، ممکن است واجد شرایط رای دادن باشد.

خدمات و مزایای دولتی

دسترسی به خدمات و مزایای دولتی بستگی به قوانیت تنظیم شده توسط نهاد ارائه دهنده خدمات دارد و برای هر دوگروه تفاوت چندانی ندارد.

درخواست ویزای اقامت دائم

اگر می خواهید اقامت دائم استرالیا را داشته باشید، تعدادی از الزامات مورد نیاز برای این امر وجود دارد. شما می توانید درخواست خود را بر اساس مقاصد بشردوستانه، به عنوان یک مهاجر یا بخشی از واحد خانواده ارائه دهید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی به دست آوردن اقامت دائم، به وب سایت https://www.homeaffairs.gov.au/ مراجعه کنید.

 

 

1 » مهاجرت به استرالیا از طریق کار و مهارت

یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت به استرالیا طی سالهای اخیر مهاجرت از طریق مهارت و کار بوده است. کشور استرالیا برای افراد تحصیل کرده، با تخصص و مهارت مقصدی لذت بخش برای مهاجرت بوده است.

از این رو ویزاهای کار استرالیا فرصتی بسیار مناسب برای اخذ اقامت استرالیا برای کار و زندگی همزمان خواهد بود.

ویزاهای استرالیا معمولا به دو دسته عمده تقسیم میشوند:

ویزاهای کار اقامت دائم، این گروه از ویزاهای کار را زمانی که اخذ نمایید میتوانید بدون محدودیت از لحظهی ورود تا همیشه در استرالیا بمانید و کار زندگی خود را ادامه دهید، البته پس از مدت 5 سال از اقامت میتوانید درخواست شهروندی استرالیا را نمایید.

ویزای کار اقامت موقت، ویزاهای کاری که در این گروه قرار میگیرند معمولا برای مدت اعتبار آنها محدود میباشد، اما امکان تمدید شان وجود خواهد داشت. در این روش هم امکان درخواست شهروندی استرالیا برای شما وجود خواهد.

ویزاهای استرالیا بر اساس شماره مخصوص به خودشان شناخته میشوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ویزاهای کار استرالیا به مقاله کار در استرالیا را مطالعه بفرمایید

ارزیابی مهاجرت به استرالیا

میزان موفقیت خود را برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهاجرت با تکمیل فرم ارزیابی رایگان استرالیا بسنجید

2 » کارآفرینی و سرمایه گذاری در استرالیا

روش سرمایه گذاری در استرالیا یکی از آسانترین و سریعترین روش های مهاجرتی برای اشخاصی است بعنوان مدیر، یا کارآفرین سابقه کار لازم را داشته اند و توانایی مالی برای راه اندازی کسب و کار در یکی از ایالت های استرالیا را دارند.

نکته: دولت استرالیا در سال 2017 اعلام نمود ایرانیان پس از مردم کشور چین بیشترین متقاضی مهاجرت از طریق ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا بوده اند.

ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا نیز مانند ویزای های مهارتی دارای دو نوع اقامت دائم و موقت میباشند.

3 » مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در استرالیا یکی از روش های مطمئن است که باعث اخذ اقامت این کشور خواهد شد. اشخاصی که از طریق ویزای تحصیلی وارد استرالیا میشوند میتوانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار اخذ نمایند و یا از طریق یکی از ویزای کار استرالیا اقدام نمایند.

در اخذ ویزاهای مهارتی، امتیاز ویژه برای دانشجویانی که دوره دانشگاهی خود را در این کشور گذرانده اند وجود دارد.

نکته: دانشگاه های استرالیا در لیست 100 داشنگاه برتر جهان قرار دارند و تحصیل در این دانشگاه ها فرصتی برای داشتن آینده شغلی مناسب بفارغ التحصیلان آن در وسعت جهانی خواهد بود.

4 » وکیل مهاجرت استرالیا

وکیل مهاجرت استرالیااگر قوانین مهاجرت به استرالیا تسلط داشته باشید و با زبان انگلیسی آشنا باشید میتوانید خودتان برای اخذ ویزای اقامت استرالیا اقدام نمایید، اما از آنجایی که قوانین ویزاهای مهاجرتی استرالیا هر ساله در حال تغییر است استفاده از یک وکیل رسمی و مجرب مهاجرت استرالیا میتواند در مسیر مهاجرت بدون ریسک و خطر اقدام نمایید و در صورتی که پرونده درخواست ویزای شما با مشکل مواجه شود میتوانند پیگیر پرونده مهاجرتی شما نزد اداره مهاجرت استرالیا شوند.

چرا مهاجرت به استرالیا؟

مراقبت های بهداشتی رایگان یا کم هزینه

سیستم درمانی در استرالیا دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات درمانی، مراقبت های پزشکی رایگان در بیمارستان های عمومی و هزینه های پایین تر برای داروهای تجویزی را فراهم می کند. برخی از بازدید کنندگان، همه شهروندان استرالیا و همه ساکنان واجد شرایط استرالیا می توانند به این خدمات پس از ثبت نام در خدمات بیمه سلامت دسترسی پیدا کنند.

امکانات تحت پوشش برنامه بیمه سلامت استرالیا:

درمان کم هزینه یا درمان رایگان توسط متخصصین بهداشتی مانند متخصصان، پزشکان، متخصصان اپتومتری و در شرایط خاص پزشکان متخصص مانند دندانپزشکان.
محل اقامت و درمان رایگان در بیمارستان دولتی برای بیماران عمومی
برای بیماران خصوصی در یک بیمارستان خصوصی یا عمومی، 75 درصد از هزینه درمان و خدمات

2) تحصیلات رایگان یا تحصیلات تکمیلی

سیستم آموزش و پرورش استرالیا تحصیلات ابتدایی، متوسطه و تربیتی رایگان یا کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد. سیستم آموزش عالی استرالیا شهرت خوبی برای کیفیت بالای اموزش دانش آموزان و روش های یادگیری دارد - لازم به ذکر است که نتایج دانشگاهی تنها عامل آموزشی سیستم آموزش استرالیا نیست بلکه تأکید بر اینکه چگونه دانش آموزان در تعامل، یادگیری، ورزش و غیره نیز دارد. این در واقع سیستمی جامع تر در مقایسه با همتایان خود در نقاط مختلف آسیا است.

 

در حالی که زبان انگلیسی زبان اصلی در نظام آموزش و پرورش استرالیا است، بسیاری از مدارس برنامه ها را به زبان های دیگر و برنامه های دو زبانه ارائه می دهند.

3) آب و هوا و آب و هوا

استرالیا به دلیل آب و هوای معتدل آن در بسیاری از سواحل شرقی، مقصد مهاجرتی جذاب است. تمام چهار فصل را می توان در منطقه ساحلی شرق استرالیا پیدا کرد و تجربه کامل زندگی عالی را از آسمان آبی تابستان و بهار و همچنین سردی زمستان و دیدن پاییز.با این حال، به دلیل موقعیت آن در نیمکره جنوبی، فصل ها تغییر یافته اند، زمستان در ماه های ژوئیه تا اوت و تابستان از دسامبر تا ژانویه است.

4) شهرهای قابل ملاحظه جهان

اقتصاد دان ها هر ساله یک نظرسنجی را انجام می دهند تا رتبه های برترین و قابل دسترس ترین شهرهای جهان را رتبه بندی کند. براساس این نظرسنجی ها، چندین شهر استرالیایی هر ساله در فهرست بهترین شهرهای جهان قرار می گیرند. در میان آنها، ملبورن چندین سال است که جایگاه بالایی دارد.

 

اقتصاد دان ها رتبه هر شهر را از 100 امتیاز برای ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و پرورش و زیرساخت  تعیین می کنند. امتیاز کلی ملبورن 97.5 بود.

5) فرهنگ قهوه

آیا قهوه دوست دارید؟ اگر شما عاشق قهوه هستید، استرالیا می تواند برای شما مکانی دوست داشتنی باشد.

 

استرالیا برای فرهنگ قهوه شناخته شده است - هر کسی قهوه اینجا را امتحان می کند. مغازه های قهوه در سراسر شهرهای بزرگ وجود دارد.

6) غذا

 وجود داردغذای عالی در استرالیا، رستوران های ستاره ای مختلف میشلین، رستورانهای زنجیره ای مختلف، کافه ها و رستوران های زیادی در اینجا است. از آنجا که جمعیت مهاجر بزرگ در سرتاسر کشور شما می توانید انواع غذاهای متنوعی از غذاهای معتبر ویتنامی ،ایتالیایی و چینی لذت ببرید، که همه آنها با تازه ترین مواد تشکیل دهنده گیاهی که عمدتا در استرالیا تولید می شوند، تهیه می شود.

 

پخت و پز تلویزیون آماتور مانند قوانین آشپزخانه من و استرالیا محبوب است

اقتصاد و دلار استرالیا

.اقتصاد استرالیا رشد خوبی دارد و در نتیجه دلار استرالیا شهرت زیادی دارد که یکی از قوی ترین و مطمئن ترین ارزهای جهان است

 

،حداقل دستمزد در استرالیا نسبت به سایر کشورها بالا است - در حالی که در استرالیا حداقل دستمزد 17. 70 دلار در هر ساعت است، در انگلستان فقط 14.66 دلار در ساعت

در نیوزلند $AU14.22،فرانسه AU $ 14.98 در ساعت،در آلمان $ AU13.17 در ساعت، در کانادا بین $ AU10.45 و 13.81 در ساعت بسته به استان و در ایالات متحده 08.08 AU دلار در ساعت است.

 

 

 

 

 


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت مهاجرت و کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت