نرخ سود بانکی در استرالیا

نرخ سود بانکی در استرالیا

نرخ سود بانکی در استرالیا

نرخ سود بانکی در بانک های استرالیا به علتِ رقابتی بودنِ بازارِ بانکداری بسیار متفاوت می باشد ، بدین منظور که کلیه ی بانک ها برای جذبِ مشتریان بیشتر سودهای بهتری را اختصاص می دهند.

نحوه ی محاسبه ی سود در بانکها بستگی به نرخ تورم سالیانه و نرخ رشد اقتصادی کشور استرالیا دارد . هنگامی که شخصی بخواهد منابع مالی خود را نزد بانک ها به عنوان سپرده قرار دهد می تواند مبلغ سپرده را حداکثر تا 5 سال اول بصورت ثابت قرارداد تنظیم کند ولی بعد از 5 سال بسته به شرایط بازار این قیمت می تواند متفاوت باشد.

قابل توجه افراد سپرده گذار ، اداره ی مالیات سود حاصله از سپرده های شما را به عنوان درآمد اضافی شما مورد محاسبه قرار داده که این امر موجب پرداخت مالیات از طرف شما به دولت استرالیا می گردد.

شایان ذکر است افرادی که در استرالیا دارای اقامت دائم نیستند و منابع مالی را نزد بانک های استرالیا به عنوان سپرده قرار می دهند باید متوجه باشند که این افراد نسبت به افراد دیگر باید مبالغ مالی بیشتری را پرداخت نمایند.

نکته – کلیه ی افرادی که در استرالیا زندگی می کنند موظف به دادنِ شماره ی مالیاتی خویش به بانک می باشند در غیر این صورت اداره ی مالیات شما را به عنوان شخصی خارجی شناسایی کرده و مالیات بیشتری را محاسبه می نماید.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت