نیوبرانزویک استانهای کانادا

. شناخته می شود Maritimes نیوبرانزویک یکی از سه استانی است که به طور کلی با نام

. شناخته می شود Maritimes نیوبرانزویک یکی از سه استانی است که به طور کلی با نام

نیوبرانزویک به ناوا اسکاتیا متصل شده وتوسط بندر Northumberland از پرنس ادوارد جدا می شود.
اکنون نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه ای در کانادا است. در مهاجران فردا مرجع مهاجرت به استرالیا،مهاجرت به کانادا و کشورهای اروپایی با این ایالت بیشتر آشنا شوید.

زمین و منابع


منطقه نیوبرانزویک 72،908 کیلومتر مربع است. بخش اصلی منطقه ، حوزه ای از خلیج فندی Fundy است که مرکز دره رود سنت جان و ساحل شمال و شرق است. رودخانه سنت جان دسترسی سریعی به بسیاری از بهترین زمین های کشاورزی و منابع طبیعی استان را فراهم می کند.

ساکنان ساحل شمال و شرق، در روستاهای ماهیگیری ساحلی و شهرک های درون شهری در امتداد رودخانه ها، به طور فیزیکی از جوامع دره توسط بالادست ها و کمربندهای جنگل جدا می شوند و از نظر فرهنگ عمدتا زبان فرانسوی و مذهب کاتولیک است.

زمین شناسی

سنگ های نیوبرانزویک تا حد زیادی در دوران پائئوزوئیک شکل گرفت (544-250 میلیون سال پیش). این سنگها بخشی از شکل گیری زمین شناسی است که از جنوب شرقی ایالات متحده به نیوفاندلند گسترش یافت. بیشتر سنگهای شمال و غرب نیوبرانزویک از طریق ته نشین شدن اقیانوسی در دوره Ordovician ایجاد شده است. این سنگها چین دار شده اند، گرانیت ها نفوذ کرده و با گدازه هایی که حاوی ذرات آتشفشانی پراکنده در طول دوران پالئوزوئیک است، درهم آمیخته اند. آنها حاوی رسوبات روی سرب هستند.

بخش عمده ای از قسمتهای مرکزی و شرقی این استان از دوره کربونیفورس (300 میلیون سال پیش
به پایان رسید ) با سنگ های تشکیل شده در رودخانه ها، باتلاق ها و حوضچه های کم عمق است.

آب

هیچ بخشی از نیوبرانزویک بیش از 180 کیلومتر از اقیانوس نیست،که وسیله حمل و نقل اولیه است. یک سیستم رودخانه گسترده دسترسی خوبی به داخل استان فراهم آورده است که به توسعه زودهنگام تجارت چوب وایجاد الگوهای زیستگاهی شد . بزرگترین شهرها در کنار رودخانه ها قرار دارند، دریاچه ها در جنوب آن بیشتر هستند، با بزرگترین، بزرگترین دریاچه آن 30 کیلومتر عمق دارد.

آب و هوا

آب و هوای نیوبرانزویک متمایل به قاره ای است، هرچند که در نزدیکی اقیانوس قرار دارد. در شمال غربی،بیش از یک سوم بارش به صورت برف، و درجه حرارت چند درجه سردتر از مرکز داخلی است، دمای بالا در فردریکتون در ژانویه -4 درجه سانتیگراد است در حالی که کمترین آن -15 درجه سانتی گراد است. تابستانهای فریدریکتون خیلی گرمترند، به طور متوسط 25 درجه سانتی گراد و کمترین دمای آن 13 درجه سانتیگراد در ماه جولای است.

جوامع ساحلی در زمستان چند درجه گرمتر است و در فصل تابستان کمی سردترند. میزان بارش سالیانه حدود 1078 میلیمتر است و در سراسر استان توزیع شده است، اما بیشترین میزان در منطقه جنوب شرقی این استان است.

محیط زیست

جنگل ها نقطه طف تلاش های حفاظت در این استان هستند. مدیریت جنگل ها از زمانی که استان اولین بار در سال 1837 تحت کنترل سرزمین های خود بود، پیشرفت چشمگیری داشته است. اکنون یکی از بهترین سیستم ها در کانادا است. درختان در ابتدا به عنوان محصولی با برداشت های کنترل شده مورد بررسی قرار گرفتند. سپس، در اواسط دهه 1960، شیوه های جنگلداری به کشت جنگل ها تغییر یافت. مدیریت جنگل بعدها در نهایت به یک رویکرد یکپارچه و پایدار تبدیل شد که در آن عوامل دیگری همچون تفریحی و حفاظت از حیات وحش مورد توجه قرار گرفته است.

سیستم پارک استانی در حال حاضر بازسازی می شود و برخی پارک ها به دولت های شهری یا بخش خصوصی منتقل می شوند. بزرگترین پارک باقی مانده در سیستم پارک استان کوه کارلتون است.

مردم

دو شهر مونکتون و سنت جان بزرگترین شهرهای نیوبرانزویک هستند. مونکتون مدتهاست که مرکز حمل و نقل و توزیع است. این مرکزی قدیمی برای رسانه ها و موسسات مالی Acadian است. و در سال 1963 به محلی برای دانشگاه francophone تبدیل شد.

سنت جان به عنوان یک مرکز پیشرفته در آمریکای شمالی در اواسط قرن نوزدهم، برای تجارت چوب (که توسط رودخانه اش در دسترسی خوبی قرار دارد) و تامین یخ ،حمل و نقل و ساخت کشتی در Fundy اهمیت زیادی دارد. وضعیت جغرافیایی شهر سنت جان عمدتا صنعتی است و بر اساس پالایشگاه نفت، خمیر کاغذ و کارخانه های کاغذ، نیروگاه هسته ای و بندر اصلی کانتینری است.

Fredericton (پایتخت استان)، Dieppe، Bathurst، Miramichi، Edmundston و کمپبلتون، مراکز شهر نیوبرانزویک هستند.

روند رو به رشد شهرنشینی، نیوبرانزویک را با بیش از دو سوم جمعیت روستایی قبل از سال 1941 تا سال 1971 به جمعیت شهری تغییر داد. پس از آن تغییری به دست آمد که جمعیت شهری تعیین شده از 52 درصد در سال 1976 به 48 درصد در سال 1991 کاهش یافت، مهاجرت از منطقه و همچنین انتقال مسکونی به حومه، که توسط خدمات بهبود یافته، زمین ارزان تر و مالیات پایین تر ایجاد شده است. در سال 2016، جمعیت 747،101 نفر بود که 49 درصد آنها شهری بود.

نیروی کار

از قدیم جوانان این منطقه برای یافتن شغل به سایر استان ها مهاجرت کرده اند. این روند در طول سالها ادامه داشته است.

در سال 2016، بخش هایی که اکثر مردم را استخدام می کردند، مراقبت های بهداشتی و اجتماعی، خرده فروشی و اداره دولتی بود. از لحاظ تاریخی، نیوبرانزویک بالاترین نرخ بیکاری را در سطح ملی دارا بوده است. در سال 2016، نرخ بیکاری 11.2 درصد بوده است، و این در حالی است که سومین کشور در سال بعد از نونووت و جزیره پرنس ادوارد است.

زبان و قومیت

جمعیت ملی فرانسوی به طور چشمگیری بعد از کنفدراسیون افزایش یافته است، از حدود 16 درصد در سال 1871 تا 24 درصد در سال 1901 و 34 درصد در سال 1931. دیگر گروههای قومی در سال 1871 شامل انگلیسی (29 درصد)، ایرلندی (35 درصد) و اسکاتلند (14 درصد).

در سال 2016، قومیتهایی که اغلب در نیوبرانزویک گزارش شده بودند،اغلب کانادایی، انگلیسی و فرانسوی بودند. فقط بیش از 3 درصد از جمعیت این استان گروه اقلیت است. در مقایسه با بیش از 22 درصد جمعیت کانادایی، 4 درصد بومی هستند . در حدود 65 درصد، اکثریت نیوبرانزویکی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود در سال 2016 اعلام کردند و به ترتیب 32 درصد آنها فرانسه گزارش شد.

دین

در سال 2011، 84 درصد جمعیت نیوبرانزویک به عنوان مسیحی شناخته شده اند، در حالی که 15 درصد از آنها هیچ وابستگی مذهبی را گزارش نکرده اند.

تاریخ

اولین مهاجران نیوبرانزویک در Mi’kmaq، بودند. جوامع خود را از نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد به سواحل جنوبی شبه جزیره Gaspé Peninsula,، Maliseet در امتداد دره رودخانه سنت جان و خلیج Passamaquoddy در امتداد رودخانه St Croix گسترش دادند. از اوایل قرن شانزدهم، آنها با اروپایی ها ارتباط برقرار کردند و تجارت را ایجاد کردند، که آنها را به فن آوری های اروپایی وابسته ساخت.

اقتصاد

از اوایل قرن نوزدهم، چوب و الوار در اقتصاد نیوبرانزویک غالب شده است. استان، مانند منطقه Maritime به طور کلی، در نیمه دوم قرن نوزدهم، صنعت کشتی سازی را کاهش داد، بازار های چوب راکد شد و افزایش نرخ تعرفه ها شدید شد. راه آهن های جدید و افزایش شهرک های تولیدی، زیان های صنایع قدیمی را جبران نکردند.

رشد شهرهای صنعتی در دهه 1920 کاهش یافت، زیرا صنایعشان پس از غلبه رقبای کانادایی بسته شدند یا تحت تاثیر سیاست های ملی قرار گرفتند و نتوانستند در بازارهای ملی رقابت کنند.

در سال های 1930 میلادی کارخانه های کاغذ و خمیر از اهمیت بیشتری برخوردار بودند و رشد آنها باعث پیشرفت هیدرو الکتریکی شد. با این وجود، فعالیت های مزرعه داری و ماهیگیری کاهش یافت و میزان مهاجرت در دهه های بعد ثابت باقی ماند. مبارزات انتخاباتی دولت برای توسعه اقتصادی در دهه 1960 و اوایل دهه 1970، اگر چه همیشه موفق نبود، به معنای گسترش صنایع جنگلی، ظهور صنعت معدنکاری جدید و مهم، مدرنیزاسیون شیلات و کشاورزی بود. افزایش تولید به طور عمده بر مبنای منابع محلی و گردشگری بود.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت