هزینه زندگی در شهرهای استرالیا

هزینه زندگی در شهرهای استرالیا

استرالیا، سرزمینی است که در میان آبهای اقیانوس آرام قرار گرفته است. تنوع گیاهی و جانوری در استرالیا بسیار زیاد است و ششمین کشور بزرگ دنیا به شمار می رود. آب و هوای استرالیا معتدل است؛ البته هر قسمت از استرالیا، آب و هوای خاص خودش را دارد. هر ساله، بسیاری از گردشگران به استرالیا سفر می کنند تا از سبک زندگی مردم، زیبایی های طبیعی و حیات وحش استرالیا لذت ببرند.

بسیاری از افراد نیز به قصد اقامت در استرالیا، راهی این کشور بزرگ می شوند. شرایط زندگی و کار در استرالیا بسیار عالی است. در سالهای اخیر، اقتصاد استرالیا بسیار رشد کرده است و کیفیت زندگی مردم بهتر شده است. دولت استرالیا، روی آموزش، حمل و نقل و سلامتی مردم این کشور به خوبی سرمایه گذاری می کند. استانداردهای زندگی در استرالیا، در سطح بالایی قرار دارد. استرالیا، یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان را دارد و نرخ سرمایه گذاری در این کشور، همیشه در حال افزایش است.

دانشگاه های استرالیا نیز در سطح آموزشی بالایی قرار دارند و جزو دانشگاه های تراز اول دنیا در امر آموزش به حساب می آیند. به همین دلیل است که دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا اقدام می کنند. مزایای اقامت در استرالیا به قدری زیاد است که این کشور، به یکی از محیط های جذاب برای کار و زندگی تبدیل شده است.

اگر قصد مهاجرت و اقامت در استرالیا را دارید، باید با هزینه زندگی در شهرهای استرالیا آشنا باشید؛ زیرا با این کار، می توانید در مدیریت بودجه و هزینه های زندگی خود، بهتر عمل کنید.

هزینه زندگی در شهرهای استرالیا، از یک منطقه تا منطقه دیگر متفاوت است! یعنی در یک ایالت، هزینه های زندگی بالاتر است و در ایالتی دیگر، هزینه های زندگی پایین تر خواهد بود. شما می توانید با توجه به میزان حقوق خود، شهر مناسب برای زندگی خود را انتخاب کنید.

اگر دوست دارید بدانید هزینه زندگی در شهرهای استرالیا به چه صورت است، این مطلب جذاب را مطالعه کنید. بعد از مطالعه این مطلب، می توانید شهر مناسب برای زندگی در استرالیا را انتخاب کنید؛ یعنی جایی که هزینه های آن با میزان درآمد و بودجه شما تناسب داشته باشد و هیچ گونه دغدغه ای بابت هزینه های زندگی در آن شهر نداشته باشید.

هزینه زندگی در شهرهای استرالیا

بسیاری از افراد، استرالیا را به عنوان کشوری گران قیمت برای زندگی می شناسند و اعتقاد دارند که هزینه زندگی در استرالیا از آمریکا، اروپا و کانادا بیشتر است. یکی از دلایل بالا بودن هزینه زندگی در استرالیا، کیفیت بالای زندگی ساکنین استرالیا است. میزان درآمد در استرالیا نیز از دیگر کشورها بیشتر است.

در هر منطقه ای از استرالیا که سکونت داشته باشید، باید برای اجاره خانه، حمل و نقل، مواد غذایی، خرید لباس، درمان و سرگرمی خود پول خرج کنید! اما میزان هزینه ها در هر شهر، با دیگر شهرها کمی متفاوت خواهد بود.

شهرهای مهم استرالیا:

سیدنی، ملبورن، کانبرا، گولد کوست، داروین، آدلاید، بریزبن، هوبارت، پرت، کنز

اگر به کشورهای مختلف دقت کنید، می بینید که هزینه زندگی در کلان شهرها بیشتر از شهرهای کوچک است؛ مثلا در ایران، هزینه زندگی در مشهد و تهران بسیار بیشتر از هزینه زندگی در شهرستانها است. در استرالیا نیز هزینه زندگی در شهرهای بزرگ این کشور مانند سیدنی، ملبورن، بریزبن از شهرهای کوچک، بیشتر است.

اگر قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارید و می خواهید پول خود را بهتر مدیریت کنید، می توانید در شهرهای کوچک استرالیا ساکن شوید؛ اما اگر می خواهید در این کشور کار کنید، در انتخاب مکان زندگی و کار خود آزاد هستید.

مهاجرانی که برای کار به استرالیا مهاجرت میکنند، در کلان شهرها راحت تر می توانند کار دلخواهشان را پیدا کنند و مشغول به کار شوند. یکی از مزایای زندگی در استرالیا این است که فراوانی کار در این کشور بالا بوده و میزان بیکاری در استرالیا، نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا پایین تر است.

هزینه زندگی در استرالیا به صورت ماهانه چقدر است؟

اگر مجرد باشید، 2000 دلار هزینه ماهانه زندگی شما در استرالیا خواهد بود. برای افراد متاهل، هزینه زندگی ماهانه حدود 2500 تا 2700 دلار است و برای افرادی که صاحب فرزند هستند، هزینه زندگی 3000 دلار در ماه خواهد بود. یعنی سالانه حدود 20 هزار تا 30 هزار دلار برای زندگی در استرالیا باید کنار بگذارید.

هزینه های اصلی زندگی در استرالیا

موارد زیر، جزو هزینه های اصلی زندگی در استرالیا هستند. مبالغ گفته شده به صورت حدودی و مطابق با ارزیابی سایت دولتی studyinaustralia.gov.au ذکر شده است.

1. هزینه اجاره خانه در استرالیا:

خانه ها در استرالیا به صورت آپارتمان، ویلا یا خانه مستقل است. در استرالیا، شما باید به صورت هفتگی اجاره خانه خود را پرداخت کنید. میزان اجاره خانه به عواملی چون تعداد اتاق خواب، نوع خانه، موقعیت جغرافیایی و… بستگی دارد. اگر می خواهید برای اجاره خانه در استرالیا مبلغ کمتری بپردازید، به سراغ خانه های بدون اتاق خواب (استودیویی) بروید؛ زیرا اجاره بهای این خانه ها پایین تر از دیگر خانه ها است. هزینه خانه های بدون اتاق خواب، از 90 دلار شروع می شود. برای خانه دار شدن در استرالیا به صورت مستقل، بین 200 تا 500 دلار در هفته باید هزینه کنید.

برای اینکه بتوانید در هزینه اجاره مسکن در استرالیا صرفه جویی کنید، می توانید به سراغ خانه های شریکی بروید؛ یعنی با چند نفر در خانه شریک شوید و هزینه اجاره خانه را بین خود تقسیم کنید.

2. هزینه خرید مواد غذایی در استرالیا:

برای خرید مواد غذایی و درست کردن غذا در استرالیا، باید بین 100تا 250 دلار در هفته هزینه کنید. این مبلغ، هزینه تامین خوراک دو نفر در استرالیا است.

3. هزینه حمل و نقل در استرالیا:

وضعیت حمل و نقل در استرالیا بسیار خوب است و به راحتی می توانید سفرهای درون شهری را تجربه کنید. هزینه حمل و نقل در استرالیا، حدودا بین 50 تا 80 دلار خواهد بود. برای رفت و آمد در استرالیا، می توانید از اتوبوس، قطار شهری و تاکسی استفاده کنید. متوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری در استرالیا، بین 1 دلار و 20 سنت تا 3 دلار است و این موضوع، به مقصد شما و مسیر بستگی دارد. شما می توانید برای خودتان ماشین بخرید تا مجبور به استفاده از حمل و نقل عمومی نباشید؛ اما باید بدانید که قیمت خودرو در استرالیا، بسیار بالا است!

4. هزینه پرداخت قبوض آب، برق و گاز در استرالیا:

هزینه قبوض آب و برق در استرالیا پایین است. به دلیل نزدیکی استرالیا به اقیانوس آرام و برخورد موجها در اقیانوس، این کشور از نظر تولید برق مشکلی ندارد. بسیاری از خانه ها در استرالیا، گاز ندارند و تمام وسایلشان با نیروی برق کار می کند. برای قبوض آب و برق و گاز در استرالیا، بین 100 تا 300 دلار کنار بگذارید. همچنین ماهانه باید حدود 30 دلار برای سیستم تلفن و مخابرات پرداخت کنید.

در این نوشته، با هزینه های زندگی در شهرهای استرالیا آشنا شدید و دانستید که برای زندگی در این کشور زیبا، باید چه مقدار پول داشته باشید و چگونه پول خود را مدیریت کنید. شاید به این فکر می کنید که هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا است؛ اما باید بدانید که کیفیت استانداردهای زندگی در این کشور بسیار عالی است.

استرالیا، یکی از کشورهای عالی برای زندگی است و میزان درآمد افراد در این کشور بالا است. شما با استفاده از سیستم رفاهی استرالیا می توانید به خوبی در این کشور زندگی کنید و از نظر شغلی و مهارتی، رشد کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید، از شما بسیار متشکریم.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت