اقدامات مهم قبل از ورود به کانادا
اقدامات مهم قبل از ورود به کانادا
12/12/2017
اقامت کانادا از طریق فرزند زیر 18 سال
اقامت کانادا از طریق فرزند زیر 18 سال
12/26/2017

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

فرصت تحصیل در بهترین مدارس جهان برای فرزندان بین 6 تا 18 سال در کشور کانادا با امکان اخذ ویزای گاردین کانادا برای حضور یکی از والدین به عنوان همراه فرزند بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی

آنچه باید درباره مزایای ویزای دانش آموزی کانادا بدانید

تراکم جمعیتی پایین از یک طرف و از طرفی پیشرفت روز افزون کشور کانادا در عرصه های علمی, صنعتی, اقتصادی و آموزشی، این کشور را بر آن داشته که همواره در صدد جذب افراد مستعد و متخصص گام بردارد و از این رو با آغوش باز از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی که قصد ادامه تحصیل و پروش تخصص خود را در این کشور داشته، استقبال کرده و امکان اخذ اقامت دائم کانادا را نیز برای دانش آموز و خانواده ایشان فراهم ساخته است.


مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق فرزند زیر 18 سال


سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا با بهترین سیستم آموزشی جهان همه ساله با آغوش باز صدها هزار دانش آموز و دانشجو را از سراسر جهان می پذیرد. به همین دلیل مدارس کانادا به متنوع ترین مدارس جهان از خصوص تنوع فرهنگی و نژادی تبدیل شده است. در همین راستا حضور معلمان و کارمندان غیر کانادایی در کادر آموزشی مدارس دولتی کانادا چشم گیر است و همین امر سبب می شود تا دانش آموزان با فرهنگ های مختلف جهان بیشتر آشنا شوند.

 

تفاوت نظام آموزشی کانادا و ایران

نظام آموزشی کانادا از 12 سال تحصیلی تشکیل شده است:

تحصیل در دبستان های کانادا: از سال 1 تا 7 را در مقطع دبستان و

تحصیل در دبیرستان های کانادا: از سال 8 تا 12 را دانش آموزان در مقطع دبیرستان پشت سر خواهند گذاشت.

در مقطع دبستان برخلاف نظام آموزشی متداول در ایران، هیچ گونه کتاب مشخص و بخصوصی تدریس نمی شود بلکه معلمان با توجه به صلاحدید و استعداد دانش آموزان، از کتاب های مرجع، جزواتی را تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار می دهند که در نهایت نیز نظام آموزشی کشور کانادا به صورت کتاب در مدرسه میباشد و دانش آموزان در خانه ملزم به انجام تکلیف نخواهند بود.

مقطع دبیرستان در کانادا در هر سال تحصیلی به 2 ترم تقسیم شده که هر سال دانش آموزان به کمک مشاوران تحصیلی در هر ترم 4 واحد را انتخاب می کنند که در مجموع در پایان سال 8 واحد را پشت سر خواهند گذاشت.

لیست واحد های دانش آموزان معمولا عبارتند از:

 • زبان انگلیسی و مکالمه زبان
 • ریاضی
 • فیزیک
 • علوم
 • علوم اجتماعی
 • هنر

در مجموع می توان گفت که مدارس کانادا از فضای بسیار خوب آموزشی، امکانات فوق العاده، کلاس های خلوت، آزمایشگاه های فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر و… زمین های سرپوشیده و سرباز ورزشی، برنامه های خاص تحصیلی برای دانش آموزان خارجی، برنامه ها و تورهای تفریحی گردشی، کمپ های خارج از شهر درون جنگل های حفاظت شده و… برخوردار هستند.

زمان حضور دانش آموزان در مدرسه بین ساعت 9 تا 15:30 است.

 

آیا ویزای دانش آموزی به مدرک زبان نیاز دارد؟

خوشبختانه مدرک زبانی برای افراد زیر 18 سال برای ورود به مدارس کشور کانادا مورد نیاز نیست زیرا آموزش زبان انگلیسی بخشی از تخصص و وظایف این مدارس است به گونه ای که در ابتدای ورود سطح زبان بچه ها توسط کادر با تجربه ارزیابی شده و در کلاس های فشرده زبان و مکالمه در کنار دیگر دروس شرکت داده می شوند.

 

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان

مدارس کانادایی حساسیت چندانی به سابقه تحصیلی و نمرات تحصیلی دانش آموز نشان ندارند

از مهمترین شرط هایی که برای ثبت نام در مدارس دولتی کانادا وجود دارد:

 1.   نزدیکی محل سکونت به مدرسه
 2.   داشتن کارت واکسیناسیون
 3.   حداقل 5 سال سن داشته باشد
 4.   پشتوانه مالی مناسب از سوی پدر و مادر در کشور مبداء
 5.   داشتن قیم در کانادا (چه همراه ایشان از ایران بیایند و چه در کانادا شخصی را به عنوان قیم معرفی کنید)

 

شهریه مدارس دولتی کانادا

معمولا مدارس کانادا برای دانش آموزان بین المللی شهریه اخد مینماید که بشرح ذیل است

 • سالیانه به طور میانگین بین 10 تا 15 هزار دلار کانادا شهریه بپردازند
 • در صورتی که فرزند شما زیر 10 سال باشد باید همراه با پدر و یا مادر خود وارد کانادا شود (ویزای گاردین والدین)
 • و یا اگر که بین 10 تا 18 سال سن دارد می تواند وارد مدارس شبانه روزی شود که شهریه اش حدودآ 2 برابر مدارس معمولیست و یا اینکه از Home Stay استفاده کند

شهریه مدارس خصوصی در کانادا

مدارس خصوصی در کانادا جزء با کیفیت ترین مدارس جهان می باشند که غالبا دانش آموزانی که در این مدارس ثبت نام می کنند، توسط تیم متخصص استعداد یابی شده و از ابتدا در رشته و تخصص خاصی وارد می شوند. شهریه این مدارس بین 30 تا 60 هزار دلار کانادا می باشد.

 

 Home Stay برای دانش آموزان به چه معناست؟

اقامت در خانه در کشور کانادا به این صورت است که با یک خانواده کانادایی که در این خصوص اظهار علاقه مندی کرده، از سوی مدارس کانادا و نظارت اداره آموزش و پرورش به این دانش آموزان معرفی و با هزینه ای در حدود 1000 دلار در ماه با سه وعده غذا، یک اتاق مجزا با امکانات کامل، محیطی کاملا انگلیسی زبان را برای فرزندان فراهم می کند که به دانش آموزان فرصت آشنایی با آداب و رسوم مردم این کشور را نیز می دهد.

نکات مورد توجه درباره ی اقامت در خانه:

1-روزانه حداقل سه وعده غذا برای دانش آموزان فراهم است

2-حداکثر 2 دانش آموز در یک خانه می توانند زندگی کنند ( این خانه در نزدیکترین فاصله تا مدرسه خواهد بود)

3-فقط خانواده های انگلیسی زبان، بدون هیچ گونه سابقه کیفری و مهربان برای این برنامه انتخاب می شوند.

4- دانش آموز در اتاق شخصی، امن و مطمئن و امکانات کامل زندگی، بهداشتی و تحت نظارت مستمر نهادهای خواهد بود و همچنین خدمات شبانه روزی به طور اورژانسی برای دانش آموزان فراهم خواهد بود.

5-به دانش آموز و خانواده کانادایی هرکدام شماره تلفنی جهت تلفن های ضروری داده خواهد شد.

 

ورود به دانشگاه پس اخذ دیپلم

فارق التحصیلان این مدارس می توانند به راحتی در رشته های مورد علاقه خود در بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان بدون هیچ گونه آزمونی وارد شوند به استثناء رشته های پزشکی که مهمترین شرط آن بالابودن میانگین نمرات دروس فیزیک، شیمی و زیست در سال های 11 و 12 است.

ویزای دانش آموزی کانادا
5 (100%) 9 رای

سیروس احمدی
سیروس احمدی
کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا, کارشناس رسمی مهاجرت کشور نیوزلند.آدرس سیدنی , استرالیا : Suite 708, Level 7, 159-175 Church St, Parramatta, NSW, 2150 | آدرس تهران , ایران : سهروردی شمالی, شهید قندی غربی, کوچه نهم, پلاک 1 طبقه 5 واحد 14 |تماس سیدنی , استرالیا : 0061296591694 | تماس تهران , ایران : 00982188758911 | ایمیل: info@mohajeranfarda.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *