در کانادا, استان کبک با ارائه شرایط بسیار متفاوت در مقایسه با سایر استان های کانادا در مورد ویزای کارآفرینی کبک مسیری هموار را پیش روی متقاضیان مهاجرت سریع و اخذ اقامت دائم کانادا باز نموده است, این برنامه که بصورت رسمی برنامه کارآفرینی کبک نامیده میشود ولی در عمل بدون هیچ سپرده ای مهاجران خارجی را دعوت به کانادا میکند, فقط از مهاجران تعهد می گیرد که تا سه سال پس از ورود یک بیزینس در این استان راه اندازی کنند که 100 هزار دلار کانادا ارزش داشته باشد و یک شخص مقیم استان را به کار گیرند و در صورتی که این بیزینس در حوزه مشاغل کشاورزی باشد، احتیاجی به استخدام هم ندارید.

پذیرش کارآفرینی کبک مشروط بر این است که متقاضی بتواند حداقل دارایی منقول و غیر منقول شخص 300 هزار دلار کانادا را اثبات نماید (دارایی شامل: ملک, زمین, سهام, پول نقد و… را قبل از ورود اثبات کند).

 

شرایط مورد نیاز کارآفرینی کبک

  1. راه اندازی و یا خرید بیزینس (در زمینه کشاورزی)که حداقل ۲۵% سهام به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا متعلق وی و یا همسرش باشد و حداقل یک شهروند کبکی را برای استخدام کند (در زمینه تجاری و یا صنعتی در استان) اما در صورتی که کسب و کار در زمینه کشاورزی باشد نیازی به هیچ گونه استخدامی نمی باشد.
  2. پس از قبولی اقامت موقت سه ساله از ابتدای ورود به شما تعلق می گیرد که با داشتن یک سال سابقه راه اندازی کسب و کار شخصی خود در این سه سال، اقامت موقت شما به دائم تبدیل خواهد شد.

 

کارآفرینی کبک موارد مورد نیاز
بین 21 تا 55 سن
اثبات دست آورد دارایی از راه قانونی 300هزاردلار اثبات دارایی
حد اقل مجموع سهام خود و همسرتان 25% باشد مالک و مدیر کسب و کار حداقل 2 سال در 5سال گذشته
فاقد بیماری خاص معاینات پزشکی
نداشته باشد سو پیشینه
اجباری نیست دانش زبان

 

اقتصاد کبک

مرکز اقتصادی این استان یعنی شهر مونترال با تکیه بر صنایع پیشرفته هوافضا، بندر مونترال موتور محرک اقتصاد این استان است.

کشاورزی پیشرفته، صنایع الکترونیک و IT و فیلم سازی، توانسته که در جایگاه دومین شهر کشور کانادا از لحاظ اقتصادی به خود اختصاص دهد.

در میان سه شهر بزرگ کانادا، ونکوور، مونترال و تورنتو، این شهر ارزان ترین شهر به شمار می آید به گونه ای که هزینه پایین مسکن در این استان در حدود نصف دیگر شهر های بزرگ کاناداست و همین امر باعث شده که این استان را به مقصد ابتدایی بسیاری از مهاجران بدل ساخته است.

و از همه مهمتر برنامه های حمایتی ویژه ی این استان از قبیل مشاوره, تخفیف های مالیاتی و وام های متنوع با بهره پایین برای مهاجران, کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی موجب شده اکثر متقاضیان استان کبک را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند

 

چه کسب و کاری در کبک راه اندازی کنیم

شهر مونترال کبک پر است از فرصت های ویژه برای کسب و کارهای کوچک که حتی با سرمایه های کمتر از 100 هزار دلار نیز امکان پذیر است.

اما چون حداقل سرمایه مورد نیاز نیز تعیین شده است, شخص متقاضی میتواند از طریق یکی از موارد ذیل نیز اقدام نماید:

(توجه داشته باشید این موارد تنها بصورت پیشنهاد میباشد)

  • اجاره مکان و راه اندازی مغازه
  • خرید فرنچایز (خرید حق امتیاز یک شرکت, رستوران, فروشگاه زنجیره ای, شرکت خدماتی و … معروف و راه اندازی یک شعبه از آن مثل: UPS, King Burger و …)
  • ثبت شرکت شخصی در حوزه تخصص
  • خرید سهام و شراکت در یک بیزینس فعال

در صورت وجود هرگونه سوال در مورد این برنامه با کارشناسان تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم در مورد این برنامه را در اختیارتان قرار دهند.

 

1 دیدگاه

  1. irurology.com گفت:

    خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت