کبک در تلاش است تا 18000 تقاضانامه اسکیل ورکر( مهارت کاری) را لغو کند

دولت کبک در تلاش است تا برنامه های برجسته ای را که پیش از این برای ویزا مهارت کاری در تاریخ 2 اوت 2018 ارائه شده است، حذف کند.

این برنامه خواستار لغو تمام برنامه های ارسال شده قبل از آن تاریخ می شود که تا به حال مورد تایید، رد یا رد نشده است، از این اقدام 18000 درخواست لغو می شود.

رفع مشکلات این درخواستهای براساس مهارت کاری در کبک (QSWP) یکی از پیشنهادات متعددی است که در لیست جدید مهاجرت ارائه شده است که روز پنجشنبه، 7 فوریه، توسط دولت کوبک (CAQ)، ائتلاف جدید کبک، ارائه شده است.

در میان سایر اقدامات، قانون جدید، تغییرات در قانون مهاجرت کبک را تأیید می کند که بر «مسئولیت» مهاجرین برای یادگیری ارزش های کبک و زبان فرانسوی تأکید دارد.

دولت CAQ همچنین امکان اعمال شرایط برای اقامت دائم را ارائه داد – حرک جدیدی که باعث تحولات در مهاجرت به این سرزمین خواهد شد.

دولت می گوید هدف این است که اطمینان حاصل شود که مهاجران به کبک، یکپارچه تر و به همین ترتیب برای موفقیت در بازار کار کبک، ماهرتر باشند.

مطابقت مهاجران با نیازهای واقعی کار در کبک


سایمون جولین برت، وزیر مهاجرت کبک، گفت که ریشه کن کردن عقب ماندگی QSWP برای این تلاش ضروری است.

وی گفت، انجام این کار، به وزارتخانه اجازه می دهد که مهاجرت را از طریق QSWP را با نیازهای واقعی کار در استان و از 36 ماه به شش ماه کاهش دهد.

او خاطرنشان کرد که تقاضانامه های اسکیل ورکر ثبت شده در QSWP مورد نیاز بازار کار نبوده است.

این رویکرد در ماه اوت سال 2018 تغییر یافت، زمانی که کبک تغییر فرایند تقاضانامه را به مدل ابراز نیازمندی متمرکز کرد.

تحت این رویکرد، کارگران خارجی مشخصات خود را با وزارت مهاجرت کبک (MIDI) ثبت می کنند که جزئیات آموزش، آموزش، تجربه کاری و توانایی های زبان آنها را مشخص می کند.

سپس MIDI از نامزدها برای درخواست گواهی انتخاب کبک (گواهینامه سوئیس کوئبیک یا CSQ) دعوت می کند که براساس ملاحظات گوناگون، از جمله نیازهای کار در مناطق دور افتاده استان که کمبود کارگران حادتر است، درخواست می شود.

جولین برت گفت که هدف سیستم ابرازنیازمندی برای تلاش های دولت در تنظیم کارگران ماهر و به منظور رسیدگی مناسب به کمبودها است.

افرادی که تحت تأثیر حرکت لغو تقاضانامه ها قرار می گیرند که تحت مدل قدیمی رای اولین بار ارائه می شد، می توانند از طریق سیستم جدید درخواست دهند.

اقامت دائمی مشروط


یک اصلاحیه بالقوه بحث برانگیز در بیل 9، مقدمه حقوق برای اعمال شرایط احتمالی اقامت دائم است.

بیل 9 می گوید که شرایط ممکن است بر اساس بهداشت عمومی، نیازهای کارگری منطقه ای و بخش یا “ادغام زبان شناختی، اجتماعی و اقتصادی ملی” و غیره اعمال شود.

این پیشنهاد می تواند یک معامله با دولت فدرال کانادا، ( در صدور مجوز اقامت دائم در کانادا است)باشد.

طبق گزارش Radio Canada، دولت کانادا پیشتر پاسخ داد که با شرایطی که مهاجران نیاز به کار در یک منطقه خاص از استان دارند، مخالفت خواهد کرد، چنین اقداماتی حقوق مندرج در حقوق و آزادی های کانادا را نقض خواهد کرد.

جولین بارت، با این حال، روز پنج شنبه تأکید کرد که کبک دارای شرایطی برای اقامت دائم است.
او گفت که “کبک باید حقوق کامل مهاجرت، که مسئله مهمی برای مردم این استان است،را تجربه کند.

سیروس احمدی
سیروس احمدی
سیروس احمدی با نزدیک به یک دهه تجربه در امور مهاجرت کشور استرالیا و نیوزلند بعنوان کارشناس رسمی مهاجرت کشور استرالیا با کد شناسه MARN:0854826 و کارشناس رسمی مهاجرت نیوزلند میباشند. بعنوان مشاور مهاجرت امور مهاجرت خدمات مشاوره خود را علاوه بر متقاضیان، بصورت هفتگی از طریق رادیو نشاط استرالیا و همایش های سالیانه در ایران برگزار میگردد. دفاتر مرکزی ایشان در استرالیا سیدنی شرکت Go to Australia Ltd و در ایران با نام شرکت "مهاجران خوش آتیه" شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت