آشنایی با 5 ویزای کار استرالیا برای افراد متخصص 2019

آشنایی با 5 ویزای کار استرالیا برای افراد متخصص 2019

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از فرصتهای مناسب برای افراد متخصص و ماهر است. اگر شما قصد کار کردن در استرالیا و اخذ تابعیت و زندگی در این کشور را دارید ابتدا نیاز است از طریق یکی از ویزاهایی کار استرالیا اقدام نمایید.

برای گرفتن ویزای کار استرالیا چه شرایطی لازم است؟ جدول امتیازبندی ویزای کار استرالیا مهمترین مرجع برای تعیین صلاحیت شما برای مهاجرت از طریق کار به استرالیاست. داشتن تخصص مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و ایالتها آن یکی دیگر از پیش نیازهاست.

توجه داشته باشید مجموع امتیازات میبایست به حداقل مورد نیاز برای هریک از 5 ویزای کاراسترالیا برسد تا امکان درخواست ویزا وجود داشته باشد.

شرایط کار در استرالیا و انواع ویزاهای کار استرالیا

سوالاتی که معمولا برای افراد متخصص برای مهاجرت کاری به استرالیا مطرح میشود: با چه شرایطی میتوان ویزای کار استرالیا را دریافت کرد؟ هزینه های اخذ این ویزای کار استرالیا چقدر است؟ چه نوع ویزای کاری برای مهاجرت من به استرالیا مناسب است؟ و در نهایت معرفی انواع ویزاهای کار استرالیا که ممکن است با توجه به شرایطتان برایتان مفید باشد را معرفی خواهیم نمود.

وضعیت کار در استرالیا

استرالیا یکی از 5 کشور برتر دنیا از نظر سطح رفاه زندگی است بسیار پویا میباشد. اگر بصورت قانونی و با یک ویزای کار معتبر وارد استرالیا شده باشید و سطح مکالمه زبان شما مناسب باشد کاریابی در این کشور برای شما بعنوان فرد تازه وارد به همان اندازه آسان است که برای یک شهروند یا مقیم این کشور امکانپذیر است.

این کشور موفقیت خود را در عرصه های صنعتی و تکنولوژی مدیون دعوت از افراد متخصص و ماهر از سراسر جهان برای پوشش دادن نیازهای تخصصی این کشور با توجه به تخصص های مورد نیاز برای جذب نیروی متخصص میداند.

چگونه از طریق کار به استرالیا مهاجرت کنیم؟

به منظور کار در استرالیا و زندگی بصورت موقت یا دائم، شما نیاز به گرفتن ویزای کار استرالیا خواهید داشت. ویزای کار بصورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند:

ویزای مهارتی استرالیا: این نوع از ویزاها برای نیروی های کار خارجی طراحی شده است که شرایط لازم را برای ورود به بازار کار استرالیا داشته باشند

ویزای کار منتخب/حمایت شده: این دسته بندی از ویزاها به شرایط خاص دیگری اختصاص داده شده اند که متقاضی توسط یکی از موارد ذیل حمایت (اسپانسر) شده باشد:

 • یک کارفرما رسمی و معتبر استرالیایی
 • یک مقام استانی / منطقه ای
 • دولت ایالتی/ منطقه ای

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

خب، پیش نیازهایی که برای کار در استرالیا بیشتر مورد توجه است با توجه به نوع ویزا متفاوت است، البته یکسری از موارد در همه نوع ویزای کار مشترک است:

 • اخذ ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان تقریبا غیر ممکن است و میبایست مهارت زبان خود را اثبات نمایید، مثل: آیلتس
 • مهارت شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت کاری باشد.
 • تجربه لازم را در مهارتی که از مشاغل استرالیا انتخاب کرده اید داشته باشید.
 • مهارت و تخصص شما میبایست توسط یک سازمان رسمی تخصصی استرالیا ارزیابی گردد.
 • شرایط سلامت و سوء پیشینه شما ارزیابی گردد.
 • همه شرایط ویژه مخصوص ویزای خاصی که قصد اخذ آنرا دارید نیز میبایست اثبات شود.

چگونه درخواست ویزای کار استرالیا دهیم؟

ثبت درخواست برای 2 دسته از ویزاها به شرح ذیل است:

1. ویزای مهارتی

برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا، ابتدا نیاز است درخواست خود را به صورت آنلاین (اینترنتی) در سامانه SkillSelect اداره استرالیا ثبت نمایید.

SkillSelect سیستم آنلاین دریافت درخواست مهاجرت کاری استرالیاست. با ثبت اطلاعات شما در اسکیل سلکت، امتیازی برای پروفایل شما بر اساس جزئیاتی مانند سن، مهارت، تحصیلات، سطح زبان انگلیسی و … به پرونده تان ارائه خواهد شد. اگر پرونده شما انتخاب شود، از طرف ایالت، منطقه یا کارفرما برای درخواست ویزا انتخاب خواهید شد

2. ویزای کار منتخب (اسپانسر)

در این روش درخواست ویزای شما میبایست توسط یک شرکت در استرالیا اسپانسر شود.

البته کسب و کار مورد نظر باید مورد تایید دولت استرالیا برای این منظور باشد.

س از اینکه بیزینس مورد نظر درخواست اسپانسر را ثبت کرد شما میتوانید برای ویزای اسپانسری تقاضا دهید.

تقاضا بصورت آنلاین انجام شده و کارفرما یا بیزینس مورد نظر این تقاضا را تایید مینماید.

هزینه ویزای کار استرالیا؟

هزینه ویزای کار استرالیا بصورت کلی بستگی به نوع ویزایی دارد که شما درخواست میدهید. این هزینه البته در دوره های زمانی خاصی نیز بروز میشود.

برای مشاهده هزینه هر یک از ویزاهای کار استرالیا که در زیر معرفی شده اند میتوانید در صحه مقاله مربوط به خودشان مطالعه نمایید.

بنابراین، اگر شما درخواست ویزایتان را پس از بررسی نرخ و هزینه ی آن ثبت نمایید این احتمال وجود دارد تا زمان اینکه به دست مسئول مهاجرت برسد این نرخ تغییر کنید.

چقدر زمان می برد تا ویزای کار ما صادر شود؟

مدت زمان صدور ویزا هم باز هم مثل هزینه بستگی به نوع ویزای شما و البته فاکتورهایی همچون زمانی که صرف بررسی جزئیات پرونده، درخواست هرگونه مدارک اضافه برای شفاف سازی پرونده، گواهینامه ها و … دارد. بصورت معمول برای ایرانیان بین 12 الی 18 ماه میباشد

5 نوع از پر تقاضا ترین ویزاهای کار استرالیا

اقامت دائم نام ویزا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم مستقل ویزای 189 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم با اسپانسرشیپ ایالتی ویزای 190 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم استرالیا با اسپانسرشیپ کاری/شرکتی ویزای 186 استرالیا
اقامت موقت نام ویزا
ویزای کار مهارتی اقامت موقت مناطق کم جمعیت با اسپانسرشیپ منطقه ای/فامیلی ویزای 489 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت موقت اسپانسرشیپ سازمانی ویزای 457 استرالیا

برای اطمینان از میزان موفقیت خود برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار میتوانید فرم ارزیابی و امتیازبندی رایگان مهاجرت به استرالیا را تکمیل نمایید

مطمئن اقدام کنید

درخواست انواع ویزاهای استرالیا در سال 2019 برای ایرانیان با محدودیت های بیشتری مواجه شده است و داشتن تجربه و آشنایی با قوانین و مقررات جدید پیش از صرف هزینه و درخواست بسیار مهم است.

شرکت مهاجران خوش آتیه بعنوان نمایندگی رسمی کارشناس مهاجرت استرالیا و ثبت شده در سازمان MARA با نزدیک به یک دهه تخصص در اخذ ویزاهای کار و تخصص استرالیا برای افراد ماهر همواره آماده ارائه مشاوره، ارزیابی در کنار شما عزیزان در مسیر مهاجرت به استرالیا برای کار میباشد.

7 دیدگاه

 1. علیرضا گفت:

  سلام
  فرم متاسفانه ارسال نمیشه

  • سلام فرم را کامل تکمیل کنید و مجددا تلاش کنید. اگر مشکلی بود با بخش پشتیبانی ما تماس بگیرید.

  • مونا یاوریان گفت:

   سلام◎.

   ،از طریق امور مهاجرتی داروین(واقع در بریزبن استرالیا) باشرکت کانفیدنت استرالیا آشنا شدیم و سرمایه گذاری کردیم و هر ماه سود سپرده رو به حساب ما می ریختند ولی الان حدود دو ماهه که داروین پاسخگو تماسها نیستند و نتیجتا سود ماهیانه ما رو واریز نکردند،دل نگران سرمایمون هستیم،ممکنه راهنمایی بفرمایید از لحاظ حقوقی چه راهی داریم و آیا شما میتونید کمکمون کنید؟هزینش رو هم بفرمایید لطفا
   مونا یاوریان
   yavarian_mona@yahoo.com

   • سلام متاسفانه بعضی از شرکتها از این روشها استقاده می کند ممکن است قانونی نباشد بهتربود قبل ان با وکیل مهاجرت استرالیا صحبت میکردید ممکن هست سرمایه شماهم از دست برود

 2. سلام خسته نباشید. افغان هستم مقیم سوریه بودم فعلن در ایران زندگی میکنم دلیل زندگی درایران فرار از جنگ های سوریه در این تاریخ وارد ایران شدیم ۹۲/۸/۲۵ از طریق مرز هوایی فرودگاه امام خمینی داخل ایران شدیم. مدت اقامت ۳۰ روز. بعد از طریق مجموعه اهل بیت پاسپورتم تمدید میشد در مدت ۵ ماه است دولت ایران جواب کرده اینبار دیگه تمدید نمیکنم میگم به چی دلیل دولت ایران میگه سوریه جنگ تمام شده خاک مارا باید ترک کنید. خواهش میکنم راهنمایی کنید همراه خانم وفرزند هستم ممنون میشم

 3. رضا گفت:

  سلام رضا هستم در زمینه نانوایی مکانیک خودرو و دوچرخه سازی مهارت بالایی دارم اگه امکان داره شرایط مهاجرت رو برام بفرستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت