مهاجرت به استرالیا از طریق کار با ویزای کار استرالیا

کار استرالیا | ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از فرصتهای مناسب برای شروع زندگی در استرالیاست. اگر شما قصد کار کردن در استرالیا و اخذ تابعیت و زندگی در این کشور را دارید ابتدا نیاز است ویزای کار استرالیا را اخذ نمایید.

دولت استرالیا برای جذب نیروی کار متخصص اقدام به صدور انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا نموده است. اگر شما شرایط لازم برای اخذ ویزا را داشته باشید میتوانید برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام نمایید. بنابراین بهتر است با 6 نوع از پر تقاضاترین ویزاهای کار استرالیا برای ایرانیان در این مقاله آشنا شوید.

شرایط کار در استرالیا و انواع ویزاهای کار استرالیا

ما در این مقاله به همه ی سوالات شما درباره مهاجرت به استرالیا از طریق کار پاسخ خواهیم داد: با چه شرایطی میتوان ویزای کار استرالیا را دریافت کرد؟ هزینه های اخذ این ویزای کار استرالیا چقدر است؟ چه نوع ویزای کاری برای مهاجرت من به استرالیا مناسب است؟ و در نهایت معرفی انواع ویزاهای کار استرالیا که ممکن است با توجه به شرایطتان برایتان مفید باشد را معرفی خواهیم نمود.

وضعیت کار در استرالیا

شهر سیدنی استرالیا

وضعیت کار در استرالیا با در نظر گرفتن اینکه یکی از 5 کشور برتر دنیا از نظر سطح رفاه زندگی است بسیار پویا میباشد. اگر بصورت قانونی و با یک ویزای کار معتبر وارد استرالیا شده باشید و سطح مکالمه زبان شما مناسب باشد کاریابی در این کشور برای شما بعنوان فرد تازه وارد به همان اندازه آسان است که برای یک شهروند یا مقیم این کشور امکانپذیر است.

این کشور موفقیت خود را در عرصه های صنعتی و تکنولوژی مدیون دعوت از افراد متخصص و ماهر از سراسر جهان برای پوشش دادن نیازهای تخصصی این کشور با توجه به تخصص های مورد نیاز برای جذب نیروی متخصص میداند.چگونه از طریق کار به استرالیا مهاجرت کنیم؟

به منظور کار در استرالیا و زندگی بصورت موقت یا دائم، شما نیاز به گرفتن ویزای کار استرالیا خواهید داشت. ویزای کار بصورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند:

ویزای مهارتی استرالیا: این نوع از ویزاها برای نیروی های کار خارجی طراحی شده است که شرایط لازم را برای ورود به بازار کار استرالیا داشته باشند

ویزای کار منتخب/حمایت شده: این دسته بندی از ویزاها به شرایط خاص دیگری اختصاص داده شده اند که متقاضی توسط یکی از موارد ذیل حمایت (اسپانسر) شده باشد:

  • یک کارفرما رسمی و معتبر استرالیایی
  • یک مقام استانی / منطقه ای
  • دولت ایالتی/ منطقه ای

 

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

خب، پیش نیازهایی که برای کار در استرالیا بیشتر مورد توجه است با توجه به نوع ویزا متفاوت است، البته یکسری از موارد در همه نوع ویزای کار مشترک است:

  • شما باید مهارت زبان انگلیسی خود را از طریق یکی از مدارک معتبر زبان اثبات نمایید، مثل: آیلتس
  • مهارت شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت کاری باشد.
  • تجربه لازم را در مهارتی که از مشاغل استرالیا انتخاب کرده اید داشته باشید.
  • مهارت و تخصص شما میبایست توسط یک سازمان رسمی تخصصی استرالیا ارزیابی گردد.
  • شرایط سلامت و سوء پیشینه شما ارزیابی گردد.
  • همه شرایط ویژه مخصوص ویزای خاصی که قصد اخذ آنرا دارید نیز میبایست اثبات شود.

چگونه درخواست ویزای کار استرالیا دهیم؟

ثبت درخواست برای 2 دسته از ویزاها به شرح ذیل است:

1 » ویزای مهارتی

برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا، ابتدا نیاز است درخواست خود را به صورت آنلاین (اینترنتی) در سامانه SkillSelect اداره استرالیا ثبت نمایید.

SkillSelect سیستم آنلاین دریافت درخواست مهاجرت کاری استرالیاست. با ثبت اطلاعات شما در اسکیل سلکت، امتیازی برای پروفایل شما بر اساس جزئیاتی مانند سن، مهارت، تحصیلات، سطح زبان انگلیسی و … به پرونده تان ارائه خواهد شد. اگر پرونده شما انتخاب شود، از طرف ایالت، منطقه یا کارفرما برای درخواست ویزا انتخاب خواهید شد

2 » ویزای کار منتخب (اسپانسر)

در این روش درخواست ویزای شما میبایست توسط یک شرکت در استرالیا اسپانسر شود.

البته کسب و کار مورد نظر باید مورد تایید دولت استرالیا برای این منظور باشد.

س از اینکه بیزینس مورد نظر درخواست اسپانسر را ثبت کرد شما میتوانید  برای ویزای اسپانسری تقاضا دهید.

تقاضا بصورت آنلاین انجام شده و کارفرما یا بیزینس مورد نظر این تقاضا را تایید مینماید.

هزینه ویزاهای کار استرالیا؟

هزینه ویزای کار استرالیا بصورت کلی بستگی به نوع ویزایی دارد که شما درخواست میدهید. این هزینه البته در دوره های زمانی خاصی نیز بروز میشود.

برای مشاهده هزینه هر یک از ویزاهای کار استرالیا که در زیر معرفی شده اند میتوانید در صحه مقاله مربوط به خودشان مطالعه نمایید.

بنابراین، اگر شما درخواست ویزایتان را پس از بررسی نرخ و هزینه ی آن ثبت نمایید این احتمال وجود دارد تا زمان اینکه به دست مسئول مهاجرت برسد این نرخ تغییر کنید.

چقدر زمان می برد تا ویزای کار ما صادر شود؟

مدت زمان صدور ویزا هم باز هم مثل هزینه بستگی به نوع ویزای شما و البته فاکتورهایی همچون زمانی که صرف بررسی جزئیات پرونده، درخواست هرگونه مدارک اضافه برای شفاف سازی پرونده، گواهینامه ها و … دارد. بصورت معمول برای ایرانیان بین 12 الی 18 ماه میباشد

انواع ویزا های کار استرالیا

اقامت دائمنام ویزا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم مستقلویزای 189 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم با اسپانسرشیپ ایالتیویزای 190 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت دائم استرالیا با اسپانسرشیپ کاری/شرکتیویزای 186 استرالیا
اقامت موقتنام ویزا
ویزای کار مهارتی اقامت موقت مناطق کم جمعیت با اسپانسرشیپ منطقه ای/فامیلیویزای 489 استرالیا
ویزای کار مهارتی اقامت موقت اسپانسرشیپ سازمانیویزای 457 استرالیا

برای اطمینان از میزان موفقیت خود برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار میتوانید فرم ارزیابی و امتیازبندی رایگان مهاجرت به استرالیا را تکمیل نمایید

مهاجرت به استرالیا از طریق کار با ویزای کار استرالیا
5 (100%) 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *