بریتیش کلمبیا، غربی ترین استان کاناداست که هم مرز با اقیانوس آرام است. به خاطر زیبایی طبیعی خیره کننده آن، در سطح بین المللی شناخته شده است (شش پارک ملی دارد). بریتیش کلمبیا خانه ی بیش از 4.6 میلیون نفر است. در حالی که بیشتر ساکنان آن در حوزه Lower Mainland زندگی می کنند، منطقه زمینی بریتیش کلمبیا، اندازه فرانسه، آلمان و هلند است.

پایتخت بریتیش کلمبیا، شهر ویکتوریا است که در جزیره ونکوور واقع شده است. ونکوور، پرجمعیت ترین شهر در استان، سومین شهر بزرگ کانادا، با یک جمعیت شهری بزرگ نزدیک به 2.5 میلیون نفر است.

هر ساله بیش از 40000 نفر مهاجر از سراسرجهان برای مهاجرت به کانادا استان بریتیش کلمبیا را انتخاب میکنند و مهاجران درصد بالایی از جمعیت بریتیش کلمبیا را تشکیل می دهند.

درواقع بیش از یک سوم جمعیت ونکوور از خارج می آیند و بریتیش کلمبیا بزرگترین جامعه چینی را در کانادا دارد.

فضای پر جنب و جوش چند فرهنگی و کیفیت بالای زندگی، بریتیش کلمبیا را به یک مقصد بزرگ برای تازه واردان به کانادا تبدیل می کند.

همه چیز درباره استان بریتیش کلمبیا

اقتصاد و استخدام در بریتیش کلمبیا

درحالی که اقتصاد بریتیش کلمبیا، به صورت سنتی به وسیله منابع طبیعی تامین می شود، در چند دهه اخیر به صورت قابل توجهی متفاوت بوده است و درحال حاضر دارای یک صنعت و سرویس اقتصادی گسترده است.

جنگلداری و معدن و همین طور ساخت و ساز، صنعتی مهم باقی می مانند. ارتباطات مخابراتی مرکز یک بخش تکنولوژی پررونق است.

گردشگری، به لطف زیبایی طبیعی بریتیش کلمبیا، یک منبع قابل توجه درآمد برای استان است.

بریتیش کلمبیا برای کوه های راکی، هزاران مایل از خط ساحلی و هکتارها فضای سبز حفاظت شده، نقش میزبان را بازی می کند. در نهایت بریتیش کلمبیا بزرگترین صنعت ماهیگیری را در کانادا دارد.

در عین حال، بریتیش کلمبیا سومین ژنراتور برق آبی بزرگ و دومین تولید کننده بزرگ گاز طبیعی در کاناداست.

منطقه ونکوور، جایی که اکثریت بریتیش کلمبیایی ها سکونت دارند، درحال تبدیل شدن به یک مرکز اقتصادی، بیزنس و تکنولوژی مهم است و یک مرکز تولید فیلم و محصولات تلویزیونی بزرگ در شمال امریکاست.

ونکوور به عنوان یک مرکز در حال توسعه شهری، خانه ای برای شکوفایی خدمات صنعتی است.

بریتیش کلمبیا، جای خوبی برای پیداکردن شغل در کاناداست.

نرخ بیکاری در استان در مقایسه با 30 سال گذشته 6.1 درصد کاهش پیدا کرده است. بسیاری از این مشاغل جدید، در بخش های خدمات یا تکنولوژی هستند.

با افزایش پیشبینی های بسیار مثبت برای آینده استان، در آینده ای بسیار نزدیک، فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجران در بریتیش کلمبیا وجود خواهد داشت.

استاندارد زندگی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا به خاطر استاندارد بالای زندگی، با شهر ونکوور که همواره در میان شهرهای سطح بالا در جهان برای زندگی و کار رتبه بندی شده، به خوبی شناخته شده است.

ونکوور برای یک مهاجر جدید، فرصت اقتصادی ایجاد می کند و از شبکه های جوامع مهاجر موجود، همه در جوامع امن و زیبای طبیعی پشتیبانی می کند.

به همین ترتیب ویکتوریا و جوامع داخلی بریتیش کلمبیا همچون کلوونا، مجموعه ای مشابه از کیفیات را فراهم می کند.

درحالی که هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا در میان بالاترین ها در کاناداست و عمدتا ناشی از هزینه های مسکن است، در عوض میانگین فردی درآمد سالانه در بریتیش کلمبیا، کاملا بالاست.

بریتیش کلمبیا یک حداقل حقوق و درآمد کار 10.25 دلار در ساعت و دومین حداقل نرخ مالیات بر درآمد فردی را دارد.

با وجود مناطق بزرگ پارک های محافظت شده، دو محدوده کوهستانی و اقیانوس آرام، فرصت های زیادی برای تفریح و زندگی سالم وجود دارد. امید به زندگی 82 سال است.

منزل مسکونی در بریتیش کلمبیا

بازار مسکن در بریتیش کلمبیا کمی گران تر از بقیه کاناداست. متوسط قیمت مسکن در بریتیش کلمبیا بالاتر از شهرهای ونکوور و ویکتوریا است.

به طور کلی، درصد درآمد خانواده ها با هزینه های مالکیت در محدوده های مناطق ونکوور و ویکتوریا از بیشترین میزان ساکنان 30 تا 36 درصد است.

املاک تجاری معمولا نزدیک تر ازمیانگین ملی است. بسیاری از افرادی که در ونکوور زندگی می کنند، زندگی در حومه های نزدیک همچون ریچموند، سوری یا برنابی را انتخاب می کنند.

زندگی در این شهرها، هزینه مسکن کمتر و فضای بیشتری برای تطبیق خانواده ها و یک رفت و آمد کوتاه شهری برای مهاجران جدید در بر دارد.

این مناطق جوامع مهاجرتی ایجاد می کنند که یک اجتماع فرهنگی و پشتیبانی از شبکه ارائه می دهد.

سیستم آموزشی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یک سیستم آموزش عمومی قابل احترام دارد که به شبکه جهانی دانشگاه های پژوهشی متصل است.

همه شهروندان و مقیم های دائم زیر 20 سال در کانادا در میان سیستم مدارس عمومی تا پایان دبیرستان حق تحصیل رایگان دارند.

در بریتیش کلمبیا، دانشجویان با فاصله جغرافیایی محصور نشده اند و ممکن است هر نوع مدرسه عمومی و رایگان در استان که دوست دارند، وجود داشته باشد. برای مقاطع 10، 11 و 12، دانشجویان باید برای فارغ التحصیلی، امتحانات استانی را بگذرانند.

برای دانشجویانی که تحصیلاتشان را بعد از دبیرستان ادامه می دهند،

بریتیش کلمبیا بیش از 1900 برنامه در 25 موسسه (پس از دوران متوسطه) عمومی که شامل 11 دانشگاه، 11 کالج و سه موسسه است، دارد. بریتیش کلمبیا به طور میانگین 4300 دلار در سال برای آموزش هزینه می کند.

اگرچه تعدادی از کمک های دانشجویی، بررسی تحصیلی و برنامه های وام، براساس نیازهای شایسته و مالی برای دسترسی به آموزش و پرورش وجود دارد.

دانشگاه های سطح بالای بریتیش کلمبیا، که شامل دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)، دانشگاه سیمون فریسر و دانشگاه ویکتوریا می شود، یک شبکه تحقیق و توسعه را تشکیل می دهد که نخبگان و دانشمندان را از سراسر جهان جمع می کند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا، تا به حال در رتبه بندی نوبل پرایز(Nobel Prize)، در پزشکی، فیزیک و اقتصاد برنده شده است. این شبکه یک پایه دانش پیشرفته ایجاد می کند که به رقابت اقتصادی در مرحله جهانی کمک می کند.

مراقبت های بهداشتی درمانی در بریتیش کلمبیا

بر اساس قانون کانادا، همه استان ها و مناطق، باید بودجه مراقبت های بهداشت عمومی و جهانی برای همه ی شهروندان و ساکنان قانونی کانادا را ایجاد کنند.

از طرف دیگر، بیشتر هزینه های پایه ای خدمات سلامت در کانادا به صورت غیر مستقیم به بیمار ارائه می شوند.

بعضی روش ها که غیرضروری تلقی می شوند (برای مثال جراحی انتخابی زیبایی و روش های مراقبت از دندان)، به طور معمول تحت پوشش قرار نمی گیرند اما لیست خدمات پایه ای از استانی به استان دیگر متفاوت است.

بریتیش کلمبیا، همچون باقی کانادا، مراقبت های بهداشتی عمومی دارد.

بریتیش کلمبیا یکی از بزرگترین هزینه های بخش های عمومی مراقبت های بهداشتی در کانادا را دارد و سالانه بیش از 5700 دلار برای مراقبت های سلامت در استان صرف می کند.

فرهنگ مردم در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا فرهنگی دارد که از هر نظر از زیبایی طبیعی استان الهام گرفته شده است.

ساکنان بریتیش کلمبیا، برای زندگی سالم و فعالیت های سرگرم کننده ی خارج از خانه با دوچرخه سواری، اسکی، اسنوبورد، قایق سواری و شنا شناخته شده اند.

فرهنگ بریتیش کلمبیا با یکی از بهترین زیست بوم های طبیعی در جهان، به منظور لذت بردن از تفریحات خارج از خانه، این آینده خوب را پذیرفته تا تفریحی سالم داشته باشد.

فرهنگ بریتیش کلمبیا، به صورت قابل ملاحظه ای تحت تاثیر فرهنگ سطح بالای مهاجرت به استان است.

جوامع انگلیسی، آلمانی، چینی، هندی و ژاپنی که تاثیر گذارند، همگی می توانند در استان پیدا شوند. این تاثیرات کمک می کنند تا شهرها را شبیه به ونکوور خیلی مدرن، با هنرها و فرهنگ های جالب از سراسر جهان بسازند.

جمعیت شناسی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا، خانه ی تقریبا 4.6 میلیون نفر است. گرچه نرخ تولد، تنها 1.4 کودک متولد شده است، میانگین هر کانادایی 1.6 است. این بدین معنی است که بیشتر این افزایش جمعیت از مهاجرت می آید.

انتظار می رود این روند ادامه یابد و در آینده نزدیک به سطحی برسد که مجموع جمعیت افزایش یافته در استان، برای مهاجرت محاسبه شود. بریتیش کلمبیا، به زودی با فشار نیروی کار، به شدت به مهاجرانی که به کانادا می آیند و کار می کنند، وابسته می شود.

بریتیش کلمبیا به دلیل مجاورت با اقیانوس آرام و نزدیکی به آسیا، تجربه طولانی سطوح بالای مهاجرت از آسیا را دارد. به ویژه، چینی- کانادایی ها تقریبا 10 درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهند. همچنین جمعیت ژاپنی ها، فیلیپینی ها و کره ای ها قابل توجه است.

شمار زیادی از کانادایی ها از جنوب آسیا در بریتیش کلمبیا و به ویژه در جنوب ونکوور و در سوریه زندگی می کنند.

در شهرهای بریتیش کلمبیا، هرکس می تواند موزائیکی از افرادی را پیدا کند که از جایی مهاجرت کرده اند یا اجدادی از سراسر جهان دارند.

مهاجرت بریتیش کلمبیا

از گذشته تا به امروز، مهاجرت معمولا نقش بزرگی در بریتیش کلمبیا بازی می کند.

با کاهش نرخ تولد در استان، انتظار می رود که استان در آینده ای نزدیک برای تمام جنبه های رشد خود به مهاجرت وابسته شود.

بریتیش کلمبیا برای رفع نیازهایش، در برنامه انتخابات استانی شرکت می کند. این برنامه به استان اجازه می دهد تا به افزایش سرعت فرایند مهاجرت برای متقاضیان واجد شرایط که مایلند به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنند و ابزارهای مشارکت در توسعه انسانی را دارا هستند، کمک کند.

بنابراین بریتیش کلمبیا مقصد بزرگی برای افرادی است که تحت برنامه کارکنان موقت خارجی به کانادا می آیند.

دولت استانی بریتیش کلمبیا

دولت کانادا، در یک سیستم فدرال، با کنترل امور خاص متعلق به دولت ملی اتاوا و دیگران، تحت کنترل دولت های استانی کار می کند.

استان بریتیش کلمبیا، مجلس دموکراتیک خود را دارد که در مرکز استانی ویکتوریا است.

85 نماینده برای خدمت به اعضای مجمع قانون گذاری MLA، انتخاب شده اند که هر کدام به ناحیه جغرافیایی خاصی خدمت می کنند.

دولت حال حاضر استانی، به وسیله ی حذب لیبرال بریتیش کلمبیا و حکومت توسط نخست وزیر کریستی کلارک رهبری می شود. بریتیش کلمبیا به صورت منظم، هر 4 سال انتخابات استانی برگزار می کند.

برای کسب اطلاع از رویدادهای دولتی استان بریتیش کلمبیا میتوانید به وبسایت رسمی آن مراجعه کنید.

شهرهای بزرگ استان بریتیش کلمبیا

1 . ونکوور

ونکوور بزرگترین شهر در بریتیش کلمبیا است و همواره در میان سه شهر مهم در سراسر جهان رتبه بندی شده است. درحالی که خود شهر جمعیتی حدود 600000 نفر دارد، جمعیت منطقه شهری نزدیک به 2.5 میلیون نفر است که آن را سومین شهربزرگ کانادا و بزرگترین شهر غرب تورنتو می سازد.

با تنها بیش از هزار نفر در زمان جوانی شهر در سال 1886 که در سال 1911 تا 100000 نفر رشد کرد.

ونکوور به عنوان یک استاندارد کانادایی از یک آب و هوای معتدل لذت می برد و به طور معمول تجربه زمستان های سرد و برفی شبیه به دیگرمناطق کانادا را ندارد. در این آب و هوای دلپذیر، از امکانات ونکوور، یکی از بزرگترین پارک ها در شمال امریکا، استنلی پارک است.

از دیگر امکانات، کوه های شمال و اقیانوس آرام در غرب است که برای هرکدام از این مناظر مشهور شده است.

شهر معمولا “شهر محله ها” نامیده می شود. به این دلیل که مناطق مختلفی دارد که هر کدام ویژگی و فرهنگ خود را دارند.

بسیاری از این محله ها به وسیله جوامع مهاجری که بر آنها تسلط دارند، شناخته شده اند. همچون ایتالیای کوچک، شهر ژاپن یا بازار پنجاب. بنابراین دیگر محله های غیر بومی از قبیل گستون یا گران ویل نیز شخصیت و عطر و طعم خود را حفظ می کنند.

ونکوور، به لطف کیفیت زندگی، یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا است. نتیجه، جمعیتی بسیار متنوع است که زبان اول بیش از نیمی از ساکنان آن غیرانگلیسی است. درحالی که به درصد بزرگی از مهاجران اجازه داده شده است تا بیشتر فرهنگ خود را حفظ کنند، بنابراین یک شهر با فرهنگ بزرگ که یک همجوشی متفاوت فرهنگی را به اشتراک می گذارد و جشن می گیرد، ایجاد می کند.

برای مثال، فستیوال بزرگ قایق اژدهای شهر، نه تنها شرکت کنندگانی از جوامع چینی – کانادایی، که از سراسر شهر دارد.

ونکوور یک تنوع مالی و خدمات مبتنی بر اقتصاد دارد.

بنابراین شهر یک مرکز ترانزیت مهم برای کالاهایی است که از کانادا در اقیانوس آرام حمل می شوند و همچنین صادرات بیشتر کالاها از هر در دیگری در شمال امریکا.

اخیرا هزینه ی پایین بیزنس در شهر، مقدار قابل توجهی فیلم و محصول تلویزیونی ایجاد کرده است که به نام مستعار هالیوود شمالی منتهی می شود. علاوه بر این وجود سطح بالای تحقیقات دانشگاهی، آن را خانه ای برای بسیاری از تکنولوژی های سطح بالای صنعتی، شامل ارتباطات مخابراتی و طراحی بازی های ویدئویی، ساخته است.

2 . ویکتوریا

شهر ویکتوریا، مرکز بریتیش کلمبیاست و در نوک جنوبی جزیره ونکوور قرار گرفته است. منطقه شهری بزرگ ویکتوریا، 360000 نفر جمعیت دارد که اکثریت تحت پوشش شهرداری های کوچکتر و در اطراف مرکز استان زندگی می کنند.

ویکتوریا گذرگاهی کوچک از شهر ونکوور است.

مدیریت دولتی، خدمات و توریسم شامل عمده کارفرمایان در شهر ویکتوریا می شود.

با توجه به آب و هوا و محیط زیست، جزیره ایسلند برای تفریح و اکوتوریسم به مرکزیت ویکتوریا به محبوبیت رسیده است.

بنابراین شهر، خانه ای برای دانشگاه مشهور ویکتوریا، دانشجویان نقاشی، دانشگاهیان و محققان در شهر است.

ویکتوریا به خاطر آب و هوای معتدل و طبیعت رام آن دوست داشتنی است.

درحالی که شهر یک شکوفایی فرهنگی دارد و مرکزی برای هنر است، بنابراین هرکس می تواند چنین احساسی داشته باشد که در میان شهری کوچک در حومه شهر است.

ویکتوریا نرخ جنایت خیلی کمی دارد و به خاطر استاندارد عالی زندگی مشهور است.

Canada
Canada
کارشناس امور مهاجرت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام شرکت کاریابی بین المللی مهاجران خوش آتیه مجاز است | نقشه سایت